Общество

Місцевий розвиток громад – ІІ фаза

Місцевий розвиток громад – ІІ фаза

MRG1Нещодавно в Піско-Радьківському ДНЗ відбулися збори, на які були запрошені голова Борівської районної ради Євген Жук, депутат обласної ради Сергій Федченко, волонтер Корпусу Миру США Блейклі Нефф.

 

Євген Дмитрович розповів на зборах про те, що наш район – один із 5, що братимуть участь у проекті „Місцевий розвиток громад – ІІ фаза”. З 10 сільських рад Борівського району в цьому проекті візьмуть участь 4. Є сподівання, що саме Піско-Радьківська сільська рада братиме участь у проекті. Тому вже зараз громада повинна вирішувати, на що будуть витрачені гроші. Це можуть бути енергозберігаючі технології, освітлення вулиць чи щось інше, те, що потрібно громаді. ООН профінансує проект на 50%. Громада має сплатити 5% від суми проекту. Чесно кажучи, люди ще не зовсім вірять у те, що їхній проект фінансуватимуть, але готові платити необхідну суму. Незабаром із громадами зустрінеться координатор обласного підрозділу впровадження проекту „Місцевий розвиток громад” у Харківській області Галина Чала, щоб розповісти, що проект є реальним, багато районів, які взяли участь у ньому, вже отримали кошти на заміну вікон, дверей у школах, дитячих садочках, на інші потреби громади. Головне: повірити і докласти зусиль, щоб проект було втілено в дійсність.

MRG2В Борівському районі кілька місяців працює волонтер Корпусу Миру США Блейклі Нефф. Він запропонував безкоштовно навчати школярів англійській мові. На його пропозицію одразу погодився Будинок дитячої та юнацької творчості. Але англійську мову хочуть вивчати і в селах,  батьки Піско-Радьківського ДНЗ попросили Блейклі Неффа, щоб він викладав іноземну дошкільнятам. Блейклі, звичайно, погодився на цю пропозицію, і обіцяв двічі на тиждень викладати уроки англійської в дитячому садочку і, можливо, в Піско-Радьківській школі.

На урок англійської в БДЮТ до Блейклі Неффа прийшло більше 30 дітей різних вікових категорій, а також завітали гості: перший заступник голови Борівської райдержадміністрації Костянтин Панфілов і директор БДЮТ Ірина Бужор. Блейклі підготував на урок  роздатковий матеріал, ілюстрації. Діти слухали нового викладача із захопленням, урок був цікавим і насиченим. Спілкуватися з дітьми дуже подобається  Блейклі Неффу, він ставиться до кожного свого учня з розумінням, теплотою, радіє їхнім першим успіхам. Сподобався урок і гостям, на душі було  радісно від того, що школярі отримали можливість безкоштовно вивчати англійську, і є надія, що зовсім скоро наші діти і Блейклі Нефф вільно спілкуватимуться між собою англійською.