Образование

Школярів навчали, як уберегтися від рабства і невиліковних хвороб

Школярів навчали, як  уберегтися від рабства і невиліковних хвороб

osvisvittaa240910 вересня до Борівської гімназії № 1 завітала команда волонтерів з Харкова «Здорові та вільні». Катя Приходько, учениця 11 класу, Аня Пушкаренко, студентка  2 курсу філологічного факультету Харківського національного університету ім. В.Каразіна та Даня Солонецький, студент 2 курсу Харківського національного економічного університету об`єдналися, щоб провести освітній захід, присвячений темі «ВІЛ, СНІД та торгівля людьми». Підтримали ідею проекту та  допомогли  в його організації голова районної ради Євген Жук, депутат обласної ради  Сергій  Федченко, учень Борівської ЗОШ №1 Олександр Жук.

 На захід були запрошені учні Борівської ЗОШ №1 і Піско-Радьківської ЗОШ.

 Перша лекція була присвячена торгівлі людьми. На сьогоднішній день - це актуальна тема, адже будь-хто може стати жертвою работорговців. За статистикою, кожні 30 секунд одна людина потрапляє у рабство. На сьогоднішній день близько 27 млн. людей перебуває у рабстві. Як не дивно, але Україна є однією з найбільших постачальників рабів. Найбільше ризикують потрапити у рабство дівчата й жінки, особливо з сільських районів, які їдуть у міста, за кордон на роботу чи навчання.  За останні роки збільшилась і кількість чоловіків, які потрапили в рабство.   Статистика жахає. Це не просто цифри, вони відображають загублені та вкрадені людські життя.

Далі волонтери показали школярам та гостям  фільм про те, як відбувається торгівля людьми та про чоловіка, який народився вже в рабстві.

То як же уберегтися  від рабства?- запитували слухачі семінару. Волонтери давали  чіткі відповіді та цінні поради.

Другим розділом проекту була лекція про ВІЛ та СНІД. Присутнім  докладно і цікаво, в доступній формі було викладено матеріал по цій темі. Учні шкіл закріпили раніше набуті знання та дізналися багато нового, подивилися фільм про  тяжку невиліковну хворобу. В ході лекції волонтери ставили питання , а  учні відразу правильно на них відповідали. Найактивнішим учасником заходу виявився Шейко Олег, учень Піско-Радьківської школи. Атмосфера в залі була легкою та невимушеною. Наприкінці зустрічі учням 11-х класів роздали плакати та буклети на тему проекту, щоб кожен міг детально познайомитися з основною метою та завданнями Кампанії А 21, яка прагне скасувати несправедливість торгівлі людьми і врятувати жертв.

Учасники команди «Здорові та вільні» запропонували всім бажаючим подальше спілкування, підтримку та допомогу.

Наталія ВАСИЛЕНКО.