Общество

Розповідь М.Кравцова про успіхи Борівського району в 2012 р.

Микола Кравцов: «Є всі підстави стверджувати, що рейтинг району цього року  підвищиться»

З того часу, як на посаду голови Борівської районної державної адміністрації був призначений Микола Кравцов, пройшло менше року. Але за цей період у нашому районі відбулося багато позитивних змін у всіх сферах життя. Особливу увагу було приділено благоустрою Борової, адже селище - це візитна картка району, його обличчя. Але і в селах вдалося вирішити багато питань. Одне з найскладніших -  газифікація с. Піски-Радьківські. Довгі 8 років керівникам району не вдавалося розв’язати проблему, і жителі села вже не вірили, що газ буде нарешті підведений до їхніх  подвір’їв. Але газифікація с. Піски-Радьківські  для голови РДА була одним із головних завдань, які він ставив перед собою, тому було докладено максимальних зусиль, щоб будівництво вуличного газопроводу завершилося в цьому році.

Останнім часом наш район звучав у області лише з найгірших позицій і був на останньому місці в рейтингу районів, але 17 жовтня відбулася подія, яка принесла Борівщині справжню славу, -    відкриття першого в області  багатофункціонального фізкультурно-оздоровчого комплексу. Сучасна спортивна споруда дуже сподобалася і губернатору області Михайлу Добкіну, і голові обласної ради  Сергію Чернову, і головам районних державних адміністрацій області, тому прийнято рішення за таким проектом будувати ФОКи і в інших районах Харківщини.

Чи покращилися в цьому році  показники соціально-економічного розвитку Борівського району, з якими проблемами доводиться стикатися під час виконання запланованих заходів, розповів у інтерв’ю голова Борівської районної державної адміністрації Микола Кравцов.

- Миколо Олексійовичу, які здобутки маємо цього року в основному секторі району - агропромисловому?

- Найголовнішим  в економіці району є аграрний сектор. У галузях агропромислового комплексу працює близько 2/3 нашого працездатного населення. Від успіхів у сільському господарстві значною мірою залежить рівень життя, добробут людей. 2012 рік є не надто сприятливим для галузі рослинництва всього регіону. Але завдяки відповідальному ставленню до своєї справи керівників сільськогосподарських підприємств, працівників ланів і ферм, вдалося досягти гарних результатів, вище запланованих. Маємо вищий за обласний показник середньої урожайності озимого жита - 24,6 ц/га, на 3,1 ц/га вище обласного показника становить урожайність гороху (23,8 ц/га), на рівні області урожайність озимої пшениці - 29,3 ц/га. Ярий ячмінь, овес, яра пшениця, ріпак зібрані з урожайністю значно вищою, ніж планувалося.

 Всього ранніх зернових та зернобобових культур зібрано на площі 19019 га, середня урожайність - 27,9 ц/га.

  На даний час завершено збирання проса, гречки, закінчується збирання соняшнику, кукурудзи.   Є всі підстави стверджувати, що  в цьому році показники урожайності, структури посівних площ значно підвищили рейтинг Борівського району.

-           У народі кажуть: «Один урожай збирай, а про інший дбай». Як  подбали  керівники сільгосппідприємств про урожай наступного року?

-           Паралельно з проведенням збиральних робіт сільськогосподарські підприємства почали закладати основи майбутнього урожаю 2013 року. Всіма категоріями господарств посіяно 15369 га озимих культур при завданні  14415 га. Усе насіння - елітне, І та ІІ репродукції.

       - Чи покращився стан тваринницької галузі району?

 - Так,  маємо певний розвиток свинарства. На 1 жовтня зареєстровано 532 голови свиней, що на 110 голів або на 26% більше аналогічного періоду минулого року. Гарні показники середньодобового приросту свиней  - у СТОВ «Добробут плюс» (345 грамів), у ТОВ «Ізюмське» (443 грами).

На 403 кг підвищилися надої молока на одну корову. Всього за 9 місяців поточного року отримано 3476 тонн молока, що до відповідного періоду минулого року більше на 431 тонну (114%). Кращим господарством по надоях молока на корову є СТОВ а/ф «Новий шлях» (4959 кг). По середньодобових приростах ВРХ найкращі досягнення в СТОВ «Добробут плюс» - 501гр.

-           Дуже помітні  зрушення  відбулися останнім часом у соціально-культурній сфері ра-йону. З відкриттям фізкультурно-оздоровчого комплексу і багатофункціонального майданчику з синтетичним покриттям жителі Борівщини отримали чудову базу для занять фізкультурою, спортом, для відпочинку. Інтенсивно проводиться благоустрій селища - зроблено тротуар і  встановлено світильники  по вулиці Миру, оновлюється центральний парк, велика увага приділяється наведенню й підтриманню чистоти в селищі, змінився на краще вигляд будівель комерційних структур, прилегла до них територія. У селищі і в кількох селах встановлено сучасні дитячі ігрові майданчики. Зрозуміло, що на всі ці роботи ви-трачено велику суму коштів. Хто допомагає райдержадміністрації, селищній, сільським  радам в реалізації  планів, що потребують значних витрат?

-           Кошти на  будівництво ФОКу отримали з Державного бюджету, на газифікацію с. Піски-Радьківські виділила НАК «Нафтогаз України», благоустрій селища зроблено за кошти місцевого бюджету, з допомогою приватних підприємців і керівників сільгосппідприємств. Неоціненною є допомога нашому району депутата обласної ради, начальника Південної залізниці Віктора Остапчука. Також завжди маємо підтримку Харківської обласної державної адміністрації і Харківської обласної ради.   

Успехи района можно и торжественно отметить за праздничным столом. А чтобы все было также превосходно и даже посуда радовала, то тут можно детально почитать, как следует выполнять чистку хрусталя в домашних условиях, чтобы он сверкал, как новый, долгое время.

- Яким питанням у своїй роботі Ви приділяєте особливу увагу?

- Пріоритетними в роботі райдержадмінстрації є соціальний захист населення, розвиток освіти, медицини.  За 9 місяців система охорони здоров’я профінансована на суму 8 млн. 906 тис. грн. що становить 94,3% до потреби.     Середня заробітна плата медичного працівника порівняно із січнем збільшилася на 175 грн. або на 8,9%  і на 1 жовтня становить 1972 грн .

      Вирішено питання реалізації лікарських засобів амбулаторіями загальної практики сімейної медицини та фельдшерсько – акушерськими  пунктами у віддалених населених пунктах району.

      Реалізовано право хворих на гіпертонічну хворобу отримувати ліки в аптечній мережі за зниженою ціною до 12%.

Для підвозу дітей  до шкіл восени цього року отримано 2  нових шкільних автобуси. Всього в районі тепер 7 шкільних автобусів, які підвозять 248 дітей та 55 вчителів.

       Зберігається позитивна динаміка зростання заробітної плати у всіх галузях економіки району. Середня заробітна плата штатних працівників  протягом січня-серпня 2012 року склала 2030,00 грн., що на 24,7 % більше, ніж у відповідний період 2011 року.

      Управлінням праці та соціального захисту населення постійно обстежуються сім`ї, у яких проживають інваліди, ветерани війни і праці. В результаті обстеження 6 інвалідів забезпечені інвалідними візками, 3 інваліди отримали триколісні велосипеди, видано 17  засобів реабілітації.

За невикористане санаторно-курортне лікування 21 інвалід війни  та один інвалід загального захворювання отримали компенсацію. Виплачені кошти на бензин, ремонт та технічне обслуговування автомобілів 11 інвалідам  та на транспортне обслуговування 18 інвалідам.

            В санаторіях оздоровлено 5 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Видано по безкоштовних рецептах ліки  для осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС,  на загальну суму 4277грн., надано пільги по безкоштовному зубному протезуванню трьом учасникам ліквідації наслідків аварії.

    1241  сім`я  отримала  допомогу  згідно з Законом України «Про Державну соціальну допомогу сім’ям з дітьми» на суму 8145,6 тис.грн., ще 74 сім`ї отримали допомоги згідно з Законом України  «Про державну соціальну допомогу» на суму  786,5 тис.грн.

      - Що є основною проблемою для реалізації запланованих заходів?

- В першу чергу - відсутність коштів, адже район на 70% дотаційний.        План по надходженню  власних доходів зведеного бюджету за 9 місяців виконаний на 106,8%.  Але деякі сільські ради не виконали план по податку на доходи з фізичних осіб, втрати становлять 16,7 тис. грн.,  не виконаний план плати за землю - втрати 463, 8 тис. грн. Тому акцентуємо увагу сільських голів на тому, що наповнення бюджету є одним із першочергових завдань для сільської ради.

На жаль, поки що невирішеним залишається питання газифікації села Бахтин Гороховатської сільської ради. Але райдержадміністрація, незважаючи на всі проблеми,  працює над тим, щоб усі намічені плани були реа-лізовані. 

-           У цю неділю відбудуться вибори, що побажаєте виборцям?

-           Вибори - це дуже важливий крок розвитку нашої держави, тому хочу звернутися до всіх виборців із проханням прийти на дільниці й скористатися своїм правом голосу.

Підготувала Тетяна ГУНЬКО.