Общество

Шануючи вік та мудрість

Шануючи вік та мудрість

77Хто не пам’ятає свого минулого, той не має права на майбутнє
(Ініціатор Руху «Соціальний Рух Поваги», депутат Харківської обласної ради,
начальник Південної залізниці Віктор Миколайович Остапчук).

Першого жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН, а в Україні - це також і День ветерана.

Активісти громадського неполітичного руху «Соціальний Рух Поваги», підтримуючи ініціатора соціального руху Героя України Віктора Остапчука та продовжуючи вікові традиції колективу Південної щодо шанування старшого покоління*, взяли шефство над десятками військових поховань, обелісками, пам’ятними стелами, меморіалами в селах Борівського та інших районах Харківщини, забезпечуючи їм регулярний догляд.

Наприклад, в ці дні в рамках «Соціального Руху Поваги»  проводиться реставрація частини па-м’ятника воїнам-визволителям в селі Петропавлівка Куп’янського району - це об’ємна надгробна мармурова плита і вісім бокових плит з викарбуваними на них іменами героїв Великої Вітчизняної.
«Слава Богу, є люди, які за повсякденною виробничою діяльністю не забувають про вічні в усі часи цінності  та завжди готові прийти на допомогу» , - говорить Петропавлівський сільський голова О. Н. Козирєва.

Мабуть, цю  думку можуть розділити і в селі Глинське Ізюмського ра-йону, де встановлено сучасний фігурний бетонний паркан на цвинтарі та братській могилі.

«Якщо вже говоримо про героїв, які вкрили себе безсмертною славою в суворих військових випробуваннях Великої Вітчизняної, то неодмінно повинна бути нетлінною і пам’ять про них так само, як дбайливою і гідною повинна бути турбота про нині живих ветеранів. Ми зобов’язані пам’ятати та шанувати тих, хто загинув, і підтримувати тих, хто залишився в живих,» - говорить ініціатор «Соціального Руху Поваги» Віктор Остапчук.

1 жовтня, в день Ветерана, активісти «Соціального Руху Поваги» провели молебень за убієнних воїнів у зведеній залізничниками Південної золотоверхій каплиці Івана – Воїна на меморіальному комплексі «Висота маршала Конєва» біля села Гаврилівка, звідки в ніч з 22-го на 23 серпня 1943 був даний наказ про початок переможної операції по звільненню Харкова.

Не забувають активісти «Соціального Руху Поваги» і про потреби літніх жителів Слобожанщини. Зараз, поставивши собі за мету придбати та подарувати в лікарні сучасні машини швидкої допомоги, вони вивчають потреби в медичному оснащенні різних районів Харківщини.

Крім того, активісти «Соціального Руху Поваги» ставлять своєю метою конкретну допомогу конкретним людям. Не рідко наші літні земляки соромляться розповідати про свої біди, не хочуть напружувати своїми проблемами інших. Вислухати їх і намагатися допомогти – важливе завдання неполітичного громадського руху «Соціальний Рух Поваги». Ветерани та люди похилого віку повинні  знати, що вже сьогодні їм є до кого звернутися за допомогою.

«Низько схиляю голову перед вашими подвигами та досягненнями, мудрістю та життєвим досвідом. Хочу запевнити, що докладатиму  усіх зусиль, аби ваша осіння пора була сповнена теплом, достатком, спокоєм та впевненістю», –  сказав Віктор Остапчук на зустрічі з ветеранами.

* Ще до революції на Південній Залізниці  діяло два відділення (з чотирьох по мережі Міністерства шляхів сполучення Ро-сійської  імперії) «Інвалідного для залізничних службовців будинку імператора Олександра II», куди на повне утримання приймалися літні залізничники, які «втратили здатність забезпечити своє існування працею», а також їхні сім‘ї.  І сьогодні Південна повністю оплачує медичну страховку пенсіонерів та надає їм всіляку допомогу.