Официально

Україна: відродження промисловості 2012 р.

Україна: відродження промисловості

Серед останніх подій політичні експерти зупиняють свою увагу на 9-й зустрічі Ялтинської європейської стратегії  та Нараді з питань підтримки реального сектору економіки. Спільним тут є те, що обидві події проходили за безпосередньою участю Президента України та ті пріоритети, на яких наголосив Глава держави. Тому сьогодні варто поговорити про розвиток української промисловості, що може убезпечити Україну від наслідків економічної кризи.

Виступ Президента України у рамках самміту Ялтинської європейської стратегії  підтвердив незмінність обраних Віктором Януковичем принципів модернізації вітчизняної промисловості. Глава держави повідомив, що сьогодні в Україні готується пакет рішень і законодавчих ініціатив, які створюватимуть основу промислової політики. Як свідчить світовий досвід, це означає, що в нашій країні будуть створюватися і розвиватися технополіси, технопарки, нові високотехнологічні індустріальні кластери.

Прозвучали й слова Президента щодо реформування структури уряду України. «Нам потрібно буде дуже серйозно підійти до роботи Кабінету Міністрів, удосконалити його структуру. Сьогодні промисловість виявилася трохи осторонь, такого не повинно бути», - вважає Президент. При цьому Глава держави не уточнив, про які саме зміни в структурі Уряду йдеться.

Віктор Янукович нагадав, що Україна поставила собі за мету увійти в число найбільш розвинених країн, лідерів посткризового світу. «Я переконаний, що в нас є необхідний потенціал і політична воля для реалізації цих амбітних намірів», - сказав Глава держави.

Пріоритетними для реалізації поставлених Президентом завдань можна назвати захист внутрішнього ринку та зміцнення виробничої кооперації з країнами пострадянського простору, зокрема, з Російською Федерацією. 

Особливу увагу Президент звернув на необхідність забезпечення захисту національного виробника на внутрішньому та зовнішніх ринках.

Місцевій владі у процесі розробки програм со-ціально-економічного розвитку регіонів Віктор Янукович доручив передбачити заходи з підтримки розвитку виробництва та стимулювання споживання вітчизняної продукції з високою часткою доданої вартості.

Глава держави наголосив на важливості залучення вітчизняних підприємств енергетичного машинобудування до процесу спорудження нових та реконструкції діючих блоків електростанцій.

Згідно з дорученням Президента, профільні міністерства мають також розробити механізми державної підтримки сільгоспмашинобудування та створення нових, конкурентоспроможних зразків техніки, а також вжити заходів щодо збільшення закупівель вітчизняної техніки.

Віктор Янукович доручив Кабінету Міністрів опрацювати механізм укладання довгострокових угод між «Укрзалізницею» та вітчизняними підприємствами транспортного машинобудування на постачання рухомого складу.

Згадав Президент і про військово-промисловий комплекс України (ВПК). Президент України Віктор Янукович доручив Уряду розробити комплексну програму реформування вітчизняного військово-промислового комплексу. Відповідне доручення Глава держави дав під час Всеукраїнської наради щодо підтримки реального сектору національної економіки.

«Необхідно розробити комплексну програму реформування ВПК на 5 років», - сказав Президент, додавши, що для цього необхідно буде провести значну роботу.

За словами Віктора Януковича, йдеться не лише про реформування підприємств ВПК, а й про їх забезпечення державним замовленням. «У такому вигляді, в якому зараз знаходяться заводи ВПК, вони довго не протягнуть. Їх потрібно реформувати і підійти комплексно - мова йде і про державне замовлення», - резюмував Президент.

На думку аналітиків, розставлені Президентом «промислові та економічні акценти» - не випадковість, а дієвий крок на захист вітчизняної економіки. Тому реа-лізація даної програми сприятиме добробуту кожного українця, що не залишається не поміченим людьми.

Наталія Сумова.

Журналіст.