Общество

Борівщина — моя золота сторона

Борівщина  - моя  золота  сторона

jyvilБорівщина… як прекрасно звучить! Це наш рідний отчий дім і що б не трапилось, куди б не занесла нас доля – все одно вона залишається нашим домом, нашою малою Батьківщиною.

jyvil5Багата й славна історія нашого краю, вона відображена в кінострічках, книгах, віршах, піснях.

До святкування 90-річного ювілею в районі почали готуватися заздалегідь, за ініціативою райдержадміністрації був знятий фільм про будні сільських рад, сільгосп-підприємств, його демонстрація відбулася в залі РБК під час святкового концерту.

Також присутні переглянули спеціально змонтований до свята відеофільм про сторінки історичного календаря району. А працівники ра-йонного Будинку культури підготували цікавий святковий сценарій.

Із самого ранку на центральній площі селища був організований ярмарок за участю сільгосппідприємств району, приватних підприємців. Борівчани та гості Борової мали можливість купити по ціні, дещо нижчій від ринкової, олію, зерно, молоко, свіжу рибу, зерно.

Перед початком святкового дійства у фойє районного Будинку культури була організована виставка виробів юних та дорослих народних майстрів і художників, а також стенди про історію наших сіл, які підготували селищна та сільські ради.

jyvil7На свято завітали почесні гості: народний депутат України, президент громадської спілки «Со-ціальний рух поваги», Герой України Віктор Миколайович Остапчук,   Герой України Анатолій Тихонович Криворучко, депутати Харківської обласної ради Сергій Федченко, Андрій Стронов, Сергій Кадацький.

Наш район сільськогосподарський, тому, як не схилити голови перед людьми, які пов’язали свої долі з сільським господарством і віддали значну частину свого життя на його розвиток. У залі були присутні керівники, які в часи розбудови очолювали базові сільгосп-підприємства району: М.І.Любий, Ю.І.Голик, А.О.Пахомов, В.Г.Калюга, В.М.Дюльгер, Г.Ю.Забийворота, А.Т.Криворучко, А.І.Гомон, С.Г.Шафран, С.Г.Супрун, Т.В.Головченко, І.І.Крилевський. В подарунок вони отримали запашні, рум’яні короваї, випечені із зерна, вирощеного на рідній землі.

Серед наших земляків є багато видатних постатей, які відомі далеко за межами Борівщини, навіть України, і ми всі маємо ними пишатися. Це – Сергій Тараненко - кандидат технічних наук, доцент, начальник кафедри Військово-Морських Сил Національної академії оборони jyvil8України, контр-адмірал ВМС України; Віктор Гамора – начальник оперативного управління, заступник начальника штабу командування повітряних сил Збройних Сил України, генерал-майор повітряних сил ЗСУ; Михайло Гомон – кандидат філологічних наук, доцент, багаторічний завідувач кафедри російської літератури Харківського національного університету ім.Василя Каразіна, викладач російської мови в університетах Франції та Китаю, автор понад 200 науково-популярних статей; Марина Гонтар – кандидат економічних наук, викладач Харківського національно-економічного університету; Любов Віннікова – головний лікар Борівської центральної лікарні, Заслужений лікар України;  Заслужені працівники освіти України  директор Борівської ЗОШ №1 Любов Терентьєва та учитель історії Богуславської ЗОШ Олександр Ісаєв; переможець першого сезону вокального шоу «Голос країни» Іван Ганзера; Оксана Дубограй – лікар Борівської центральної районної  лікарні, автор багатьох чудових  віршів. Її вірш «Борівщина моя» було покладено на музику відомим на Борівщині музикантом    Миколою Алімовим, у подальшому пісня стала гімном нашого району.

Від імені райдержад-міністрації, районної ради, народного депутата України Віктора Остапчука і депутатів обласної ради у подарунок борівчанам на сцену винесли кошики з  квітами.

jyvil9Усіх жителів району зі святом привітали голова райдержадміністрації Микола Кравцов, голова районної ради Євген Жук і народний депутат України Віктор Остапчук. Вони побажали Борівщині процвітання, її жителям - міцного здоров’я, добробуту, плідної праці на благо малої батьківщини. Віктор Миколайович у своїй промові зазначив, що у його планах на наступний рік – відремонтувати дах на Богуславському Будинку культури  і зробити у селищі  алею Героїв Радянського Союзу.

Також він вручив грошові премії ветеранам праці, які свого часу брали активну участь у житті ра-йону, мають великий трудовий стаж, неодноразово нагороджувалися відзнаками райдержадміністрації та районної ради. Тож на сцену запросили В.Ф. Шаповалову з с.Піски-Радьківські, О.І. Глюздін з с.Ізюмське, І.М.Титаренка з Богуславки, І.К.Колісника з Борової, О.Д.Літвінова з Підвисокого, М.В.Савченко з Підлиману, Г.А.Муринець з с.Вище Солоне, Г.Л.Погрібняка з Гороховатки, В.В.Акімова з Борової, О.Ф.Забийвороту з Чернещини.

У залі були присутні і ровесники нашого району, люди, які на власні очі бачили, як розвивалася Бо-рівщина, пліч-о-пліч про-йшли крізь всі випробування і робили все, аби Борівщина розквітала. Тож з нагоди ювілею і в  знак великої вдячності їм було вручено пам’ятні подарунки. На жаль, не всі іменинники змогли приїхати на свято, тому за дорученням голови РДА Миколи Кравцова подарунки ювілярам сільські голови вручили  за місцем проживання.

jyvil10За вагомий внесок у соціально-економічний розвиток Борівського району, піднесення його авторитету, багаторічну сумлінну працю звання «Почесний громадянин Борівського району» присвоєно ветерану праці І.З.Бондаренку, йому також  вручено почесну відзнаку районної ради «Борівська слава». Почесним громадянином також став начальник філії «Бо-рівський автодор» М.І.Буряк. Почесною відзнакою «Борівська слава» нагороджені приватний підприємець В.М.Рєпка і голова СФГ «Моноліт» С.Г. Супрун.

За багаторічну сумлінну працю, вагомі трудові здобутки, високий професіоналізм ветерану праці А.І.Гомону вручено Подяку голови Харківської ОДА, а його сину О.А.Гомону – Грамоту Харківської обласної ради.

Іменними годинниками з нагоди ювілею району, за самовіддану працю, за внесок  у розвиток ра-йону нагороджені І.М.Клименко з Богуславки, Н.Й.Кириченко з Вище  Солоного, Б.В.Гой з Першотравневого, М.І.Татаріна з Підлиману, Т.Є.Масич з Пісок-Радьківських, І.І.Виноградський з Чернещини.

Діти – майбутнє нашої держави і нашого району,  у святковий день  багато-дітним сім’ям, які свою любов і турботу віддають вихованню дітей, було вручено цінні подарунки. Телевізори отримали Ольга Чернікова з с.Підвисоке і Роман Сотніков з Борової. Родині Хиленків із Гороховатки і Галині Крив’як з Ізюмського вручили мікрохвильові печі.

Під час офіційної частини присутні на святі отримували святкові музичні дарунки від аматорів і працівників районного Будинку культури.

І яке ж свято без святкового торту?  Його винесли на сцену, а згодом розрізали на шматочки й пригостили всіх бажаючих. Як і польовою кашею, яку приготувала селищна рада і пригощала на центральній площі Борової.

Ще жодного разу Віктор Миколайович Остапчук не приїжджав на Борівщину без подарунка, цього разу він запросив на свято вокальний гурт «Гетьман».

А   від щедрої Борівської землі депутат отримав святковий коровай.

Закінчилося свято на центральній площі, де діти запустили у небо повітряні кульки кольорів гербу району з найкращими побажаннями процвітання та благополуччя нашій маленькій батьківщині.

Олена КОЛЕСНІКОВА.