Общество

На території Чернещинської сільради встановили обереги

На території Чернещинської сільради встановили обереги

hernУ день великого церковного свята - Воздвиження Хреста Господнього, яке християни святкують 27 вересня, після святкової літургії в Свято-Миколаївському храмі с. Чернещина настоятель храму отець Іоанн освятив поклонні хрести, встановлені  на території Чернещинської сільської ради.

Ініціатором встановлення хрестів при в’їзді на територію Чернещинської сільської ради був Герой України Анатолій Криворучко, його ідею підтримав настоятель Свято-Миколаївського храму отець Іоанн, він замовив хрести, керівник агрофірми СТОВ «Новий шлях» Олексій Гомон допоміг у встановленні святинь, а Чернещинський сільський голова Світлана Вразовська допомогла в організації урочистого освячення і разом з громадою взяла участь у цьому заході.

Традиція при в’їзді в кожен населений пункт і виїзді з нього ставити придорожні хрести існує в українців давно. Місце це – не тільки символ православної віри, духовності, а й оберіг, боронить православний люд від усього лихого. Хрест наче показує, що рука Господня тримається над цим селом.  Подорожанин має зупинитися біля святого місця, перехреститися, прочитати святу молитву, попросити у Всевишнього легкої щасливої дороги.

hern1Місцева майстриня Ольга Солодка вишила рушник, який пов’язали на хрест. До речі, існує повір’я, що знімати рушник можна, лише якщо він геть понівечений негодою, тоді ж одразу пов’язують новий.

Освятивши хрести біля в’їзду в села Пролетарка,Чернещина та Сергіївка, настоятель Свято-Миколаївського храму отець Іоанн відзначив, що тепер мешканці цих сіл захищені від бід і нещасть, але кожного разу, проїжджаючи або йдучи біля цих святих місць, необхідно зупинитися й помолитися.

27 травня 2013 року для жителів Чернещинської сільської ради став пам’ятним днем, звичайно, в першу чергу з-за того, що територія їхньої сільської ради тепер під захистом, але ще й тому, що випала нагода познайомитися з новим настоятелем храму с. Чернещина.

Отець Іоанн народився в Криму, навчався в Київській духовній семінарії. Після закінчення семінарії служив у одному з храмів Києва. Нещодавно призначений настоятелем Свято-Миколаївського храму с. Чернещина. 27 років, одружений.  

Тетяна ГУНЬКО.