Безопасность

Криміногенна ситуація на Борівщині 18 жовтня 2012 р.

Криміногенна ситуація на Борівщині

За 9 місяців 2012 року на території Борівського району було зареєстровано 938 заяв і повідомлень про злочини та пригоди.

Криміногенна обстановка в районі характеризується зменшенням кількості тяжких та особливо тяжких злочинів - 65 проти 109 у 2011 році.

На 40 випадків менше у порівнянні з минулим роком зареєстровано крадіжок усіх форм власності – 134. Скоєно 8 злочинів шахрайства (9 в минулому році) та 2 хуліганства (9 у 2011 році), також зареєстровано один випадок втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність.

 Не реєструвались такі злочини, як зґвалтування, бандитизм, грабіж, тяжкі телесні ушкодження, ДТП зі смертельними наслідками, торгівля людьми, вимагання.

Найбільш розповсюдженими видами злочину залишаються крадіжки всіх форм власності та злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотичних речовин.

Основними причинами крадіжок є безперешкодний доступ злочинців до майна громадян, тобто відсутність будь-якої охорони, та збільшення кількості безробітних громадян.

Іншою найбільш поширеною категорією злочинів є злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотичних та психотропних речовин. По лінії боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів зареєстровано 22 злочини. 20 –  незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту (ст. 309 Кримінального кодексу України, передбачає від 5 до 8 років позбавлення волі), 2 - посів або вирощування снотворного маку чи конопель (ст. 310 Кримінального кодексу України, передбачає покарання у ви-гляді позбавлення волі від 3 до 7 років).

До адміністративної відповідальності      за ст. 44 КУпАП (незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах) притягнуто 4 осіб.

Зросла кількість злочинів у громадських місцях - 10  (у минулому році 9), також більше скоєно злочинів дітьми – 9 (торік 5) та особами, які раніше вчиняли злочини  - 91 (торік 70).

Ігор ЖУРОВИЧ.

Заступник начальника Борівського РВ ГУ МВС України в Харківській області.