З піснею життя яскравіше
Люди в селах Першотравневої сільської ради - роботящі, але люблять і гарно відпочивати. Свята тут завжди яскраві, веселі, в першу чергу, завдяки самим жителям, які беруть активну участь у організації святкових заходів, охоче збираються на святкування великими компаніями. Але дуже багато залежить і від головного організатора - завідуючої клубом Галини Шведченко, яка вміє зробити будь-яке свято незабутнім.
Народилася Галина в багатодітній родині на Хмельниччині. Вже в дитинстві мала акторські здібності, виступала в шкільному хорі, з друзями організовувала й проводила святкові заходи в сільському клубі. Після за-кінчення школи 2 роки навчалася на курсах в Московському інституті мистецтв ім. Н.К. Крупської.
На Борівщину Галину Володимирівну запросила її сестра, яка на той час вже жила зі своєю родиною в с. Першотравневе. З 1982 року Галина Шведченко - незмінний керівник сільського Будинку культури.
З малої батьківщини Галина привезла в Першотравневе традиції та звичаї. І вперше на Борівщині саме завдяки Галині Володимирівні з’явилася традиція святкувати Масляну.
Близько 40 років гордістю Першотравневого був ансамбль «Черьомушки», до його складу входила і Галина Шведченко. Учасники цього гурту виступали на сценах і районного, і обласного Будинку культури, не-одноразово отримували за виступи почесні нагороди. На жаль, вже немає учасниць Г. Міщенко і Т. Білокопитої, але в пам’яті односельчан і вони, і їхні чарівні голоси залишаться назавжди. Довгий час у ансамблі виступали Н. Сергієнко, В. Сич, Т. Губенко, В. Яценко, П. Голоха, Г. Гармаш, С. Гудковська, В. Рєпка, В. Арістархова. Керівниками «Черьомушок» були С. Драбчук і Л. Віннік.
Відомим у районі, в області був і чоловічий ВІА «Квінта», керівником якого спочатку був Степан Драбчук. Виступ цього колективу навіть демонстрували по телебаченню. Степан Олек-сійович добре знав народні музичні інструменти, свої вміння передавав і учасникам ансамблю.
Згодом «Квінту» очолив Олександр Шведченко - чоловік Галини Володимирівни і рідний брат Андрія та Анатолія Шведченків, яких добре знають у районі як здібних співаків. Олександр запросив до участі в гурті найталановитіших хлопців сільської ради: П. Лисенка, В. Манька, М. Голуба, А. Лободу, І. Саєнка, О. Куценка, С. Долбіна. Односельці довгий час на всіх святах зустрічали їх бурхливими оплесками і не раз викликали «на біс».
У 1985 році Галина Володимирівна вперше орга-нізувала й провела День вулиці в с. Вишневому. З того часу це свято для всіх жителів Першотравневої сільської ради - одне з най-улюбленіших. Мешканці вулиці з великим задоволенням готуються до святкування: печуть млинці, пироги, короваї, варять вареники, готують виставку вишивок, картин, розучують народні пісні.
Традиційними, крім Днів вулиці і сіл, завжди були «вогники» для працівників сільського господарства, для людей похилого віку. Велику увагу в своїй роботі вона завжди приділяла дітям. Школярі - одні з найактивніших учасників усіх свят. «Шкода, що після закінчення школи вони залишають рідне село й рідко повертаються назад, - говорить Галина Шведченко. - Дуже важко було прощатися з дітьми, які кілька років були моїми першими помічниками: Я. Голуб, І. Остапенко, Т. Хоменко, О. Левченко, Н. Топорковою, Н. Гусак, В. Безкровною, О. Базан, О. Єгоровою, О.Мацуняк і О. Кармазіною. За плідну співпрацю хочеться подякувати і вчителів, і директора Першотравневої ЗОШ. На щастя, на моєму шляху зустрічалося багато добрих, гарних людей, - продовжує Галина Володимирівна, - і серед цих людей – В. М. Рєпка. Коли ми з нею познайомилися, вона була Першотравневим сільським головою, минуло чимало років, але весь час вона надавала підтримку СБК, є постійним спонсором усіх заходів. Завжди надає мені необхідну допомогу сільський голова О. Нерсісян. Всі працівники, депутати, члени виконкому сільради, керівники сільгосппідприємств Тамара Василівна і Богдан Іванович Головченки, приватні підприємці також активно допомагають у орга-нізації та проведенні святкових заходів.».
Близько року художнім керівником СБК працює Олександр Купріянов. Про нього і Галина Володимирівна, і всі мешканці сільради говорять лише хороші слова: гарно співає, відповідальний, безвідмовний, чудовий актор, ведучий.
Посада завідуючої СБК лише на перший погляд здається такою легкою, веселою, радісною і святковою, але насправді - це титанічна праця. Та найгірше те, що протягом багатьох років усі свята родина Шведченків відзначала без господині.
У творчій, співочій родині виросли такі ж творчі й активні діти, і хоча обидві доньки Галини Володимирівни обрали собі професію медичного працівника, але Олександрі Таранець, медсестрі Борівської ЦРЛ, вдалося поєднати роботу із захопленням, від якого отримує величезне задоволення - вона є тамадою на весіллях, ювілеях, випускних вечорах. Молодша донька Мирослава була активною учасницею заходів у сільському та районному Будинках культури, зараз живе в м. Краматорськ, виховує двох дітей.
Наступного року в Першотравневому будуть відзначати 105 років із дня народження села. Всі з нетерпінням чекають цієї події, адже знають, що свято, як завжди, буде яскравим, незабутнім. Але попереду ще багато радісних, веселих зустрічей, які організує завідуюча сільським Будинком культури Галина Шведченко.
Тетяна ГУНЬКО.