Авторское, Новости Украины

Учителю, ти є і будеш вічно

Учителю, ти є і будеш вічноМинулого тижня Україна, як і багато інших держав, відзначала День працівників освіти, або День Учителя – свято, яке без перебільшення можна назвати найголовнішим і найповажнішим з усіх професійних свят, адже будь-яка професія починається з навчання. Саме вчителі навчають майбутніх професіоналів всіх галузей і напрямків головним премудростям найрізноманітніших наук, закладають фундамент знань і моральних цінностей в кожному з своїх учнів. Дорога кожного дорослого життя бере свій початок від учительського порогу. Саме це свято - прекрасний привід, щоб згадати про високу роль вчителя в сучасному суспільстві.

Урочистості з нагоди Дня працівників освіти в Борівському районі відбулися 2 жовтня. В районному будинку культури своїх педагогів творчими номерами спочатку привітали вихованці дитячого садка «Золота рибка» та школярі, адже найприємніша нагорода для кожного вчителя, вихователя – це пошана і вдячність учнів.

Слова вдячності, вітання та побажання миру, добра, достатку і творчих успіхів освітянам висловили почесні гості свята – голова Борівської райдержадміністрації Віталій Кіян, голова районної ради Євген Жук та голова профспілки працівників освіти Світлана Колісник. Привітання були збагачені нагородами.

За сумлінну багаторічну працю, створення належних умов сучасної державної політики в галузі освіти та з нагоди професійного свята Дня працівників освіти нагороджені почесною грамотою Борівської районної державної адміністрації та Борівської районної ради: Колеснік Олексій Іванович, директор Першотравневої загальноосвітньої школи; Сало Олена Євгеніївна, директор Чернещинського НВК; Сидоренко Ольга Михайлівна, завідувач Борівського ДНЗ (ясла-садок)№1 «Берізка».

За багаторічну сумлінну працю, творчий підхід до реалізації завдань сучасної державної політики в галузі освіти та з нагоди Дня працівників освіти нагороджені грамотою відділу освіти:

Колісник Світлана Володимирівна, вчитель початкових класів Борівської ЗОШ №1; Коцар Валентина Степанівна, вчитель світової літератури Борівської ЗОШ №1; Павленко Наталія Володимирівна, вчитель української мови Борівської ЗОШ №1; Калініна Світлана Дмитрівна, завгосп Борівської ЗОШ №1; Вітченко Олена Василівна, вчитель української мови та літератури Ізюмської ЗОШ; Метельська Віта Михайлівна, вчитель початкових класів Новоплатонівської ЗОШ; Вабищевич Валентина Тихонівна, вчитель початкових класів Піско-Радьківської ЗОШ; Лях Віра Миколаївна, вчитель світової літератури Підвисочанської ЗОШ; Коляда Наталія Михайлівна, вихователь Борівського дошкільного навчального закладу № 3 «Золота рибка»; Чапелько Любов Олександрівна, психолог Борівського ДНЗ № 3 «Золота рибка».

Приділили увагу і молодим спеціалістам – вчителям, для яких цей навчальний рік став стартовим у професійній діяльності. Голик Олексій Сергійович, вчитель фізичного виховання Вищесолоненської загальноосвітньої школи, Лукомський Артем Сергійович, вчитель фізичного виховання Підвисочанської ЗОШ та Левчишена Дар’я Володимирівна, вчитель початкових класів Шийківської загальноосвітньої школи отримали заохочувальні подарунки від профспілки працівників освіти, які з ласкавим напутнім словом вручила їм Світлана Колісник.

Слова великої пошани і вдячності разом з квітами були адресовані також вчителям-ветеранам, котрі своєю натхненною працею та особистим життєвим прикладом є взірцем для всіх вчителів району.

Але привітаннями і нагородами свято не закінчилось. За сприяння народного депутата України Віктора Остапчука, під патронатом громадської спілки "Соціальний Рух Поваги" своє мистецтво педагогам Борівщини подарував Національний заслужений академічний український народний хор ім. Григорія Верьовки.

Весь концерт пройшов ніби на одному диханні. Кілька разів глядачі вставали і аплодували стоячи. Адже це не просто хор - це ще й оркестр, танцювальний колектив і справжній театр, який кожною своєю композицією, кожним номером проникав у самісіньке серце глядача, пронизуючи його гордістю і глибинним усвідомленням багатства культури, традицій, героїчного минулого і історичної величі свого народу. А наприкінці, коли залунало «Ще не вмерли України ні слава, ні воля…» весь зал підвівся і виконував Гімн тримаючи руку на серці разом з хором.

Виступ цього колективу подарував присутнім незабутні враження і нагадав про неоціненний скарб нашого народу – багату, барвисту, багатовікову, яскраву, насичену героїчним минулим і історичною величчю українську культуру. Саме знання культури і історії свого народу є основою патріотизму, виховання якого – обов’язкова мета професійної діяльності кожного педагога.

Варто зазначити, що за підтримки Віктора Остапчука концерти зіркових виконавців до Дня учителя стали вже традиційними. Втім, Віктор Миколайович зі своїми колегами з громадської спілки "Соціальний Рух Поваги" протягом двох років були поряд з освітянами не лише в свята, але і в будні. Ремонт, облаштування теплих туалетів, придбання навчальних матеріалів, обладнання, оргтехніки та спортінвентарю – у всьому народний депутат та очолювана ним громадська спілка підставляли педагогічним колективам своє плече. А ще – допомагали виховувати дітей розумними та здоровими (досить згадати про різноманітні цікаві творчі конкурси та спортивні турніри під егідою В.Остапчука, щорічну премію президента громадської спілки «Соціальний Рух Поваги» для 12 кращих випускників шкіл тощо).

Віктор Миколайович зазначає, що працю вчителя ні з чим не можна ні порівняти, ні зіставити. Ткач уже через годину бачить плоди своєї праці. Сталевар через кілька годин радіє з вогняного потоку металу, хлібороб через кілька місяців милується колосками. А вчителеві треба працювати роки і роки, щоб побачити предмет свого творіння... Ні в якому ділі помилки і невдачі не приведуть до таких тяжких наслідків, як в учительському. Учитель зобов’язаний працювати тільки добре, - нагадує слова Сухомлинського народний депутат. Дійсно, значимість праці вчителя важко переоцінити. Ви, дорогі вчителі, виховуєте у своїх учнях Людину, і від якості вашої роботи залежить майбутнє і самих дітей, і нашої країни. Низький уклін за вашу велику відданість професії і дітям. Здоров’я вам, терпіння, родинного тепла, благополуччя, миру і добра. Нехай Господь благословляє вас і ваш святий труд!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA