Общество

Колегія у райдержадміністрації

Колегія у райдержадміністрації

kolegiaВзаємодія райдержадміністрації  з міліцією

На минулому тижні відбулося  засідання колегії Борівської районної державної адміністрації та зборів адміністративно-господарського активу району.

На засідання запросили: селищного та сільських голів району; керівників структурних підрозділів ра-йонної державної адміністрації; директорів загальноосвітніх шкіл району; дільничних інспекторів міліції, почесним гостем був голова Кегичівської районної державної адміністрації Ясенок Сергій Васильович. 

На розгляд засідання було винесено одне, але дуже актуальне й непросте питання - про стан взаємодії районної державної адміністрації з Борівським районним відділом Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області у сфері забезпечення дотримання норм Конституції і законів України, забезпечення правопорядку, захисту прав і свобод громадян.

З доповіддю виступив перший заступник голови районної державної адміністрації,  член колегії Могильов В.В.  Він зазначив, що у 2011 році райдержадміністрацією розроблено Програму профілактики злочинності в Борівському районі на 2011-2015 роки, яка була затверджена рішенням VІ сесії VІ скликання Борівської районної ради від 28 лютого 2011 року. Метою цієї Програми є забезпечення протидії злочинності та досягнення її зниження шляхом об’єднання зусиль органів державної влади, правоохоронних і контролюючих органів, громадськості.

Дієву роботу в частині виконання заходів Програми здійснює Борівський районний відділ міліції, служба у справах дітей, відділ освіти райдержадміністрації, ра-йонний центр соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді, виконкоми селищної та сільських рад. Згідно з за-твердженими графіками проводяться спільні рейди з метою виявлення фактів жебрацтва, бродяжництва серед дітей, незаконного продажу тютюнових та алкогольних виробів. Ведеться профілактично-роз’яснювальна робота в навчальних закладах району.  В усіх загальноосвітніх закладах працюють гуртки юних інспекторів безпеки дорожнього руху. Працівниками ДАІ, класними керівниками шкіл району  постійно проводяться  лекції, бесіди щодо необхідності дотримання правил дорожнього руху.

Районним центром со-ціальних служб для дітей та молоді ведеться робота щодо соціальної, правової та психологічної підтримки неповнолітніх та молодих осіб, які повернулись із місць позбавлення волі.

В районі щомісячно аналізується стан  правопорядку. За результатами аналізу та з урахуванням факторів, що негативно впливають на стан правопорядку, вживаються відповідні скоординовані заходи щодо запобігання злочинним проявам в районі.

Створено  єдиний банк даних сімей, які опинилися в складних  життєвих обставинах.

При виконкомах селищної та сільських рад діють громадські комісії у справах дітей, працюють уповноважені з прав дітей.

Вагомий внесок в охорону громадського порядку та боротьбу зі злочинністю роблять  дільничні інспектори міліції. В районі працює 8 дільничних. Всі вони забезпечені приміщеннями при сільських радах з необхідним обладнанням.

 Нагальним питанням для району є участь самих громадян в охороні громадського порядку.

В обговоренні питання з  інформацією виступив  начальник Борівського РВ ГУМВСУ в Харківській області Куроп’ятник В.О. Він повідомив,  що за 8 місяців 2013 року в Борівському РВ ГУМВСУ України в Харківській області зареєстровано 766 заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події. Заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення зареєстровано 221, розкрито 120 злочинів, з них тяжких та особливо тяжких злочинів – зареєстровано 43, розкрито - 25 . Не допущено скоєння тяжких тілесних ушкоджень зі смертельними наслідками, зґвалтувань, розбоїв, вимагання, торгівлі людьми. Проте відмічається зростання окремих видів злочинів. Так, збільшилась кількість кра-діжок з квартир (13 проти 3 в 2012 році), шахрайств (32 проти 7 в 2012 році), незаконних заволодінь АМТ (4 проти 2 в 2012 році), злочинів, скоєних у нетверезому стані (34 проти 26 в 2012 році).

Про ситуацію на дорогах і заходи, які вживаються для безпеки руху, доповів начальник ВДАІ Борівського райвідділу міліції  Калюга С.М., з інформаціями про свою роботу також виступили начальник кримінальної міліції у справах дітей  Євтихієв А. М. та дільничний інспектор міліції Мацука А. Ю.

З метою забезпечення дієвої взаємодії органів державної влади з правоохоронними органами, для більш ефективного забезпечення умов для зупинення зростання злочинності, забезпечення правопорядку, захисту прав і свобод громадян головою райдержадміністрації Кравцовим М.О. було розроблено та затверджено План заходів щодо взаємодії місцевих органів виконавчої влади та правоохоронних органів Борівського району.

Свої пропозиції щодо поліпшення правопорядку в районі висловив селищний голова Олександр Тертишний. Він, зокрема, наголосив на тому, що необхідно створити громадські формування, які брали б активну участь у захисті території району. Важливим і необхідним, на його думку,  є формування ідеології здорового способу життя, виховання молоді в дусі патріотизму, любові до рідного краю.

Член колегії Олексій Гомон звернув увагу присутніх на необхідність відновлення та ремонту дорожніх знаків.            

З метою поліпшення стану законності та правопорядку в районі, забезпечення більш дієвої взаємодії органів державної влади та органів внутрішніх справ у сфері забезпечення дотримання норм Конституції і законів України, забезпечення правопорядку, захисту прав і свобод громадян колегія райдержадміністрації вирішила: рекомендувати виконкомам селищної та сільських рад провести роботу щодо відновлення роботи громадських формувань з охорони громадського порядку, посилити співпрацю з правоохоронними органами; Борівському РВ ГУМВСУ  в Харківській області рекомендувати вжити заходів щодо покращення стану правопорядку  в ра-йоні, активізувати роботу щодо інформування населення про стан правопорядку в районі, систематично, шляхом опитування, анкетування вивчати громадську думку мешканців району стосовно роботи правоохоронних органів.