Общество

Станцію Колгоспна перейменували в імені Олега Крючкова

Станцію Колгоспна перейменували в імені Олега Крючкова

zaliznytsya7 жовтня, коли у Боровій святкували День  селища, у Богуславці теж зібралися на свято – урочисте . За згодою громади, сільського голови і депутатів Богуславської сільради станцію назвали іменем колишнього начальника Південної залізниці Олега Крючкова, який помер в цьому році, не доживши до свого 70-річного ювілею.

 

В урочистому відкритті станції  взяли участь начальник Південної залізниці Віктор Остапчук, начальник Куп'янської дирекції залізничних перевезень Олег Войтюк, син Олега Крючкова — начальник Луганської дирекції залізничних перевезень Донецької залізниці Віталій Крючков,  дочка Олега Крючкова Інна і дружина Світлана Костянтинівна, помічник начальника локомотивного депо Куп’янськ Олег Лотник, протоієрей Ярослав, настоятель Свято-Покровського храму, а також керівники, працівники, ветерани Куп'янської дирекції залізничних перевезень. Від керівництва Борівського району зі святом усіх присутніх приїхали привітати заступник голови Борівської районної державної адміністрації Костянтин Панфілов, голова районної ради Євген Жук,   керівник апарату РДА Ганна Логвіненко,  а також депутат Харківської обласної ради Сергій Федченко.

Про те, чому вирішили увічнити пам’ять Олега Крючкова, назвавши його іменем залізничну станцію, розповідали у виступах всі, хто знав цю людину, хто жив з ним, працював, хто пишається його внеском у розбудову Української залізниці.

Олег Митрофанович народився в Естонії, потім батьки переїхали на Україну. Його дитинство і юність пройшла в м. Куп’янськ, це невеличке містечко він вважав своєю малою батьківщиною. Після навчання в Харківському інституті інженерів залізничного транспорту Олег Крючков працював черговим на одній із станцій Донецької залізниці.  Його кар’єра зростала стрімко: через деякий час він працював заступником начальника станції Дебальцеве-Сортувальна, згодом очолив цю станцію, потім станцію Дебальцеве. В 1987 році призначений першим заступником начальника Донецької залізниці, в 1992 році перейшов на роботу в м. Київ на посаду генерального директора транспортно-експедиційного підприємства «Укрзалізництранс», в цьому ж році очолив Головне управління перевезень Укрзалізниці, через два роки був призначений директором транспортно-експедиторської компанії «Інтертранс» по зовнішньоекономічних зв'язках. У квітні 1995 року очолив Південну залізницю, з жовтня 1997 по липень 1998 року був  начальником Одеської залізниці, потім до 2000 року очолював Донецьку залізницю. Такий стрімкий кар’єрний ріст свідчить про те, що Олег Крючков був справжнім професіоналом, він не міг без роботи прожити й дня, залізниця була його життям, своєю енергією він заряджав усіх, хто його оточував. Не дивно, що його син Віталій пішов  працювати на залізницю, адже життєвий і професійний шлях Олега Митрофановича був яскравим прикладом для наслідування і не тільки для  сина. Олега Крючкова  знають і пам’ятають всі залізничники країни, а тепер і жителі  Богуславки пишатимуться, що ім’ям такої видатної людини назвали станцію в їхньому селі.

Особливо приємно, що станцію не просто перейменували ім’ям видатного залізничника,

а й облаштували прилеглу до станції територію, посадили дерева, зробили для жителів села зручний перехід через колії, стоянку для автомобілів, встановили меморіальну дошку. В приміщенні станції – неначе в музеї. Тут розмістили експозиції з розповідями  про життєвий і творчий шлях Олега Крючкова, Героя Радянського Союзу Володимира Біжка, а також  видатного діяча, заслуженого працівника сільського господарства УРСР Анатолія Чепурного. В очікуванні електрички люди тепер зможуть приємно відпочити, познайомитися з  життєвими історіями  людей, які жили й творили в ім’я та заради процвітання своєї Батьківщини.

Знайомство між керівництвом Південної залізниці та нашого району було плідним. Голова районної ради Євген Жук, депутат обласної ради Сергій Федченко і заступник голови райдержадміністрації Костянтин Панфілов ініціювали розглянути питання щодо відновлення руху рейкового автобусу до м. Харкова. Начальник Південної залізниці Віктор Остапчук сказав, що рейс незабаром буде відновлено, на даний час розробляється графік, приблизна ціна квитка до м. Харкова становитиме не більше 15 гривень. Керівник Південної залізниці також пообіцяв  кошти для Богуславського ДНЗ на заміну вікон і дверей.  

Тетяна ГУНЬКО.