Люди твои, Боривщино

Щоб розквітала українська пісня

Щоб розквітала українська пісня

IGІз маленького села, з вадами зору, не маючи впливових знайомих і великих коштів, він здійснив своє найзаповітніше бажання: заспівав на професійній сцені, з ним працювали метри шоу-бізнесу, тисячі глядачів голосували за нього та слухають його пісні. Як ви вже, мабуть, здогадалися, мова йтиме про нашого земляка, переможця шоу «Голос країни» Івана Ганзеру. Я намагаюся відстежувати творчий шлях Івана, цікавлюся   його особистим життям, творчими планами, досягненнями.

- Іване, незабаром минає 2 роки, як ти підписав контракт з компанією Universal Music. Які твої подальші плани?

- Справа в тому, що цей контракт вже давно розірваний,  зараз я сам себе продюсую, чому дуже радий. Можна сказати, що це наступна сходинка у моїй творчості. Так, з моменту моєї перемоги в «Голосі країни» минуло більше 2 років. Багато води з тих пір спливло. Але я хочу сказати велике спасибі всім своїм землякам, які  за мене тоді голосували. Ще раз всім величезне спасибі за посмішки, емоції і віру в мене.  Саме це все і  дає мені сили йти далі.

- Але ж ти не сам працюєш, є команда однодумців?

- Так, Бог послав мені саме команду однодумців, разом ми прагнемо робити як кажуть, справжній укра-їнський продукт. Вважаю, що зараз українська пісня безпідставно займає задні позиції у шоу-бізнесі, і наша мета – відродити її. Потрібно продовжувати традиції, започатковані Назарієм Яремчуком, Миколою Мозговим, Володимиром Івасюком, щоб їхня справа не обірвалася шоу-бізнесом.

- Чим займаєшся зараз?

- Ми працюємо над програмою «Давай, родино, заспіваєм».

- Тобто, у програмі задіяні інші співаки, автори пісень?

- Так, працюю разом з автором і композитором Миколою Янченком і переможцем «Україна має талант» Наталією Фаліон, також у нашій команді є музиканти.

– А до цього часу ти був знайомий з творчістю Миколи Янченка?

– Якось він подарував мені   унікальний диск із хітами «Наливай, кума», «Лише у нас на Україні» та іншими.

Я ж розпочинав з пісень Янченка, коли співав на ве-сіллях. Тому, не зволікаючи, одразу набрав номер Миколи Олександровича і запитав, чому він вирішив довірити мені свої пісні. На що Микола Олександрович мені відповів: «Ти знаєш, я, напевно, тебе чекав». Тоді ж Янченко запросив мене на свій творчий вечір, і я залюбки погодився. Одразу запитав про пісню «Пепінка», бо вона дуже мені сподобалась. «Пепінку» з Янченком на сцені співали після двох репетицій, коли вже публіка заходила у залу. Але пісня  йшла із серця. Тоді я відчув, що по творчості ми близькі, що хочу розвивати українську пісню, тому що не можу просто споглядати на її занепад. Те, що зараз видають за український продукт, –  вкрадена з-за кордону музика, адаптована під українського слухача.

- У тебе вже є авторські пісні - «Я не могу тебя терять». До речі, була приємно вражена, що ця пісня встановлена замість гудків і на твоєму мобільному телефоні. Продовжуєш писати, є час та натхнення?

- Обов’язково знаходжу час для власної творчості. Нещодавно відбулася Інтернет-прем’єра нової авторської пісні «А мне бы спеть». Тож запрошую послухати її всіх бажаючих.

- Тебе запрошують на різні телевізійні ток-шоу?

- Знаєте, вважаю, що це моя робота, тому досить спокійно ставлюся до цього.

- А з ким із відомих людей спілкуєшся?

- У мене досить дружні стосунки з Русланом Сєнічкіним, Олександром Пономарьовим, інколи спілкуюся з Наталкою Гор-дієнко, Тонею Матвієнко.

- А з Діаною Арбєніною підтримуєш зв’язок?

- Спочатку так, переписувалися есемесками, вітав її з Днем народження, а потім зв’язок увірвався. У неї гастролі, у мене теж багато роботи. Але знаю, що у жовтні в Києві у Діани концерт, тож обов’язково сходжу.

- А що у тебе в особистому житті?

- У мене все добре, живу з подругою Олею.

- До батьків виходить вирватися?

- На жаль, дуже рідко, у мене гастролі. Але я радий, що тепер вони разом вдома, по можливості допомагаю матеріально. У жовтні планую приїхати додому. Мама назбирала грибів, законсервувала, говорить, щоб приїхав за гостинцями.

До речі, буду 18 жовтня не дуже далеко від Харкова, братиму участь у благодійному концерті у Полтаві, де збиратимуться кошти для дитячої лікарні. Благодійність для мене багато що означає, це Божа справа.

- Сьогодні Борівщина святкує своє 90-річчя, що хочеш побажати землякам?

- В першу чергу здоров’я всім, матеріального благополуччя. Щоб частіше посміхалися, завжди були в гарному настрої.

Інтерв’ю провела Олена КОЛЕСНІКОВА.