Общество

Про реформування закладів медицини

Про реформування закладів медицини

На виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича,  згідно з Національним планом дій на 2013 рік, Програмою економічних реформ на 2010-2014 рр. «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», Листом Міністерства охорони здоров’я від 09.2013 року, в Борівському районі відбулося реформування за-кладів медицини.

Первинна медична допомога

Рішенням 35 сесії 6 скликання Борівської ра-йонної ради від 24 липня 2013 року шляхом відо-кремлення та виділення з  Борівської центральної районної лікарні створено комунальний заклад охорони здоров’я «Центр первинної медико-санітарної допомоги» зі статусом окремої юридичної особи, який почав функціонувати з 1 жовтня 2013 року.

До підрозділів Центру належать: ФАПи, фельдшерські пункти, амбулаторії загальної практики сімейної медицини (АЗПСМ). Керівником Центру рішенням сесії районної ради призначено сімейного лікаря Наталію Олексіївну Павленко, яка до  цього    призначення обіймала посаду заступника головного лікаря Борівської ЦРЛ. Кабінет Наталії Олексіївни, її заступника, бухгалтерія, статистична та кадрова служба Центру розміщені на першому поверсі по-ліклініки ЦРЛ у кабінетах колишньої жіночої консультації.

Амбулаторія загальної практики сімейної медицини смт. Борова розташована на 4 поверсі по-ліклініки. Як і до реформування, населення Борової обслуговують ті самі сімейні лікарі: Степаненко М.В. (вона ж є й завідуючою АЗПСМ), Степаненко В.І., Коверіна М.С.,  Москаєва Т.О., Зацариніна Т.О. У зв’язку з недостатньою кількістю сімейних лікарів (не вистачає 5 спе-ціалістів), обслуговування населення Борівського району здійснюється сімейними лікарями за сумісництвом. Сімейний лікар Степаненко В.І. надає медичну допомогу не тільки  жителям Борівської селищної, а й Богуславської сільської ради, Зацариніна Т.І.  - жителям Шийківки та Першотравневої сільради, Москаєва Т.О. - Новоплатонівки, Вищесолоненської сільської ради, Шейко О.Ф. - Піско-Радь-ківської та Чернещинської сільських рад, Коверіна М.С. - Підлиманської сільської ради, частково смт. Борова, Павленко Н.О. - Гороховатської сільради, Гриценко Л.А. - Ізюмської сільської ради (а також є заступником головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги). 

Створення Центру  первинної медико-санітарної допомоги спрямоване на покращення якості медичного обслуговування міського та сільського населення і наближення його до кожної сім’ї.

Первинна медична допомога – це допомога, що надається в амбулаторних умовах та за місцем проживання пацієнта лікарем загальної практики – сімейним лікарем. Сімейна медицина – це всебічна медична допомога, у якій особлива увага надається саме родині. Лікар проводить діагностику та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних та фізіологічних станів. При цьому, за необхідності, визначає маршрут пацієнта для подальшого обслуговування та консультацій на вторинному чи третинному рівнях надання медичної допомоги. Важливим є й те, що сімейний лікар веде реєстр хворих по видах захворювання (цукровий діабет, глаукома, гіпертонія і т.д.), що дає можливість хворим отримувати лікарські препарати на пільгових умовах.

Центр у подальшому фінансуватиметься за рахунок місцевого бюджету.
Вторинна ж допомога - центральна районна лікарня -   як окрема юридична особа  у подальшому буде переведена на управління та фінансування з обласного рівня.

Впорядковано  обслуговування   жінок району

Для впорядкування надання акушерсько-гінекологічної допомоги були визначені три дільниці.

Лікар акушер-гінеколог Кучер-Сухина  Є.О.   обслуговує населення  смт. Борова дільниці №1 (сімейний лікар Степаненко М.В.), селища Борова, сіл Нижче Солоне, Вище Солоне, Новоплатонівка, Шийківка. Кабінет Кучер-Сухини Є.О. знаходиться на 3-ому поверсі по-ліклінічного відділення Борівської ЦРЛ. Поруч з цим кабінетом знаходиться і кабінет лікаря акушер-гінеколога Соборової М.П., яка надає медичні послуги на дільниці №2 смт. Борова (сімейний лікар Коверіна М.С.), мешканцям  Богуславської, Гороховатської, Підвисочанської та Першотравневої сільських рад. Акушер-гінеколог Волкова О.О. приймає жінок у кабінеті №3 на 2-ому поверсі. За порадою чи допомогою до неї можуть звернутися мешканці смт Борова (дільниця №3, сімейний лікар Степаненко В.І.), Піско-Радьківської, Підлиманської, Ізюмської сільських рад.

Екстрена медична допомога

З 1 січня цього року в складі обласного Центру екстреної медичної допомоги функціонує Борівське відділення екстреної медичної допомоги. Виклики хворих, всі функції, які виконувала «швидка допомога», здійснює  вищеза-значене відділення. Фінансується воно  з обласного бюджету, на даний час повністю забезпечено пальним, необхідними медикаментами. Середній термін прибуття машини на виклик до хворого становить 16-19 хвилин. Контроль за виїздом, прибуттям на за-значене місце здійснюється за допомогою GPRS-навігатора. Старший фельдшер відділення - Черевань А.І. Телефон відділення екстреної медичної допомоги - 103, мобільний телефон диспетчерської служби - 0-50-36-48-408.

Л.Г. ВІННІКОВА.

Головний лікар Борівської ЦРЛ.