Общество

Україна – країна надзвичайних людей

Україна – країна надзвичайних людей

Як багато видатних українців розсіялося по світу, а як багато їх просто залишаються непоміченими. Пропоную вам до уваги, шановні читачі, цікаві факти про Україну та українців. Будемо надихатися перед тим, як самим творити дива та встановлювати рекорди!

 

Вона вижимала двопудову гирю, стоячи на "мостику", витримувала вісім чоловік, легко розривала ланцюг, згинала підкови, піднімала зубами стіл з асистентами, які на ньому сиділи. Вона вважалася найсильнішою жінкою України та світу  - А.Р. Завидна (1890-1935). Найвідоміший її номер дивував усіх без винятку: на груди ставили ковадло і всі, хто бажав, за допомогою молотка виготовляли на ньому різні речі. Ось  така була справжня українська жінка!

Найбільше нагород та титулів виборов Сергій Бубка (1963 р. н.). Він є п'ятикратним чемпіоном з легкої атлетики, 35-кратним рекордсменом світу! Народився Бубка у місті Луганську, закінчив середню школу № 57 міста Донецька. У 1985 році закінчив Київський інститут фізкультури. Сергій Бубка – справжня гордість України!

Титул найвищої людини у світі має українець – Леонід Стаднік. Його зріст сягає… 2,54 метри.  Він народився в 1971 року в с. Подолянці Житомирської області. Варто також зазначити, що рекордсмен має 60-й розмір взуття! Ось вони українські чоловіки –  справжні богатирі.

Усім відомо, що українські дівчата – найгарніші! Так от "Міс Америкою 1988" стала американська українка Кей Лені Рей Рафко. А ось Ліза Савка народилася у Вінніпезі. Вона –  учасниця танцювального ансамблю "Орлан" та парафіяльного хору Української католицької церкви св. Миколая.. Шістнадцятилітньою була обрана красунею підлітків Канади з 39 конкуренток із усієї Канади (1986 рік). Вище голови, українки! Наша врода визнана світом!

У травні 1982 року в м. Дніпропетровськ з’явився на світ  Ігор Ольшанський. Зараз - це вже зірка американського футболу найсильнішої ліги світу! Ольшанський — крайній лівий захисник  в команді  "Даллас Ковбойз" , що має контракт на 18 млн. доларів на рік. Він – найбільш  високооплачуваний спортсмен із усіх, хто народився в Україні.

Жителька м. Запоріжжя, 52-річна Аніта Сичова, за 1,5 години віджалася від підлоги 1504 рази. І це при тому, що вже більше десяти років після жахливої ДТП вона втратила зір та слух. Така воля до життя варта поваги.

Не можна тут не згадати Василя Вірастюка. В 2004 р. він отримав титул „Найсильнішої людини світу”, а в 2007 р. став чемпіоном світу з силового екстриму  IFSA. Вірастюк протяг ланцюг із п’яти трамвайних вагонів вагою 101,5 тонн на 18 метрів и 20-тонний літак Ан-32 П на 15 метрів за 25,5 секунди.

Українці, будьмо сильними та непоборними, унікальними та старанними. І не можна по-іншому, бо це закладено в нас історично!

Тетяна ШАПРАВСЬКА. Студентка Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.