Общество

Риторичні питання і дієві заходи

Риторичні питання і дієві заходи

Переді мною лежать фото, які зробила разом з начальником КП «ЖКГ» Юрієм Чуйком та майстром підприємства Андрієм Грячовим під час огляду деяких багатоквартирних будинків на 14 кварталі. Складається враження, що ми живемо у післявоєнний час. Принаймні я особисто такі картинки бачила лише у кіно про війну. Вже стає недоброю традицією ставити риторичні питання декому з мешканців Борівщини і, зокрема, жителям цих багатоквартирних будинків: ви почуваєтеся у своїх домівках господарями чи гостями, чи, можливо, варварами? Мабуть, зараз дехто з читачів скаже, що це надто різке висловлювання, але після побаченого вважаю, що це – ще й м’яко сказано.

Що ж я побачила такого, що викликало бурю емоцій?  А побачила дійсно варварське ставлення деяких жителів до під’їздів та підвалів тих будинків, де проживають. Так, наприклад, у середньому під’їзді будинку №12 вибите віконне скло і тепер вікна чорними проваллями  «дивляться на людей» ніби з німим докором. А в підвалі будинку №11 купи сміття. Мабуть, горе-господарі по-лінилися вийти до місця збору сміття і вирішили таким чином його позбутися. Радує те, що не всі так вчиняють, інакше до підвалів неможливо буде зайти. А там – інженерні мережі, які потребують постійного обслуговування працівниками «ЖКГ». А в під’їзді будинку по Привокзальній, 11  начебто танки проїхали, і солдати залишили надписи на стінах, як у Берліні. Невідомі горе-художники розмалювали стіни під’їзду і від цього там стало ще гірше. Якщо їм ніде було дівати свою енергію, краще б пофарбували панелі свого під’їзду, щоб там було чисто і затишно. Адже ви там живете, щодня не-одноразово заходите до під’їзду, невже немає бажання навести лад?

Доводиться знову ж таки задавати риторичне питання: чого чекаєте, люди? Не набридло жити в бруді?

Хочеться  підняти ще одне болюче питання для більшості жителів багато-квартирних будинків, а саме – засмічення стічних  труб. Чого тільки окремі індивідууми не викидають в унітази, виливають у раковини!.. Знову ж таки через таких горе-господарів страждають інші жителі будинків, коли забиваються стояки.

Невже важко дійти до сміттєвоза, який щодня приїздить, аби викинути непотрібні вам речі? І що дуже важливо: всі ці неподобства роблять дорослі люди, яких називають людина розумна (лат. Homo Sapiens). Якщо вірити енциклопедії, то на сучасному етапі існування живого ми перебуваємо на найвищому щаблі розвитку і займаємо його в результаті довгого і складного процесу історико-еволюційного прогресу. Цікаво, чому цей прогрес не торкнувся окремих жителів багатоквартирок?

От знову ці риторичні питання, на які відповіді не дочекаємося, бо все погане у будинках робиться так, щоб ніхто не бачив. Тому й відповіді чекати ні від кого, на жаль.

Важливим питанням для жителів багатоквартирних будинків залишається збереження і приведення до належного вигляду димовентиляційних каналів. Справа в тому, що на них причеплено дуже багато супутникових і телевізійних антен. Але відповідно до «Правил безпеки систем газопостачання України» так не повинно бути, тому всі антени мають бути негайно демонтовані господарями у найближчий час. Якщо демонтаж не проведуть, газ до будинків буде відключено!

Велика екологічна біда для Борової – стихійні сміттєзвалища. Час від часу просто на вулиці чи під будинками з’являються купи сміття, що свідчить про безкультур’я людей.  Дієвий спосіб боротьби зі стихійними сміттєзвалищами – штрафувати громадян, які викидають непотріб просто під ноги. Але це важко зробити, бо необхідно, як кажуть, піймати на гарячому.

Як розповіли селищний голова Олександр Тертишний і заступник селищного голови Юнона Жук, останнім часом активується робота щодо боротьби зі стихійними сміттєзвалищами. Так, у вересні оштрафовано на 340 грн. три людини, які викинули сміття на вулицю. Це поки що мінімальний штраф, передбачений законодавством. Надалі він буде значно вищий, тож подумайте, чи варто витрачати кошти на оплату штрафів, якщо можна просто бути хорошими господарями на нашій малій Батьківщині.

Олена КОЛЕСНІКОВА.