Безопасность

Увага! Діти — на дорозі!

Увага! Діти  - на дорозі!

З 17 серпня по  20 вересня 2011 року  проходить Всеукраїнський конкурс-рейд «Увага! Діти - на дорозі!». Головною метою цього заходу є збереження життя і здоров'я дітей.  Рейд організовано у відповідності до спільного положення, затвердженого Міністерством внутрішніх справ, Міністерством освіти, науки та Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті з метою активізації роботи з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму напередодні та в перші дні навчального року.

dai

Маленьким пішоходам, як ніколи, потрібні допомога та підтримка дорослих. Тому їм необхідно постійно нагадувати прості і загальновідомі речі - перед тим, як перейти дорогу, необхідно зупинитись, подивитись праворуч і ліворуч. Також варто акцентувати увагу маленьких пішоходів, що навіть на „зебрі”  можна переходити дорогу, переконавшись, що всі машини зупинились. Багато навчальних закладів розташовано так, що школярі, щоб потрапити на уроки, змушені переходити дорогу. Як правило, пішохідні переходи біля шкіл обладнані належним чином - застережливими знаками, відповідною розміткою. Але водії, особливо останнім часом, досить часто ігнорують Правила дорожнього руху навіть на таких переходах. Та основною причиною дитячого дорожньо-транспортного травматизму є брак у дітей навичок поведінки на дорогах, низький рівень психологічної підготовки.

Саме тому працівники ВДАІ з обслуговування Борівського району особливу увагу надають вивченню дітьми правил безпечної поведінки на вулицях та автошляхах  в період навчання. Інспектори ВДАІ постійно чергують біля шкіл району, що прилягають до проїзної частини. Це, безумовно, підвищує дисципліну і водіїв, і маленьких пішоходів. В усіх школах району проходять Єдині уроки з вивчення правил дорожнього руху, які проводять інспектори міліції. Молодші школярі залюбки беруть участь у тематичних конкурсах та театралізованих уроках, конкурсах дитячих малюнків, вже розпочали роботу загони юних інспекторів руху.  Діти реагують на подібні акції досить позитивно. Інформація від працівника ВДАІ у формі, який проводить у класі тематичний урок, запам’ятовується ними набагато краще, ніж від учителів. Та й самі конкурси зацікавлюють багатьох дітей. Проте головне — не просто зацікавити дітей цією темою, а й активізувати їхню увагу до правил дорожнього руху.

Над попередженням дитячого травматизму  ВДАІ працює протягом року. Перед канікулами інспектори проводять бесіди з школярами, нагадують основні правила поведінки на дорозі.  Проте вивчати правила дорожнього руху діти повинні не тільки в школі, а й удома, з батьками.

Шановні батьки! Необхідно нагадувати дітям про небезпеку, яка на них чекає на дорогах, про те, що вони – учасники дорожнього руху, і порушення правил безпеки руху може призвести до трагедії на дорозі. Не залишайте дітей без нагляду на вулиці, не дозволяйте їм гратися поблизу проїжджої частини. Позначте дітям безпечний маршрут до школи і додому!

Шановні водії! Державтоінспекція переконливо просить  бути  уважними на дорогах, особливо поблизу шкіл, в місцях, де встановлений знак «Діти», в районі зупинок громадського транспорту, близько житлових мікрорайонів, місць масового відпочинку. Вам необхідно знизити швидкість і бути уважними. Бережімо життя і здоров’я наших дітей!

Олександр КАЛЮГА.

Начальник ВДАІ Борівського РВГУМВС України в Харківській області.