Официально

Погляд аудиторів на зведений бюджет Борівського району

Погляд аудиторів на зведений бюджет Борівського району 

Місцеві бюджети є фінансовою основою діяльності місцевих органів влади. Від ефективної організації бюджетного процесу залежить якість і повнота надання населенню послуг, гарантованих державою, добробут громадян і соціально-економічний розвиток територіальних одиниць.

 

Відповідно до плану роботи Контрольно-ревізійного управління в  Харківській області у вересні поточного року завершився державний фінансовий аудит виконання зведеного бюджету Борівського району за 2007-2010 роки та І півріччя 2011 року.

Головна мета аудиту полягала в оцінці ефективності використання фінансових ресурсів, встановленні втрат бюджетних коштів та пошуку додаткових резервів наповнення бюджету для гарантованого і повноцінного забезпечення громади Борівського району соціальними благами.

Результати дослідження показали, що за 2007-2010 роки та І півріччя 2011 року надходження зведеного бюджету склали 216,0 млн. грн або 97,4% від запланованого обсягу.

Водночас, щорічно по видатковій частині зведеного бюджету ні з загального, ні з спеціального фонду не досягнуто стовідсоткового фінансування, а саме: видатки по загальному фонду виконані на рівні 92,4%, по спеціальному – лише на 89,6%.

Основну роль в наповненні доходної частини зведеного бюджету Борівського району відігравали дотації і субвенції з державного бюджету, питома вага яких в структурі доходів загального фонду впродовж досліджуваного періоду становила 72,6%.

В цілому зведений бюджет району і, відповідно, місцеві бюджети  ілюстрували залежність їх від офіційних трансфертів державного бюджету, які щороку збільшувались. Тобто територіальні громади району не в змозі самостійно згенерувати фінансові ресурси в обсязі, достатньому для забезпечення задоволення потреб населення в соціальних гарантіях, гарантованих Конституцією України.

Під час дослідження аудиторська група проаналізувала ефективність використання бюджетних коштів, земельних ресурсів, повноту власних надходжень  і дійшла до висновку, що в Борівському районі існує низка резервів по залученню додаткових надходжень фінансових ресурсів.

Пріоритетним джерелом збільшення надходжень бюджету міста є операції по використанню земельних ресурсів, зокрема, підвищення орендної плати за землі с/г призначення до 20-тикратного розміру земельного податку та надання в оренду вільних земель запасу, які придатні для використання.

Аналогічно, збільшити надходження бюджетних коштів можна завдяки ефективному управлінню комунальним майном. По-перше, необхідно наблизити величину орендної плати за користування комунальним майном до середньо ринкової, встановивши її хоча б на рівні 10 грн у селищі Борова та 5 грн у селах Борівського району. По-друге, для збільшення доходів місцевих бюджетів потрібно надавати в оренду наявні вільні приміщення комунальної форми власності.

Крім того, прийняття Борівською райдержадміністрацією рішення щодо залучення коштів забудовників на розвиток інфраструктури та забезпечення належного контролю за його виконанням дозволило б поповнити спеціальний фонд зведеного бюджету.

Оскільки на теперішній час органи місцевого самоврядування не мають у своєму розпорядженні достатнього обсягу фінансових ресурсів для реалізації власних та делегованих повноважень, доцільною є реалізація заходів по залученню додаткових резервів, виявлених під час проведення державного фінансового аудиту.

 

Головні державні аудитори Партола О.О., Малявська М.А.

Один комментарий на “Погляд аудиторів на зведений бюджет Борівського району

  1. Наповнити бюджет можна лише за умови відродження сільськогосподарського виробництва на території району, але державна політика на знищення села і «узаконене» відбирання землі у селян продовжується. І ніякі аудити не дадуть тут ніяких рекомендацій.Прокиньтесь, селяни!!!!!!!!

Комментарии закрыты.