Общество

Найсвітліша краса людини в труді

Найсвітліша краса людини в труді

ns1Завжди з радістю їду в СТОВ агрофірму  «Новий шлях»:  тут  трудяться привітні, щирі, працьовиті люди. Мені приємно з ними спілкуватися, подобається спостерігати, як кожен працівник вкладає в свою роботу часточку душі. Колектив агрофірми великий, але дуже дружній, не змінюється   протягом багатьох років. Генеральний директор СТОВ «Новий шлях» Олексій Гомон цінує працівників агрофірми, тому дбає, щоб були створені всі необхідні умови для їхньої роботи, а головне - щоб працівники вчасно отримували  гідну заробітну плату. Середня зарплата в агрофірмі вища не тільки за середню по Борівському  ра-йону, а й по Харківській області. Наприклад, доярки в агрофірмі отримують зарплату від 4 до 6 тисяч гривень. 

На фермі приємно пахне свіжим молоком, тварини дбайливо доглянуті. Спостерігаючи за процесом доїння, була приємно вражена тим, з якою любов’ю і ласкою кожна доярка ставиться до своїх підопічних. Вони кличуть їх по іменам, і тварини підходять, довірливо зазираючи їм у очі.

-           У кожної з нас близько 50 корів, - розповідають жінки на фермі, - всі вони мають свій характер, до кожної треба знайти підхід. Тварини люблять, коли з ними розмовляють, дбають про них, за це віддячують нам гарними надоями молока.

ns2

-           За 8 місяців у середньому на одну корову надоєно близько 5 тисяч тонн молока, - приєднується до розмови завідуюча фермою Катерина Павленко. - Найкращі результати у доярок Ольги Ладанець і Марії Топільницької. Інші працівниці ферми (Людмила Ширшова, Світлана Козлова, Світлана Шевченко, Ірина Недозім, Тетяна Бондар) теж трудяться  старанно і мають гарні надої молока. Дбайливо доглядає малих телят Віра Северин. Приріст тварин значний - 750 грамів, а в деяких - більше кілограма. Якісною є робота оператора Анатолія Найку.  Систематично робить медичний огляд тварин, піклується про їхнє здоров’я ветлікар Сергій Лузан. Тварини отримують повнораціонні корма, заготовлено силос, солому. Соковитими кормами забезпечують ферми  комбайнер Валерій Ярмола і тракторист Сергій Борщов. Багато зусиль по догляду за тваринами докладають Михайло Чорномаз, Катерина Чемерис, Микола Ромашов, Олексій Безкровний, Олег Недозім, Олександр Федоров.  Ус-піхи роботи ферми - це результати злагоди, порозуміння в колективі, пос-тійної підтримки й допомоги керівника агрофірми Олексія Гомона.

ns3

Велика заслуга у плідній роботі колективу й завідуючої фермою Катерини Павленко. На цій посаді жінка вже 23 роки,  маючи великий досвід, вміло організовує роботу працівників ферми.

28 років працює в агрофірмі Юрій Скрипниченко. Проявив себе людиною, яка сумлінно ставиться до своїх обов’язків, тож 7 років тому йому запропонували очолити ферму. Про свій колектив завідуючий фермою розповідає з повагою, вдячністю кожному за добросовісну працю:

-  Близько десяти років на фермі працюють доярки Тамара Вразовська і Надія Петрук. Цього року вони мають найкращі результати по надоях  молока. Але й інші жінки намагаються від них не відставати. Ольга Єрмола, Тетяна Вахнюк, Наталія Стичних, Тетяна Гунько завдяки наполегливій праці теж отримують хороші надої, високі показники приросту тварин має телятниця Ніна Павленко. Зібране молоко транспортують на молокоблок, там  двома спеціальними холодильними установками охолоджують одразу до 8 тонн молока. Якісне, охолоджене молоко забирають на Куп’янський молокозавод.

Старанно виконують свою роботу Світлана Косогова, яка здійснює  медичний огляд тварин, обліковець-лаборант Ганна Скрипниченко, оператори Григорій Погрібняк, Олександр Добродомов і Тетяна Перепелиця. Дійне стадо і молодняк випасають Олексій Рибак, Андрій Гусак, Сергій Косогов, Юрій Гога, Йосип Рибалко і Володимир Кармазін, вони також допомагають ветлікарю у процесі штучного запліднення. Є на фермі й бригада будівельників - Петро Дацюк, Ігор Марченко, Олександр Петрук. Завдяки їм і слюсарям Олександру Гарнату, Сергію Калкутіну, Андрію Чемерису на даний час всі заплановані роботи по підготовці приміщень для утримання тварин узимку завершені.

ns4На полях СТОВ агрофірми «Новий шлях»  закінчується осінньо-польовий комплекс робіт. На площі 340 га з урожайністю 34,7 ц/га зібрано соняшник. На його збиранні та відвезенні добре попрацювали механізатори та водії Сергій Северин, Олександр Забийворота, Юрій Марченко, Василь Бараннік, Володимир Єрмола, Сергій Бондаренко, Володимир Солодовнік і Віталій Вразовський. Дискування, культивацію і оранку земель проводили Віктор Купріянов, Сергій Гунько і Євген Волохатий. Добросовісно виконують свої обов`язки обліковець Оксана Родіна, головний інженер Віталій Павленко, начальник машинно-тракторного парку Юрій Грабар, зварювальник Юрій Сергійчук, токар Олександр Бараннік, коваль Володимир Соколов.

 Керівник агрофірми Олексій Гомон і головний агроном Віктор Северин велику увагу приділяють посівній кампанії, адже від правильно і вчасно виконаних робіт залежать результати майбутнього урожаю.

-           Високоурожайні сорти озимої пшениці «Єрмак», «Єсаул, «Розкішна», «Одеська 267» посіяні на площі 800 га, - розповідає агроном. - Все насіння, яке використовуємо для посівної, - еліта та супереліта. Посів проводиться із внесенням мінеральних добрив протруєним від хвороб і шкідників насінням. Завдяки зусиллям працівників агрофірми, які наполегливо працювали на сівбі (Валерій Хомчик, Сергій Павленко, Олег Родін, Олександр Козлов, Роман Солонічев), озима пшениця посіяна в рекомендовані строки. Сприятливою для посіву була й погода цього року, тож вже маємо дружні якісні сходи рослин.  Зараз тривають роботи по збиранню кукурудзи. Її урожайність - від 40 до 50 ц/га.

ns5

Щороку в агрофірмі збирають гарні врожаї і ранніх, і пізніх культур. Секретом успішної роботи поділився генеральний директор агрофірми Олексій Гомон:

- Значна заслуга в тому, що отримуємо гарні врожаї, - агронома Віктора Северина. Він має великий досвід роботи в сільському господарстві, цінує землю, з повагою ставиться до неї сам і навчає цього всіх, хто працює на землі. Всі агротехнічні заходи проводяться з дотриманням необхідних технологій. Своєчасний посів, дбайливий догляд за рослинами, якісне збирання насіння, невтомна праця трудівників агрофірми, - все це і приносить хороші результати роботи агрофірми.

ns6

З агрофірми СТОВ «Новий шлях» поверталася в гарному настрої, перед очима стояли привітні обличчя дбайливих доярок, натруджені, мозолясті руки водіїв і механізаторів, приємні співрозмовники (завідуючі фермами, генеральний директор і агроном). Щось у цих трудівників агрофірми є особливе, що приваблює погляд  і залишає від зустрічі з ними приємні враження. «Найсвітліша краса людини в труді», - пригадався мені вислів відомого українського письменника Олександра Довженка.

Тетяна ГУНЬКО.

Труд всегда дает результат, но тяжкими усилиями,иногда результат дает и риск. Новые слоты предоставляют новые возможности: за десять дней (3-13 сентября) у каждого игрока есть возможность получить до 1000 прокрутов совершенно бесплатно. Детальнее почитать здесь - все для самых азартных.