Общество

Осінньо-польові роботи на фініші

Осінньо-польові роботи на фініші

KSION1Ще 7 років тому у фермерському господарстві «КСІОН», яке лише починало свою діяльність на території Підвисочанської сільради, з техніки був лише один старенький тракторець. Але головне, що у керівника підприємства Івана Крилевського було бажання працювати на землі, і знайшлися люди, які вірили у його багаторічний досвід, тож і здали в оренду свої земельні паї.

 

На сьогоднішній день у сільгосппідприємстві є вся техніка, необхідна для роботи в полі. А 400 га орної землі обробляють три механізатори і два водії. І для працюючих в господарстві головне – взаємодопомога.

KSION2Осінні польові роботи механізатори ФГ почали з сівби озимих. Вирішено сіяти такі сорти озимої: «подолянка», «Василина» і «одеська 267», які добре зарекомендували себе в сучасних  кліматичних умовах. Всього ними буде засіяно 160 га, в тому числі і 40 га озимого тритікале. Посівне насіння перевірене в районній державній насіннєвій інспекції і відповідає вимогам посівного матеріалу І репродукції.

Сівбу розпочали 1 вересня і вже частково отримали перші сходи озимої. Коли приїхали з керівником господарства подивитися на сходи озимої пшениці, смарагдове поле, оточене пожовклими осінніми листяними насадженнями лісозахисної смуги, вигідно виділялося, наче «сміялося» з осені.

- Такий важливий агротехнічний захід, як сівба, проводили згідно з рекомендаціями науковців і технології вирощування, - розповідає Іван Іванович. – Поля вчасно обробили, закультивували, а сівбу проводили з мінеральними добривами. Сівбу проводить механізатор Микола Токар, гербіциди вносить і займається підживленням Сергій Войтенко.

Прагнемо  всі необхідні засоби захисту рослин, ПММ придбати вчасно, тож з проведенням польових робіт затримок немає.

На даний час в господарстві проводимо збирання насіння соняшнику. При сівбі ми надавали перевагу  гібридам, які закупляли в Харківському інституті рослинництва імені Юр’єва – «ант» і «ясон».

KSION3На збиранні соняшнику працюють комбайнери Сергій Войтенко, Микола Токар, насіння з поля відвозять Григорій і Анатолій Голованіки. Частково насіння відвозимо на тік господарства, частково – на елеватор для зберігання. На даний час ціна на насіння соняшнику нас не влаштовує, тож будемо чекати на зміну цінової політики щодо даної продукції.

Суха погода, яка встановилася останнім часом, сприяє повному достиганню кукурудзи на зерно. Ми сіяли 50 га ранньостиглих і 50 га середньостиглих сортів «мел 270» і «харківська».

Звільнені від урожаю поля відразу дискуємо, цим  займається Валерій Савон.

Що стосується розрахунків за паї, можна сказати, що найближчим часом ми завершимо їх. За бажанням пайовики отримали зерно пшениці, тритікале, на підході – зерно кукурудзи. Кому необхідні були кошти, отримали гроші. Також проводимо оранку городів своїх пайовиків.

Впевнений, що всі осінні польові роботи завершимо вчасно.

Олена КОЛЕСНІКОВА.