Общество

Вони чесно служили вітчизні

Вони чесно служили вітчизні

armijaЩе 11 серпня Міністр оборони України Михайло Єжель підписав наказ № 495 «Про звільнення в запас військовослужбовців та черговий призов на строкову військову службу в жовтні-листопаді 2011 року».

Тож у відповідності до наказу, у жовтні-листопаді буде звільнено в запас з лав Збройних Сил України військовослужбовців, які відслужили встановлені строки строкової військової служби.

 

У той же час, у жовтні-листопаді 2011 року на строкову військову службу буде призвано громадян України чоловічої статі 1986-1993 років народження, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 25-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу, загальною кількістю 26 тисяч 600 осіб, серед них 23 призовники з нашого району. Як повідомляють різні джерела, цього року на 12 юнаків, бажаючих піти в армію, буде лише 1 місце в армії. Тобто, відбір суворий, навіть у вищі навчальні заклади цього року не було такого конкурсу.

До лав Збройних Сил України буде призвано 20 тисяч осіб, до Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України – 5 тисяч 500 осіб, ще 1,1 тис. осіб проходитимуть службу у Державній спеціальній службі транспорту.

Головне для тих, хто служить в лавах Збройних Сил України - мати високі ідеали служіння народу, готовність до трудового та героїчного подвигу в ім'я процвітання Української держави. Всі вони покликані бути готовими у будь-який час стати на захист Батьківщини, оволодівати військовими і військово-технічними знаннями, прагнути до фізичного самовдосконалення, а також вивчати бойові традиції та героїчні сторінки історії українського народу, його Збройних Сил.

Ще рік тому Олександр Заїка, Андрій Романенко і Роман Гасяк, яких ви бачите на знімку, були призовниками і навіть не знали, в яких військах будуть проходити строкову військову службу. До армії, закінчивши Богуславське та Краснолиманське училища, здобули професії. Сьогодні вони – «дембелі». Олександр – молодший сержант, а Роман і Андрій – старші солдати.

Відразу після призову Олександр Заїка потрапив до учбового центру «Десна» в роту артилеристів. Навчання було важким, бо до отриманої професії не мало жодного відношення. Можна сказати, що хлопець отримав ще одну, військову професію.

Протягом року служби юнак був дисциплінованим, відповідальним, тож отримав від начальника штабу підполковника О.В.Заушнікова Почесну грамоту і дві подяки.

Андрій Романенко і Роман Гасяк познайомилися на призовному пункті у Харкові, разом проходили службу у військовій частині А0799 (окремий полк зв’язку), яка розташована в Києві. Вони теж ретельно оволодівали новою для себе спеціальністю оператора і електрика-дизеліста приймального радіоцентру. За показове виконання службових обов’язків, зразкову військову дисципліну вони нагороджені ювілейними нагрудними знаками «70 років 31 окремому полку зв’язку», також у їх послужному списку Почесні грамоти і Подяки батькам за виховання у дітей в дусі  патріотизму.

Чоловіки у формі завжди виглядають мужньо і, звичайно ж, подобаються дівчатам. Бажаю майбутнім воїнам відмінної служби, а «дембелям» - знайти своє місце у житті, щоб і надалі бути корисними своїй Батьківщині.

Олена КОЛЕСНІКОВА.