Общество

Вшанували пам’ять народних месників

Вшанували пам’ять народних месників

Урочисто-траурний мітинг, присвячений Дню партизанської слави, відкрив селищний голова Олександр Тертишний.  Заступник голови райдержадміністрації Сергій Шутько, звертаючись до присутніх на мітингу працівників установ та організацій райцентру сказав:

 

«22 вересня ми відзначаємо День партизанської слави та 70-у річницю початку підпільно-партизанського руху в Україні. Тут, біля братської могили воїнів-визволителів, особливо близько сприймається їхній ратний подвиг.

Партизанський рух на Україні став частиною загальнодержавного руху опору. На території нашого краю вже у вересні 1941р. були створені сховища їжі, боєприпасів, зброї для майбутніх під­пільних груп і партизанського загону. Згодом почалося формування підпільних груп. Вони бу­ли створені у Боровій, Калиновому, Гороховатці, Вище Соло­ному. 8 липня 1942 року Бо­рова була окупована. І відразу ж в населених пунктах району партизани почали поширювати листівки із закликами не підкорятися окупантам.

Трагічно склалася доля борівського підпілля. Загинули майже всі його учасники.

Згадуючи сьогодні той тернистий шлях, ми не перестаємо захоплюватися мужністю і героїзмом нашого народу,  вклоняємося їхньому патріотизму і самопожертві».

c

Після хвилини мовчання до пам’ятника загиблим воїнам було покладено квіти і вінки.

Олена КОЛЕСНІКОВА.

На знімку: під час проведення мітингу.