Общество

Людина слова і діла

 

Людина  слова  і  діла

ovmВіктор Миколайович Остапчук народився й виріс не на Борівщині, але за короткий строк про нього дізналися всі жителі району. Отримавши перемогу на виборах у народні депутати України по 177 виборчому округу, він виправдав довіру всіх, хто віддав за нього свій голос.

 

Трудова біографія Віктора Остапчука тісно пов’язана з Південною залізницею, на якій він  після закінчення Харківського інституту інженерів залізничного  транспорту (1977р.) та служби в лавах збройних сил  пройшов всіма сходинками професійного зростання — від майстра локомотивного депо до керівника залізниці.

У 90-і роки Південна залізниця перебувала «в тіні» інших залізниць, але після того, як магістраль у квітні 2000 р. очолив В.М.Остапчук, залізниця зайняла гідне місце в транспортній системі не тільки України, а й усього пострадянського простору. Сьогодні вона є «піонером» у впровадженні в галузі всього найновішого та найпрогресивнішого. За ініціативи та під безпосереднім керівництвом В.М.Остапчука на дільницях Південної залізниці вперше в Україні були впроваджені  швидкісні «Столичні експреси» та рейкові автобуси.

Державний підхід  — ось що вирізняло Віктора Миколайовича з-поміж інших господарників та керівників великих підприємств. Патріот України, він дбає про її інноваційний, духовний та культурний розвиток. Зокрема, велику увагу приділяє впровадженню новітніх енергозберігаючих та екологічно чистих технологій.

В.М. Остапчук приділяє велику увагу й відродженню духовності. За його ініціативи та сприяння фактично побудована заново каплиця Нерукотворного Спаса біля станції Бірки. Відреставрована    Костянтино-Оле-нівська церква у Харкові, збудовані каплиці в дорожніх санаторіях у Миргороді та Євпаторії, церква на станції Кременчук, церква Івана-Воїна на висоті Маршала Конєва в селищі Солоницівка під Харковом, з’явились нові каплиці в с. Ковалівка та в с. Єфремівка Харківської області, в с. Козацьке Сумської області, Харківської області. Надається допомога у будівництві церков громадам селищ Бабаї та Високий Харківського ра-йону, міста Охтирка.

Віктор Миколайович ніколи не відмовляє в допомозі людям, які потрапили в біду або тяжко хворіють. До ветеранів Великої Вітчизняної війни,  людей похилого віку він ставиться з особливою повагою і шанобою. Дуже  любить і дітей – для них за його ініціативою та з його допомогою встановлюються дитячі майданчики, відкриваються спортивні майданчики, піклується й про оздоровлення дітвори. Кожного року за   підтримки В.М. Остапчука  діти соціально незахищених категорій відпочивають у найкращих таборах України.  

Знаючи про любов українців до свят, він завжди намагається зробити свято незабутнім. Завдяки Віктору Миколайовичу для жителів нашого району виступали Іво Бобул, Володимир Гришко, гурт «Гетьмани», театр пісні «Славія» та ін.

Вже багато років громада Борівщини не відчувала таку підтримку народного депутата України. Ім`я В.М. Остапчука, як і ім`я наших видатних земляків, добрі справи народного депутата України на благо нашого району, його жителів назавжди увійдуть яскравою сторінкою  в славетну історію Борівщини.

Лілія ПАВЛЕНКО,

Тетяна ГУНЬКО.