Общество

9 жовтня — Всесвітній день пошти

9 жовтня - Всесвітній день пошти

9 жовтня поштовики всіх країн світу святкують Всесвітній день пошти на честь створення в 1874 році Всесвітнього поштового союзу - міжнародної організації, що об'єднує 191 країну і має статус спеціалізованої установи системи Організації Об'єднаних Націй.

 

Цей день без перебільшення можна назвати святом усіх людей, адже нині всесвітня поштова мережа є найбільшою мережею фізичної доставки в світі. Понад 600 тисяч відділень поштового зв'язку щодня обслуговують мільярди людей, обробляють понад 438 мільярдів листів та 6 мільярдів посилок на рік, а також пропонують споживачам безліч електронних, фінансових та логістичних послуг.

Усі п'ять мільйонів її працівників - листоноші, оператори, кур'єри та інші співробітники - не тільки надають послуги споживачам, вони являють собою візитівку величезної служби загального користування, що відіграє важливу соціально-економічну роль у житті кожної країни і без якої важко уявити наш світ.

Українська пошта - одна зі складових частин світової поштової системи. У рамках святкування Всесвітнього дня пошти упродовж 3-9 жовтня 2011 р. в Україні відбудеться низка заходів, зокрема: в регіональних дирекціях підприємства для споживачів організовуватимуться дні відкритих дверей, відкриті уроки, здійснюватимуться спецпогашення «Всесвітній день пошти» тощо;

у великому операційному залі ВПЗ Київ-1 Київської міської дирекції УДППЗ «Укрпошта» (вул. Хрещатик, 22) діятиме виставка кращих робіт учасників конкурсу дитячого малюнку «Пошта очима дітей» та фотоконкурсу «Сьогодення поштової галузі»;

7 жовтня 2011 р. в Україні в рамках 41-го міжнародного конкурсу під егідою ВПС та ЮНЕСКО розпочинається регіональний етап національного молодіжного конкурсу творів епістолярного жанру «Напиши листа спортсмену або спортивному діячеві, яким ти захоплюєшся, і розкажи йому (їй), що для тебе значать Олімпійські ігри» (скорочена назва «Напиши листа спортсмену...);

7 жовтня 2011 р. в Чернівецькій дирекції УДППЗ «Укрпошта» відбудеться урочисте вручення Катерині Рябій нагороди Всесвітнього поштового союзу за здобуття 4-го місця в 40-у міжнародному конкурсі епістолярного жанру серед молоді на тему «Уяви себе деревом, що росте в лісі. Напиши кому-небудь листа і розкажи, чому важливо захищати ліси...».

Всесвітній день пошти - це чудова нагода привернути увагу громадськості до діяльності поштової служби в глобальній системі зв'язку, до послуг, які вона пропонує споживачам, до цілей, які ставить перед собою Всесвітній поштовий союз.

Прес-центр Укрпошти