Образование

Змагалися за звання кращого читця

Змагалися за звання  кращого читця

orat1Найкращий оратор той, хто своїм словом і повчає слухачів, і дає насолоду, і справляє на них сильне враження. Ці слова, що колись сказав Цицерон, добре пам’ятають всі учасники, які беруть участь у щорічному конкурсі ораторського мистецтва серед старших класів загальноосвітніх шкіл району. Захід про-йшов під патронатом народного депутата України, президента громадської спілки «Соціальний рух поваги» Віктора Остапчука.

Цього року в конкурсі взяли участь 25 юних читців-ораторів, які підготували для прослуховування твори великого українського Кобзаря Тараса Шевченка «Катерина», «Лілея» та інші, висловлювали власні думки щодо його творчості, сучасних проблем.

Своїми виступами учні доводили, що кожен вірш Тараса Шевченка – це радість і біль поета, його життя, що він любив і писав про простий народ, що його твори вчать нас усіх патріотизму. І що жоден поет світу не зрівняється з ним у величі своєї жертовної любові до  народу.

Свої переживання учасники конкурсу намагалися передати за допомогою сили і тембру голосу, міміки та жестів. Складалося враження, що вони «пропускали через себе» кожен твір Шевченка, а тому слухати виступаючих юних читців було дуже цікаво.

orat2Журі у складі вчителя-методиста Борівської ЗОШ Людмили Муковоз, начальника  відділу культури і туризму РДА Світлани Шведченко і завідуючої районним методкабінетом відділу освіти РДА Тетяни Шутько враховували художній рівень виконання твору, майстерність і самобутність.

І місце у конкурсі заслужено посіла учениця Дружелюбівської ЗОШ Ольга Глущенко, ІІ – Анастасія Люба, учениця Борівської ЗОШ №1 і третє – Оксана Посипайко, учениця Піско-Радьківської ЗОШ. Переможці отримали цінні подарунки, а всі інші діти – дипломи й солодкі призи. Всі подарунки надав народний депутат України Віктор Остапчук, за що учні були йому дуже вдячні.

Минуло багато років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, але й сьогодні його слово  живе між нами. Щоб вшанувати пам’ять геніального поета, відчути його невмируще слово серцем, повірити йому, у березні наступного року переможці районних конкурсів Борівського, Ізюмського, Куп’янського, Шевченківського районів,  міст Ізюм та Куп’янськ будуть змагатися між собою за звання кращого читця.

Олена КОЛЕСНІКОВА.