Люди твои, Боривщино

За здоровий спосіб життя

За здоровий спосіб життя

SPORTЦей девіз є життєвим кредо для багатьох жителів Ізюмської сільської ради. Село Ізюмське - це мала батьківщина спортсменів, відомих і в районі, і в області. Спорт став дуже важливою частиною життя і для Павла Андрійовича Мизюка.

Серйозно Павло почав займатися спортом ще в 6 класі. Його, рідного брата Василя та інших хлопців села до занять спортом залучав Сергій Олексійович Лелявський, який на той час був спортінструктором. Закінчивши 8 класів Ізюмської школи, брати  Павло і Василь остаточно вирішили пов’язати своє життя зі спортом, обравши собі  професію тренера, вчителя фізкультури. Протягом чотирьох років вони займалися греко-римською боротьбою,  набували нових знань, удосконалювали свої спортивні вміння. По закінченню технікуму хлопці, крім дипломів, отримали й спортивні розряди: Павло - кандидата в майстри спорту,  Василь - І розряд. Після технікуму Павло деякий час працював спортінструктором в Ізюмській школі, потім був призваний у армію. Служив у Закавказькому воєнному окрузі розвідувального батальйону. Фізична форма, витримка, відсутність шкідливих звичок не раз допомагали Павлові у нелегкій армійській службі.

Після армії, з 1998 року Павло Андрійович - вчитель фізичної культури Ізюмської ЗОШ І-ІІІ ст. Своїми спортивними успіхами й досягненнями Павло Мизюк ділиться неохоче, хоча має величезну кількість нагород, а про своїх учнів розповідає із задоволенням:

-           Минулого року учні нашої школи в районних змаганнях з футболу, волейболу, баскетболу виборювали перше місце більше 10 разів. Посівши І місце в Малих олімпійських іграх районного етапу, здобули право брати участь у обласних змаганнях і посіли почесне 6 місце. Учениці Ізюмської школи Костарєва Олеся, Дьякова Ксенія, Сьоміна Віолетта, Яна Савченко стали чемпіонами області з міні-футболу. Юрій Мизюк посів І місце в обласних змаганнях «Шкіряний м’яч», перемогу отримала команда, учасником якої теж був Юрій Мизюк,  на обласних змаганнях «Спортивна родина». ІІІ місце здобули Олег Савченко і Юрій Мизюк у Міжнародному турнірі з футболу.

Любов  до спорту змалечку прищеплював Павло Андрійович своїм синам, і вони, щоб батько пишався ними, завжди прагнули до перемоги. Молодший, Юрій, - вихованець футбольного клубу «Мрія», який зараз бореться за першість України. Старший, Олександр,  - з 8 класу був вихованцем ФК «Олімпік-УОР» м. Донецьк, зараз навчається у Харківській зооветеринарній академії, але про футбол не забуває, є одним з кращих гравців студентської футбольної  команди. У Борівському ра-йоні Юрій і Олександр захищають честь команди «Прогрес» с. Ізюмське. Більше 30 років за цю команду грають їхній батько і дядько Василь. І в тому, що цього року «Прогрес» виборов перемогу в чемпіонаті району по футболу, звичайно, є заслуга і членів родини Мизюк. Розділяє захоплення Павла Андрійовича, підтримує його й дружина Катерина Павлівна - кілька років тому вся їхня спортивна родина була фіналістом Всеукраїнського фестивалю  «Мама, тато, я - спортивна сім’я».

Кожна людина прагне прожити своє життя довго й щасливо, головними  умовами  для цього мають бути заняття спортом і здоровий спосіб життя. Але, на жаль, не завжди поруч з нами є людина, яка б стимулювала до занять фізкультурою, активно пропагувала переваги здорового способу життя. Хтозна, як склалося б життя Павла Мизюка, якби тоді, багато років тому, не почав займатися з хлопцями спортом Сергій Лелявський. Тож зараз Павло Андрійович докладає всіх зусиль, щоб школярі  активно займалися різними видами спорту, не мали шкідливих звичок, щоб свій вільний час юнаки та дівчата проводили з максимальною користю для здоров’я.

Тетяна ГУНЬКО.