Общество

Ділиться мудрістю і знаннями

Ділиться мудрістю і знаннями

B-ka30 вересня – особливий день для тих, хто любить книгу, хто з нею поріднився, хто відкриває шлях книги до читачів. Одним з таких бібліотекарів є Надія Степанівна Палієнко, яка вже 28 років присвячує себе цій на вигляд простій і тихій, але такій нелегкій праці.

Народилася Надія Степанівна в Кіровоградській області, там серед чудової природи минуло її дитинство. В школі навчалася добре, була дуже активною дівчиною, постійно брала участь у різних шкільних вечорах та святах. Після школи навчалася в Красноградському технікумі, по закінченні якого познайомилася із своїм майбутнім чоловіком В.М.Палієнком. Після весілля молода пара жила 9 років у с. Під високе, а у 1985 році вже з дітьми переїхали до села Гороховатка. Деякий час Надія Степанівна працювала бухгалтером, у вільний час ходила до СБК на репетиції  різних свят, адже дуже любила виступати на сцені, співати і зрозуміла, що культура та спілкування з людьми – її покликання. Тож з 1985 року і по сьогоднішній день працює бібліотекарем. Своїм ентузіазмом, любов’ю до друкованого слова вона виховала не одне покоління освічених людей. Адже бібліотекар- це і розпорядник долі книг, і перший стимулятор читацького інтересу, і добрий порадник. Надія Степанівна любить свою професію. Робота у бібліотеці- це не лише видача книг, відстежування новинок книжкового ринку, це і безпосередній контакт із людьми, адже задовольнити запит читача – найважливіше завдання бібліотекаря. Для неї читач – завжди дорогий і шанований гість. І коли він приходить до бібліотеки, віддає йому свою мудрість і силу знань. Кожному з ра-дістю допомагає підібрати необхідну літературу, яка зручно розставлена на полицях за категоріями: історія України, мудрі поради, життя з Біблією, незабаром до школи, іще живий козацький дух, шкідливі звички та багато іншого. Завітавши до бібліотеки, слід звернути увагу на чарівні виставки: «Знай свій рідний край», «Чарівний світ природи»…

Надія Степанівна та відвідувачі щиро вдячні  народному депутату України В.М. Остапчуку, який допоміг забезпечити бібліотеку періодичними виданнями та новими шпалерами.

Найвдячніші читачі –діти. Вони щирі і безпосередні, їм усе цікаво, та, на жаль, останнім часом з розвитком комп’ютерних технологій їхня кількість значно зменшилась, і найчастішими відвідувачами бібліотеки є люди  похилого віку.

 Скільки часу працює Надія Степанівна бібліотекарем, стільки і виступає на сцені: проводить різні вечори, свята в СБК с. Гороховатка, співає в ансамблі «Червона калина». Неодноразово нагороджена подяками та грамотами за вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи, за творчу майстерність, підвищення іміджу бібліотеки, творчий підхід до виконання своїх професійних обов’язків.

Щира подяка Вам, Надіє Степанівно,  за Вашу працю, любов до книги, до читачів. Бажаю Вам отримувати насолоду  від професії, обраної серцем!

Наталія Василенко.