Спорт

За крок до призового міста 2012

За крок до призового міста

6 жовтня збірна команда Борівщини з шахів виступила у фінальних змаганнях за програмою ХХІІІ Спартакіади Харківської області на Кубок голови облдержадміністрації.

Змагання відбувалися в Харківському шаховому клубі «Гагаринець». Цього року, як і минулого, спортивну честь нашого району захищали на дорослих дошках чемпіон Борівщини, першорозрядник Олександр Коновалов і КМС Володимир Назарько, на юнацькій дошці – учень Борівської ЗОШ №1 Олександр Жук, а на жіночій – Ніна Кондратенко.

Тож, в обласний центр прибуло, окрім команд кількох міст – Ізюма, Куп’янська, Лозової, Чугуєва тощо, також 11 команд, які представляли сільські райони, в тому числі й борівська.

Регламент гри за швейцарською системою виявився доволі жорстким - 15 хвилин кожному шахісту на всю партію. У першому турі наші шахісти виграли у команди Ізюмського району з великим рахунком – 3:1. Однак у другому поступилися команді Зачепилівського району з таким же рахунком. Потім наші спортсмени буквально розгромили команду Печенізького району з сухим рахунком 4:0, а у шевченківців виграли з мінімальною перевагою – 2,5: 1,5.

Перед останнім туром борівчани посідали друге місце у загальному заліку, лише на очко відстаючи від потужної команди Куп’янського району. Саме з нею на фініші і звів нашу команду жереб. Сусіди були на цей раз сильнішими: лише Володимиру Назарьку вдалося перемогти свого супротивника.

У підсумку нашим землякам не вистачило очка, аби посісти третю – призову сходинку. Що ж, четверте місце (у минулому році – шосте) на обласних змаганнях для борівчан – зовсім непогано, адже позаду залишилися ізюмчани, шевченківці, лозівчани, шахісти Великого Бурлука та ін.

Найуспішнішим серед наших гравців був Володимир Назарько, який поступився лише в одному двобої. Це кращий результат серед усіх шахістів на першій дошці. А також Олександр Коновалов, який програв теж лише одну партію і одну звів у нічию. Теж один із кращих результатів на першій дошці. Пристойно зіграв і Олександр Жук: 50 % очок. Віддати належне треба Ніні Кондратенко, яка в напруженій боротьбі здобула вкрай важливе очко, перегравши представницю Печенізького району.

Насамкінець відзначимо непогану організацію турніру, грамотне суддійство.

Михайло ГОМОН.