Авторское, Новости Украины

Шановні виборці Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, Донецької та Луганської областей, які тимчасово перебувають на території району!

Ви можете реалізувати своє право голосу на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року шляхом тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси.

Процедура тимчасової зміни місця голосування передбачає зміну виборчої дільниці для голосування, до якої виборець відноситься на підставі відомостей про його виборчу, на іншу виборчу дільницю, на яку він просить тимчасово змінити йому місце голосування. Для проведення таких змін у виборця повинна бути визначена виборча адреса, яка зазначатиметься у списку виборців. Тимчасова зміна місця голосування забезпечує включення виборця до списку виборців тільки на одній виборчій дільниці (дільниці для голосування), утвореній на відповідних виборах.

Для зміни місця голосування, виборець повинен звернутися з мотивованою заявою про тимчасову зміну місця голосування до органу ведення Державного реєстру виборців за вказаним у заяві місцем перебування виборця в день виборів чи місцезнаходженням виборчої дільниці. При поданні заяви пред’явити паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянство України). До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси.
Такими документами, наприклад, можуть бути: довідка про відрядження, довідка з місця навчання, договір найму (оренди) житла, документ, що підтверджує право власності на житло, проїзні документи, довідка з роботи, путівка в санаторій, довідка про постійне або тимчасове місце проживання на відповідній території, тощо. Тимчасова зміна місця голосування виборця підтверджується посвідченням, яке видається виборцю.

Статтею 3 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» сухопутну територію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя визнано тимчасово окупованою.

Таким громадянам створюються умови для вільного волевиявлення під час проведення позачергових виборів народних депутатів України на іншій території України і такі виборці, виборча адреса яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

Що стосується громадян Донецької та Луганської областей, у зв’язку з неможливістю виконання окремими органами ведення Державного реєстру виборців своїх повноважень через ситуацію, що склалася в указаних регіонах України, Центральна виборча комісія прийняла постанову від 16 вересня 2014 року №968, яка врегульовує внесення змін до виборчої адреси таких виборців за допомогою програмних засобів «Державний реєстр виборців».

Інформацію про адреси та номери телефонів органів ведення Державного реєстру виборців, куди потрібно звертатися з заявою, розміщено на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії у розділі Державний реєстр виборців.

Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Борівської районної державної адміністрації знаходиться за адресою: Харківська обл., Борівський р-н, смт Борова, вул. Леніна, 1, каб. № 25, 45. Телефони для довідок: 6-12-68, 6-11-34.

Прийом громадян здійснюється понеділок-п`ятниця з 8.00 до 17.15, перерва з 12.00 до 13.00, субота-неділя з 8.00 до 14.00 без перерви.