Официально

Європейська криза та Україна

Європейська криза та Україна

Над багатою Європою повисли густі хмари фінансово-економічного колапсу. Ніхто точно не знає, які збитки може принести друга хвиля економічної кризи. Проте всі погоджуються з тим, що ця хвиля може дуже і дуже дорого коштувати європейцям. Найбільш яскравим прикладом економічних негараздів може бути Греція. Фінансові проблеми цієї держави продемонстрували неспроможність європейських високопосадовців діяти у кризових ситуаціях. Минулого тижня у Люксембурзі відбулась нарада міністрів фінансів Євросоюзу. Європейські можновладці так і не змогли дійти згоди щодо спасіння Греції від дефолту. Крім того, було відкладено до середини жовтня рішення про виплату чергового траншу Греції у 8 мільярдів євро. Відсутність чіткої стратегії порятунку держав-членів ЄС одразу відобразилася на біржових торгах по всьому світі.

 

Аналіз динаміки роботи світових бірж  чітко показав, що найбільше сьогодні падають акції європейських банків. Якщо така тенденція зберігатиметься і надалі, то цілком ймовірно, що не тільки Греція матиме колосальні проблеми. Вся Єврозона може опинитись під питанням свого подальшого існування.

Нещодавній візит Президента України до Греції засвідчив, що наша країна не відмовляється від власних пріоритетів. Україна – це європейська держава, яка прагне стати повноправним членом Європи. Проте Президент України не забуває про інших стратегічних партнерів. У Греції Віктор Янукович заявив, що Європа повинна зрозуміти важливість для України таких партнерів, як Російська Федерація, США та Китай. Безперечно, наше місце у Європі. Але завжди потрібно пам’ятати, що Європа дивиться на Україну, як на державу третього сорту, за допомогою якої можна дещо підправити власне економічне становище.

Європейські можновладці люблять публічно повчати інших, як потрібно будувати демократію та економіку. Та час показує, що самі вони не здатні впоратись з власними проблемами. Тоді виникає питання, яке взагалі право має Європа розповідати Україні про економічне зростання та засади демократії? Наразі економічний стан нашої держави є набагато кращим, ніж у багатьох європейських країнах.

Так, завдяки антиінфляційним діям української влади цінова ситуація на споживчому ринку у 2011 році у порівнянні з попередніми періодами значно покращилася. Реалізація заходів з підвищення ефективності використання бюджетних коштів дозволила перевиконати дохідну частину бюджету. Державний бюджет за січень-серпень 2011 року виконано з дефіцитом у сумі 5,2 млрд. грн., що у 8,6 рази менше від дефіциту держбюджету у січні-серпні 2010 року.

На думку старшого наукового дослідника Інституту міжнародної економіки Петерсона Андерса Аслунда, Україна має всі шанси подвоїти темпи зростання і наздогнати Туреччину. Нагадаємо, що сьогодні економічне зростання в Україні складає 4%. Такий показник став реальністю завдяки зростанню промислового виробництва та успіхам у аграрній сфері. Крім того, відбувається поступове підвищення реальних доходів громадян, збільшуються виплати при народженні дитини, починає діяти реформа охорони здоров’я.

На думку аналітика компанії Forex Club Валерія Полховського, боргова криза в Європі може стати причиною уповільнення української економіки. Тому діюча українська влада повинна вже сьогодні чітко усвідомлювати усі плюси та мінуси  подальшої співпраці з ЄС.

Візит Президента України до Греції показав, що таке усвідомлення властиве Главі нашої держави. Віктор Янукович підтвердив бажання України стати повноправним членом Європейського Союзу. При цьому український Гарант нагадав, що на перше місце він завжди ставить прагматичні інтереси України. Тому не потрібно поспішати до Європи. Перш за все, варто розвивати власну країну, котра має всі шанси у найближчому майбутньому стати одним із найактивніших учасників європейського регіону.

Петро Соколовський

Один комментарий на “Європейська криза та Україна

  1. Україна дійсно має всі шанси подвоїти темпи зростання, якщо хочби на місяць,високоповажна українська верхівка перестала розтягувати бюджет по власним кишеням,купляти геліокоптери, будувати для них майданчики,облаштовувати Межигір’я,-взагалі розраховуватися за всі свої забаганки державними коштами.

Комментарии закрыты.