Общество

Линула пісня над селом, і душа співала

Линула пісня над селом, і душа співала

dsgor1Веселим, яскравим  і незабутнім нещодавно був День села у Гороховатці. З кожної вулиці люди підготували свій художній номер, презентували страви і зробили виставку народних умільців. Святкову атмосферу створювали експозиції українського села, українські страви, і звичайно, українські народні пісні. Значну допомогу сільській раді в організації свята надали представники Південної залізниці, керівники ФГ Юрій Симоненко і Василь Калюга. Одним із кращих подарунків для жителів і гостей села був виступ духового оркестру Південної, який у 2006 році отримав гран-прі Міжнародного конкурсу дитячих і молодіжних оркестрів у Парижі. 

dsgor2Але не менше овацій отримали учасники місцевої самодіяльності  - гурт «Червона калина», Ангеліна Палієнко, Валентина Мороз, Валентина Лисенко. Зворушливим був виступ Петра Митрофановича Колісника, який слова поезії про Гороховатку нашого земляка Гомона Михайла Лук’яновича поклав на музику. Ця пісня не залишила байдужим нікого.

dsgor3

З захопленням всі слухали цікаву розповідь директора  Гороховатської школи Тетяни Таранової про історію села і легенду про червону калину учениці цієї школи Валерії Богданової, яка добре впоралася ще й з роллю співведучої на святі.

dsgor4

Найщиріші вітання й подарунки жителі с. Гороховатка та с. Бахтин отримали від Гороховатського сільського голови Віктора Палієнка та почесних  гостей - першого заступника начальника служби вагонного господарства Південної залізниці Євгена Пшонкіна і начальника вагонного депо Основа Сергія Питенка.  Учням школи дали призи за  участь у конкурсі малюнків про залізницю, пам’ятні подарунки вручили родинам, які відзначили 50- та 60-річні ювілеї весілля, -  Гопенкам, Ярмакам, Швидичам, Артем’євим, Василенкам, і молодятам, які побралися в цьому році - Пелихам, Сніткам, Косухіним, Михайловим. Сільську родину поповнило троє дітей, які народилися протягом цього року. Для їхніх батьків - музичне вітання й подарунки.  

dsgor5

За станом здоров’я на свято не змогли прибути  найстарші жителі села, яким виповнилося більше 90 років - М.Я. Сідаш, Є.А. Величко, В.М. Ковальова, К.О. Літвінова -  їх зі святом привітали вдома.

Теплі слова подяки за те, що в мирний час захищали нас від страшного лиха, прозвучали на адресу чорнобильців - Бондаря М.О., Величка В. Ф., Грабаря М.С. Ще трьох чорнобильців, які передчасно пішли з життя - Шерстюка В.М., Андрейчева В.Ф., Фоменка В.В. ушанували хвилиною мовчання.  

Ветеранів праці, людей, які багато років  трудилися в колгоспі,  привітав подарунками керівник ФГ «Нива 2006» Василь Калюга.

dsgor6

Журі в складі  Віктора Палієнка, Василя Калюги та представників Південної залізниці, визначаючи кращі вулиці, розгубилося: всі добре підготувалися на свято, і напекли, й наварили стільки всього! Особливо смачними були страви жителів вулиць Садова й Берегова.  Вулиця Центральна відзначилася виставкою - своєю красою вразили роботи Павленко Раїси Володимирівни - ікони, вишиті бісером. З цікавістю всі присутні розглядали виставку «Села історія жива», яку підготувала завідуюча Гороховатською бібліотекою Надія Палієнко. Величезний і дуже гарний торт презентували від вулиці Миру. Одні з кращих художніх номерів представили Влад Таранов і Таня Василенко з вулиці Молодіжна і  дует Ярмак О.М. і Грабар В.Л. із Радьківської. Вулиця Зарічна славиться тим, що на ній живе багатодітна родина Ольги Крамаренко і Василя Вершина.

Вражень від свята вистачить, щонайменше, на рік. Цікавий сценарій заходу підготувала медсестра АЗПСМ с. Гороховатка Наталія Грабар, яка була й ведучою на День села.

Тетяна ГУНЬКО.