Общество

День відкритих дверей

День відкритих дверей

sud18 жовтня всі юристи України відзначають своє професійне свято.

На мою думку, юристи – це ті люди, які мають відстоювати в житті чесність, порядність, людяність. Ведучи ту чи іншу справу, вони повинні з’ясувати причини конфлікту, зрозуміти суть, прийняти правильні рішення для його розв’язання.

Проблеми права відіграють дуже важливу роль в сучасному демократичному суспільстві та правовій державі, тож юриспруденція займає одне із провідних місць серед суспільних наук.

 

Напередодні професійного свята у Борівському районному суді пройшов день відкритих дверей, на який були запрошені одинадцятикласники Борівської ЗОШ №1  разом з вчителем Г.О.Тертишною.

sud2Про судову систему України і, зокрема, про роботу Борівського районного суду учням розповіла в.о. керівника апарату суду Лариса Стрельник. Учні дізналися, що судову систему в Україні складають суди загальної юрисдикції та суд конституційної юрисдикції. Єдиним органом конституційної   юрисдикції  в Україні є Конституційний Суд України.

Систему судів загальної юрисдикції складають: місцеві суди; Апеляційні суди; Вищі спеціалізовані суди; Верховний суд України.

Борівський районний суд - найнижча гілка в судовій системі і розглядає справи по першій інстанції. Суддя здійснює правосуддя в мантії з нагрудним знаком, символами судової влади є державний герб та прапор.

З 1990 року та до теперішнього часу посаду голови суду займає Люба Валентина Іванівна.

sud3У зв’язку із збільшенням обсягів роботи та кількості справ, які потребували розгляду, був збільшений штат суддів та працівників суду. В 1995 році був призначений суддею Борівського народного суду  Федченко Володимир Миколайович, а в 1999 році – Гуляєва Ганна Миколаївна, у вересні 2002 року - Зеленькова Надія Григорівна.

Отже, на сьогодні штатна чисельність працівників суду складає 21 чоловік. У кожного судді є свій помічник, він здійснює підбір необхідної інформації для підготовки справи до розгляду та секретар судового засідання, який разом із суддею  бере участь у судовому засіданні та здійснює його повну фіксацію звукозаписувальними приладами і готує протокол судового засідання.

В суді є канцелярія, працівники якої здійснюють прийом та реєстрацію  позовних заяв, матеріалів та інших документів, що надходять до суду. Також вони видають копії рішень, вироків, ухвал, постанов учасникам справ.

Після розгляду справи секретарі судових засідань передають їх до канцелярії суду для здійснення відмітки  про розгляд справи та справа передається до архіву суду для зберігання.

На питання зацікавлених розповіддю учнів відповіли голова Борівського районного суду В.І.Люба і заступник голови суду В.М.Федченко.

Як зазначила Валентина Іванівна, з 1 листопада вступає у дію «Закон про судовий збір», згідно з яким значно збільшуються судові витрати при подачі позовних заяв до суду. Тож, шановні борівчани, по можливості вирішуйте свої конфлікти поза межами зали суду.

Олена КОЛЕСНІКОВА.