Официально

Про охорону здоров’я з трибуни ООН

Про охорону здоров’я з трибуни ООН

Минулого тижня у Нью-Йорку відбувалася 66-а сесія Генеральної Асамблеї ООН. Лідери різних країн вже вкотре з’їхались, щоб обговорити нагальні проблеми світового масштабу та внутрішні протиріччя і здобутки держав світу.

 

Не став винятком і Президент України Віктор Янукович, котрий прибув у США з робочим візитом з 19 по 22 вересня. Скажемо відверто – графік глави нашої держави у Нью-Йорку був доволі напруженим. За короткий проміжок часу український Президент встиг поспілкуватись з багатьма лідерами інших держав та організацій. Серед таких назвемо лишень Барака Обаму та Білла Клінтона, Генсека ООН Пан Гі Муна, президентів Туркменістану, Польщі, Швейцарії, Бразилії та Фінляндії. Крім того, Віктор Янукович чітко дав зрозуміти міжнародній спільноті, що сьогодні Україна не стоїть на одному місці.

Виступаючи на засіданні високого рівня Генеральної Асамблеї ООН з питань профілактики неінфекційних захворювань та методів боротьби з ними, Президент України розповів про ті модернізаційні процеси, які стосуються охорони здоров’я та розвитку медицини в нашій державі. Зокрема, Віктор Янукович наголосив, що програма реформ у системі охорони здоров’я України розрахована на багато років, а в процесі реалізації реформи мають ухвалюватись найбільш ефективні рішення, які забезпечать хороший кінцевий результат.

На думку українського Президента, повноцінна модернізація системи охорони здоров’я в нашій державі неможлива без впровадження ефективної страхової медицини. Янукович нагадав поважному зібранню, що реформування вітчизняної медицини стосується як надання швидкої медичної допомоги, так і впровадження сімейної медицини, належного амбулаторного обслуговування та роботи спеціалізованих центрів.

Окремо Віктор Янукович виділив розвиток страхової медицини в Україні. Як зазначив глава української держави, громадяни, які працюють, вкладатимуть кошти у своє здоров’я, а малозабезпечені верстви населення матимуть державну підтримку. «Люди, які не можуть платити - інваліди, люди похилого віку - держава заплатить за них. Це також бюджетні програми, які обов’язково будуть працювати в нашій державі», - сказав Президент. „Як показують дослідження, - додав Віктор Янукович, - ефективне використання всіх наявних у країні ресурсів навіть за умови незмінних обсягів фінансування значно покращить медичне обслуговування.”

Одним з головних пріоритетів державної політики України Віктор Янукович назвав боротьбу з тютюнопалінням. «Україна однією з перших у Східній Європі підписала відповідну Рамкову конвенцію Всесвітньої організації охорони здоров’я. Завдяки підвищенню акцизу, жорсткішим вимогам щодо торгівлі, забороні реклами, обмеженню паління у громадських місцях вже є відчутні результати: можна стверджувати, що кожен четвертий українець кинув палити», - наголосив Віктор Янукович.

Вагомим здобутком української влади можна назвати і боротьбу з травматизмом внаслідок дорожньо-транспортних пригод. За останні три роки кількість загиблих внаслідок дорожньо-транспортних пригод зменшилася у 2,4 рази. Це результат комплексної політики: покращення якості доріг, посилення санкцій за порушення правил дорожнього руху та боротьби з корупцією в лавах дорожньо-патрульної служби.

Також Віктор Янукович пояснив, що, як держава, котра наступного року прийматиме чемпіонат Європи з футболу, Україна сьогодні приділяє значну увагу популяризації масового спорту як однієї із запорук здорового способу життя. З цією метою в усій країні йде масове будівництво спортивних майданчиків, стадіонів, інших об’єктів інфраструктури, що будуть у вільному доступі для громадян.

Загалом візит до Нью-Йорку Віктора Януковича був досить вдалим. Президент не тільки гідно представив нашу державу на міжнародній арені, але й дав зрозуміти, що Україна – це цивілізована країна, народ якої має право на добробут та належну турботу влади.

Артем Нагірний, журналіст