Люди твои, Боривщино

Піско-Радьківському ДНЗ — 25 років

Піско-Радьківському ДНЗ - 25 років

PDNZСело Піски-Радьківські розташоване у мальовничому місці, на березі Червонооскільського водосховища. Добрі й працьовиті люди живуть у цьому селі. Зранку й до вечора не стихає тут галас веселих малюків.

Раніше в селі працювало багато різних організацій і підприємств, батьки, зайняті цілий день на роботі, влаштовували своїх дітей у дитячий садочок. Перший ясла-садок відкрили для дітей колгоспників, розташований він був у непристосованому приміщенні контори колгоспу «Червоний маяк». Дітей у садочку було багато, всі різного віку. Постало питання про нову бу-дівлю для дитсадочку. Новий колгоспний ясла-садок гостинно відчинив свої двері у 1969 році. Спочатку він був сезонний, працював лише влітку, коли в колгоспників було дуже багато роботи. Дітей у садочок віддавали, починаючи з двох-трьох місяців. Годувати грудних дітей возили до матерів у поле на підводі, а деякі матері самі прибігали, щоб погодувати свою дитину.

Занять у садочку не було, за дітьми доглядали й виховували їх. Не вистачало вихователів, бувало, няня працювала і за себе, й за вихователя. Роботу медсестри, завгоспа виконувала завідуюча дитсадком, іноді заміняла й кухаря.

Розповідає Лиманська Ніна Іллівна, яка була незмінною завідуючою 20 років:

-           Харчування в ясла-садку було відмінним, всі продукти свіжі, щодня м’ясо, молоко, риба. Готували пельмені, котлети, гуляш, з молока самі робили сир. Була своя пекарня, де випікали хліб для садочку і для колгоспу. Поступово садок перевели з сезонного на круглорічний, працювало три різновікові групи. Завідуюча й вихователі їздили в район на курси. Почали вводитися заняття. У садочку відкрилася нічна зміна. В 1987 році ввели посаду медсестри. Готувати обіди почали відповідно до меню-розкладки та норми. У 1988 році колгоспний садочок «злився» з державним і перемістився в новозбудоване приміщення, а я пішла на заслужений відпочинок.

Державний Піско-Радьківський садочок був відкритий у 1961 році. Першою його завідуючою була Онищенко Олександра Іванівна.

 Своїми спогадами про роботу в цьому садочку поділилася Умеренкова Поліна Федо-рівна:

-           Я прийшла працювати в садочок у 1968 році 20-річною дівчиною. Колектив був дружній, я відчувала підтримку старших товаришів Кислої Д.І., Шевченко О.І.

Групи - різновікові: ясельна, молодша, середня, старша. У кожній групі - 20-25 дітей. Заняття проводилися по підгрупах. У старшій групі вчили грамоту, букви, цифри, читали склади, писали елементи літер. На ручній праці дітей учили користуватися голкою - шили, вишивали. 

Їжа була калорійна, різноманітна: котлети, тюфтелі, биточки, печінка, багато овочів, фруктів, молоко, мед. На кухні працювати було важко: піч топили вугіллям і дровами, влітку там була неймовірна спека. Але кухарі зажди були життєрадісними, знаходили час і пожартувати, й посміятися. Працювали на кухні М.М. Гармаш, М.Ф. Гунько, Т.С. Олексієнко. Пралі С.І. Білаш  теж доводилося топити піч, щоб нагріти воду для прання білизни.  В 1977 році садок перейшов з 10-годинного на 12-годинний режим роботи.

У жовтні 1988 року відкрив двері новий дошкільний заклад, розташований на вулиці Центральній, 20-а. Два колективи з різних садочків злилися в одне ціле. Нове приміщення садочку було світле, просторе. Розрахований він був на 140 місць, працювало 6 груп вдень 12 годин, одна група була нічна - з 19 год. до 7 год. У садочку вже був методист, музичний керівник, завгосп, 2 пралі, 3 кухарі. Значно покращилися умови праці на кухні та в пральні: встановили газові та електричні плити, воду почали нагрівати електричними приладами.

У зв’язку з тим, що матерям збільшили декретну відпустку по догляду за дитиною до трьох років, відпала потреба в ясельній групі, в нічній. Почали закриватися організації, ліквідовувалися підприємства, в результаті багато людей залишилося без роботи. Це, в свою чергу, призвело до зменшення кількості дітей у дитячому садочку. У 1998 році штат працівників  скоротили майже вдвічі. Садочок знову почав працювати 10, 5 годин.

Зараз у дошкільному закладі працює 3 дошкільні групи, в яких виховується і навчається 56 дітей. Працівників у садочку - 20, всі вони старанно виконують свою роботу, дбайливо доглядають за дітьми.

3 жовтня, у День наро-дження дитячого садочку, діти вітали пенсіонерів і спонсорів розважальною концертною програмою. Гості завітали на свято з подарунками  - привезли дітлахам іграшки, солодощі.

Наш садочок має гарних друзів, які ніколи не відмовляють нам у допомозі.  Слова глибокої вдячності за підтримку від імені батьків і працівників садочку висловлюємо народному депутату України Віктору Остапчуку, Піско-Радьківському сільському голові Вірі Соловйовій, Володимиру Шерстюку, Ірині Костенко, Олегу Назарьку, Василю Назарьку, Миколі Кириченку, Володимиру Нужному, Зої Кравцовій, Геннадію Жирновадченку.

Валентина  ШЕРСТЮК.

Завідуюча Піско-Радьківським ДНЗ.