Общество

Наймиліше серцю рідне село (Чернещина 2012 р.)

Наймиліше серцю рідне село

nsrs3Осінь у Чернещині багата на свята. Трудівники села відзначають обжинки по зібраних урожаях соняшнику, кукурудзи. Потім вітають людей поважного, а не похилого віку, як люблять наголошувати Чернещинський сільський голова Світлана Вразовська і генеральний директор агрофірми «Новий шлях» Олексій Гомон. Для всіх пенсіонерів, які проживають на території Чернещинської сільської ради, працівники та аматори Борівського районного Будинку культури подарували концерт, агрофірма «Новий шлях», сільська рада і представники Південної залізниці підготували святковий стіл.

nsrs1З нетерпінням кожної осені мешканці сільради чекають своє улюблене свято - День сіл Чернещина, Пролетарське, Новосергіївка. За традицією, його відзначають у жовтні - коли закінчуються польові роботи, підбиваються підсумки. Кожного року свято є особливим, з якоюсь родзинкою. В минулому році - це був незабутній виступ учасників шоу «Україна має талант», в цьому - гарний настрій жителям трьох сіл за ініціативою  Героя України, депутата обласної ради Віктора Остапчука, «Соціального Руху Поваги» дарував творчий колектив Будинку науки і техніки Куп’янської дирекції залізничних перевезень.

nsrs2

Урочиста частина святкування розпочалася теплими привітаннями на адресу всіх жителів Чернещинського сільського голови Світлани Вразовської, генерального директора а/ф «Новий шлях» Олексія Гомона і представника Південної залізниці.

nsrs4

Виступ Світлани Вразовської схвилював  серця присутніх у залі: вона з такою теплотою і любов’ю розповідала про свій рідний край, його багату історію, про його жителів, які здавна славляться своїми трудовими подвигами:

-           Більше 90 наших земляків були нагороджені за свою доблесну працю орденами та медалями. З покоління в покоління передаються працьовитість і любов до землі трудових династій: Северинів, Забийворотів, Павленків, Гуньків, Дацюків, Хомчиків, Гонтарів, Баранніків, Вразовських, Бухалів, Бондаренків, Старікових, Гнилицьких, Гніденків, Мельників, Шевченків, То-пільницьких. Значний внесок для розвитку сіл зробив Анатолій Криворучко, який понад три десятиліття очолював «Новий шлях». Щиро вболіває за  добробут жителів сільської ради і Олексій Гомон, який є генеральним директором агрофірми на даний час. Завдяки вмілому керівництву  цих чоловіків, працьовитості, наполегливості трудівників з кожним роком росли і розквітали наші села. Цього року  є  вагомі здобутки  в соціальній сфері села - зроблено систему опалення в Чернещинському НВК, відремонтовано дах  і приміщення  дитячого садочку, облаштовано дитячий майданчик на його території.

nsrs5

За добросовісну працю всім трудівникам села ви-словив подяку керівник агрофірми «Новий шлях» Олексій Гомон. «Хотілося б, щоб ви всі завжди були однією великою дружньою родиною», - наголосив він наприкінці свого вітального слова. 

nsrs6Після концерту, організованого залізничниками, свої здібності на сцені продемонстрували брейк-дансери з Борової, учні Чернещинського НВК, аматори сільського Будинку культури.

nsrs7Незмінною традицією на День сіл залишається розігрування призів для всіх присутніх на святі. Допомогу в організації лотереї надали агрофірма «Новий шлях», Південна залізниця, ФГ «Вікторія», ФОП «Северин О.С.», керівник ЦОВТ «Акваторія» Олег Назарько. Один із головних призів (барана) виграла Олена Сватовська, яка мешкає в Боровій,  а з родиною вона приїхала на свято своєї малої батьківщини. Поповненню свого підсобного господарства зрадів  житель с. Новосергіївка Гунько Дмитро Стефанович, якому дісталося порося.  Такий виграш отримала й родина Волохаїв. Для чоловіка й жінки це був приємний подарунок на День учителя, адже цього дня вони відзначали ще й своє професійне свято. Багато корисних речей для домашнього вжитку отримали в подарунок господарочки, а особливо раділи виграшам діти. Протягом усього свята дітвора розважалася на величезній яскравій гірці, яку привезли приватні підприємці, і насолоджувалася солодкою ватою.

Як завжди, смачною була польова каша, якою пригощали всіх присутніх. Та, крім каші, було ще стільки всього: і  шашлики, й смажена риба, і  ковбаса, й хот-доги.

Коли на село лягли сутінки, небо осяяв яскравий феєрверк. А після салюту на дискотеці в клубі ще довго всіх розважали гарною музикою  Петро Лисенко і Світлана Манжос.

Тетяна ГУНЬКО.