Закон и мы

Прокуратура Борівського району інформує

Прокуратура Борівського району інформує

Прокуратурою району було проведено перевірку додержання вимог Водного кодексу України та Законів України „Про питну воду та питне водопостачання”, „Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення” на території Борівського району.

 

Відповідно до акту перевірки Державної інспекції з контролю за цінами в Харківській області встановлено, що Борівською селищною радою затверджені подані Борівським КВКП тарифи, які не були погоджені відповідно до Постанови КМУ №959 від 12.07.06 Державною інспекцією за цінами та є економічно необґрунтованими. Внаслідок цього було заподіяно шкоду споживачам-бюджетним установам.

Згідно з інформацією районної СЕС незадовільним є забезпечення району якісною питною водою, про що свідчить низка виявлених порушень вимог чинного санітарно-епідемічного законодавства, а також те, що близько 80% водогонів району не відповідають державним санітарним нормам і правилам. Подальша експлуатація застарілих водопровідно-розвідних мереж, особливо в сільській місцевості, та показники якості питної води дають можливість стверджувати, що в районі створюється загрозлива епідемічна ситуація.

За вимогою прокурора Борівського району Андрія Коробова Борівській районній державній адміністрації необхідно вжити дієвих заходів щодо усунення порушень вимог ст. 7 Закону України „Про питну воду та водопостачання”, за допущені порушення в частині формування тарифів на послуги водопостачання та водовідведення Борівським КВКП вирішити питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності винних посадових осіб. 

Артем ІГНАТЕНКО.

Помічник прокурора Борівського району.