Общество

Червонооскільське водосховище в небезпеці

Червонооскільське водосховище в небезпеці

cbЛіто цього року було теплим і сонячним, але вперше за багато років Червонооскільське водосховище не вабило ні жителів району, ні інших людей, які кожного літа приїжджали відпочивати на його березі. Причиною цього було те, що рівень води у водосховищі різко знизився, в деяких місцях вода відійшла від берега до 100 м. Купатися в очереті, звісно, нікому не хотілося, тож люди шукали кращі місця для відпочинку.

Значне зниження рівня води у водосховищі також негативно впливає на живі організми, що мешкають у воді, крім того, гинуть дерева, коренева система яких пристосувалася до більш високого рівня води. Осушуються заплави, озера та болота поблизу водосховища, що становить небезпеку для водно-болотної  дичини. Значних збитків може зазнати Червонооскільский рибгосп: з-за низького рівня води не відбувається водообмін у ставках господарства, а це може призвести до загибелі риби. Необхідний рівень води в Червонооскільському водосховищі – 440 млн. куб. метрів,  в минулому році він становив – 305, в цьому – 284.

 Ситуацією, що загрожує екологічною небезпекою нашому краю, стурбоване керівництво Борівської районної державної адміністрації та районної ради. За ініціативи заступника голови Борівської районної державної адміністрації Костянтина Панфілова це питання було винесено на розгляд Міжвідомчої комісії басейну річки Сіверський Дінець.  Засідання, на якому були присутні представники Харківської, Донецької і Луганської областей,  відбулося 9 жовтня в м. Слов’янську Донецької області. Шукати допомоги у розв’язанні проблеми  поїхали заступники голови Борівської районної державної адміністрації Костянтин Панфілов і Сергій Шутько, голова Борівської районної ради Євген Жук, депутат обласної ради Сергій Федченко, прокурор Борівської району Андрій Коробов, інспектор Харківської державної рибоохорони в Борівському районі Юрій Шинкаренко, заступник директора ЧДВСРП „Рибгосп” Валерій Шевченко.

З доповіддю про водогосподарську обстановку в басейнах річок Сіверського Дінця, Дніпра та річок Приазов’я на території України на комісії виступив начальник Сіверсько-Донецького басейну управління водних ресурсів Антоненко В.Є., щодо прогнозу розвитку водогосподарської та метеорологічної обстановки на осінньо-зимовий період 2011-2012 років  доповіла начальник відділу річок та ТЕБ Волкова А.В., про якісний стан водних об’єктів в басейнах річок Сіверського Дінця, Дніпра та річок Приазов’я – начальник басейнової лабораторії моніторингу вод Михайлова Г.М. Інформували представники водогосподарських організацій: Харківського, Донецького, Луганського обласних управлінь водних ресурсів, КП ВТП „Вода”, КП „Компанія „Вода Донбасу””, Горлівського РУЕК, ТОВ „Луганськвода”, Борівської, Ізюмської, Куп’янської райдержадміністрацій та Борівської районної ради. Після обговорення  всіх доповідей та інформацій було ухвалено ряд рішень, заплановано заходи, за допомогою яких рівень води у Червонооскільському водосховищі перестане падати. Але підняти його до необхідної норми буде непросто.

Через кілька днів після комісії начальник Харківського регіонального управління водних ресурсів Шестаков О.Г. повідомив, що постійно ведеться спостереження за рівнем води у водосховищі. Ті заходи, які  були проведені, вже дали змогу зупинити падіння рівня води. Планується провести ще низку заходів, які дадуть змогу хоча б частково компенсувати низький рівень води водосховища. Наповнення водосховища до норми потребує значних матеріальних ресурсів і правильних рішень, які допоможуть зберегти наше водосховище і не нашкодити іншим річкам. Тому Борівська районна державна адміністрація і районна рада готують запит до Харківської обласної ради з проханням сприяти у вирішенні проблеми, що склалася з рівнем води в Червонооскільському водосховищі, а на сесію районної ради, яка відбудеться незабаром, запросили директора КП  „Компанія „Вода Донбасу”” С.Г. Савельєва. На знімку: під час Міжвідомчої комісії.

Тетяна ГУНЬКО. 

5 комментариев на “Червонооскільське водосховище в небезпеці

  1. В чому, все таки, суть запланованих заходів та очікуваного «сприяння» облради,- шановгий автор так і не розкрив. А хотілось би знати.

  2. Суть запланованих заходів -компенсувати низький рівень води водосховища, а від «сприяння» облради очікують матеріальної допомоги. Що незрозуміло?

  3. приїдуть з відрами і будуть доливати.

  4. «…компенсувати низький рівень води» це мета або очікуваний результат. я запитував про суть (зміст) запланованих заходів. Ви детально перераховуєте посади і імена виступаючих, а про саме рішення ні слова. І далі: якщо очікується «сприяння» то знову ж таки,-що планується ЗРОБИТИ? А саме головне: в чому причина падіння рівня води? Покажіть причину, можливо, і рішення буде на поверхні. І не треба дратуватися, стаття дійсно низькопрофесійна.

Комментарии закрыты.