Официально

ХХV сесія районної ради VІ скликання

ХХV сесія районної ради VІ скликання

sesiya10  жовтня  2012  року відбулося засідання  ХХV сесії районної ради VІ скликання.

 Про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку Борівського району  на  2012  рік  доповів заступник голови райдержадміністрації Сергій Шутько.

- Протягом 9 місяців  проводилася робота по забезпеченню виконання Програми соціально-економічного розвитку району на 2012 рік, основних її напрямів - утримання  стабільності в галузях економіки, поліпшення фінансового забезпечення району, підтримання нормального функціонування об’єктів соціальної сфери, забезпечення підвищення добробуту наших мешканців.

Аналіз виконання завдань Програми свідчить про наявність  позитивних тенденцій у провідних сферах діяльності економіки та у соціальній сфері.

      Аграрний сектор був і залишається найголовнішим  в економіці району. Від успіхів у ньому в значній мірі залежить рівень життя, добробут людей. Сільськогосподарське виробництво в районі представляють 72 господарства різних форм власності та господарства населення. 2012 рік є не надто сприятливим для галузі рослинництва всього регіону. Але на фоні інших районів Борівщина має вагомі здобутки в вирощуванні сільськогосподарських культур і в цьому році.

На сьогодні в районі стовідсотково підготовлені об’єкти соціальної сфери АПК до сталого функціонування в осінньо – зимовий період 2012/2013 років.

        Продуктивність дійного стада за 9 місяців склала 4028 кг молока на корову, що на 403 кг більше відповідного періоду минулого року.

         Кращими господарствами по надоях молока на корову є    СТОВ а/ф «Новий шлях» (4959 кг), ТОВ СК «Восток» (4425 кг).    Необхідно відзначити факт динамічного розвитку галузі свинарства. На 1 жовтня  маємо поголів`я в 532 голови - це на 110 голів більше аналогічного періоду минулого року. 

       Сільськогосподарськими підприємствами придбано техніку на суму 18,2 млн. грн., що на 8,5 млн. грн. більше в порівнянні з  минулим роком.

        Приємно  відзначати зрушення, які відбуваються в соціально-культурній сфері району. Держава, державне підприємство  «Шебелинкагазвидобування» інвестували в  будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу майже 5,5 млн. грн. За кошти місцевого бюджету (127,3 тис. грн.) установлено паркан навколо ФОКу. Побудований і функціонує майданчик із синтетичним покриттям вартістю 450 тис. грн. Установлено сучасне спортивне обладнання. Поряд споруджено дитячий майданчик. Район одним із перших в області отримав прекрасну базу для заняття спортом, фізичною культурою та відпочинку наших жителів. Інтенсивно проводиться благоустрій селища. Заново прокладені пішохідні доріжки по центральній вулиці, до школи. Сума витрачених на ці роботи коштів місцевого бюджету становить більше 330 тис. грн. По центральній частині вул. Миру проведено освітлення із установкою світильників. Розпочато обладнання майданчиків для твердих побутових відходів.

Щодо  функціонування закладів бюджетної сфери, то запорука їхньої стабільної роботи визначається, перш за все, рівнем виконання доходної частини місцевих бюджетів. А, враховуючи те, що на 70% район дотаційний,  це значно підвищує міру відповідальності всіх причетних до  наповнення бюджету. План по надходженню  власних доходів зведеного бюджету за 9 місяців виконаний на 106,8%.    

          Відділ освіти належним чином організував оздоровлення та відпочинок дітей у літній період. Оздоровлено 1882 дитини, в тому числі, 326-вихованців дошкільних навчальних закладів та 1574 - дітей шкільного віку.

          У рамках програми Проекту Євросоюзу та ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» замінено 56 старих вікон на металопластикові у Піско-Радьківській ЗОШ та 12 вікон у Піско-Радь-ківському ДНЗ на суму 180 тис. грн.

           У серпні – жовтні  2012 року  отримано 2  шкільних автобуси для підвозу дітей  до шкіл.

       Робота медичних закладів охорони здоров`я  району протягом 9 місяців 2012 року була спрямована на виконання пріоритетів охорони здоров’я матері та дитини, розвиток первинної медико- санітарної  допомоги  на засадах сімейної медицини, боротьби з найбільш поширеними   хронічними  хворобами.

      Розпочата робота, і вже встановлено на 4 машинах швидкої допомоги технічні засоби GPS зв’язку для відокремлення в подальшому відділення швидкої допомоги як структурного підрозділу центральної районної лікарні до обласного Центру медицини катастроф.

 Працівники культури району продовжували відроджувати духовні цінності нашого народу, захищали  і примножували його культурні здобутки. Було збережено існуючу мережу закладів культури.  Митці району брали участь у традиційних фестивалях-конкурсах, масових заходах в районі і області. На їх проведення використано більше 40 тис. грн. бюджетних і спонсорських коштів. Для покращення матеріально-технічної бази закладів культури  протягом 9 місяців було придбано: музичного обладнання на суму 39,5 тис. грн.; ком-п’ютер та комп’ютерну оргтехніку на 10,5 тис. грн.; тенісні столи та штори на 11,4 тис. грн. На даний час закінчується капітальний ремонт Дружелюбівського СК, вартість робіт складає 50 тис. грн. Проведено 17 поточних ремонтів у закладах культури на загальну вартість 48 тис. грн.

Заслухавши доповідь заступника голови райдержадміністрації Сергія Шутька, районна рада вирішила: взяти звіт до відома; Борівській райдержадміністрації забезпечити виконання Програми соціально-економічного розвитку Борівського ра-йону на 2012 рік в повному обсязі.

На сесії також прийнято рішення про внесення  змін   до  районного бю-джету на 2012 рік, до  Комплексної Програми   розвитку       гуманітарної сфери Борівського району на 2009-2013 роки      та до  Статуту Борівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Борівської районної ради Харківської  області імені Героя Радянського Союзу В.С. Колісника.

Надано згоду на  передачу  матеріальних цінностей відділення швидкої допомоги, що знаходилися на балансі Борівської центральної  районної  лікарні, до спільної власності територіальних громад  сіл,  селищ,  міст Харківської  області із спільної  власності  територіальних  громад  сіл, селища  Борівського  району.

 Відповідно до ст. 7, ст.91 та ст.106 Бюджетного Кодексу України, ст.ст.  43, 61  Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи лист райдержадміністрації,  районна рада  внесла зміни до рішення ХІХ сесії районної ради УІ скликання від 19 червня 2012 року  „Про  надання  згоди  на  передачу субвенції-коштів, що надходять у фонд охорони навколишнього природного середовища, з селищного та сільських бюджетів Борівської селищної та  Богуславської, Вищесолоненської, Гороховатської, Першотравневої, Підвисочанської, Піско-Радьківської та  Чернещинської сільських рад до районного бюджету з подальшою передачею субвенції обласному бюджету згідно з договором після отримання згоди обласної ради”.

З метою забезпечення належних умов проведення виборів народних депутатів України в 2012 році, враховуючи клопотання директорів загальноосвітніх шкіл, керуючись ст. 51 Закону України «Про вибори народних депутатів України», ст. 43, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районною радою надано дозвіл на використання приміщень загальноосвітніх шкіл району для роботи дільничних виборчих комісій під час підготовки та проведення виборів народних депутатів України в 2012 році з дотриманням державних санітарних правил і норм влаштування.