Авторское, Общество

Питання, що не терплять зволікання

Голова райдержадміністрації Віталій Кіян 9 вересня провів розширену апаратну нараду. Розглянуто питання «Про виконання доходної та видаткової частин бюджету району з початку поточного року»; «Про стан підготовки господарського комплексу Борівського району до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років»; «Про початок нового 2014-2015 навчального року в Борівському районі».

Бюджет

Начальник фінансового управління РДА Надія Лемішко повідомила , що зведений план по доходах загального фонду за січень – серпень 2014 року виконаний на 97,4% при плані 47614,6 тис. грн., фактично в місцеві бюджети надійшло 46373,3 тис.грн.

Власних доходів за січень – серпень 2014 року в місцеві бюджети району надійшло 9617,6 тис. грн., що становить 105,1 до передбачених бюджетом та 104,7% до відповідного періоду минулого року.

Районний бюджет отримав 4911,8тис.грн., що становить 102,1% до передбачених бюджетом та 115,1% до відповідного періоду минулого року, селищний - 2334,0 тис.грн., що становить 106,9% до передбачених бюджетом та 103,8% до відповідного періоду минулого року.

Сільські бюджети виконали план на 110,0%.

За звітний період не виконано план по надходженню власних доходів по Богуславському 96,2 % ( не доотримано 8,9 тис.грн.), Гороховатському 58,4 %(недоотримано -132,2 тис.грн.), Ізюмському 95,2 % (недоотримано -11,3 тис.грн.), та Піско-Радьківському 95,9 % (недоотримано -14,8 тис.грн .)

Незабезпеченість районного бюджету на сьогоднішній день склала 2783,5 тис.грн., на заробітну плату 1925,0 тис.грн. та енергоносії 858,5 тис.грн. зменшилась на 507,2 тис.грн.

Заборгованість по заробітній платі за серпень відсутня.

Заборгованість по водопостачанню та водовідведенню становить 11,1 тис.грн.( Борівська селищна рада ), заборгованість по теплопостачанню та електроенергії відсутня.

Підготовка до зими

Заступник голови РДА Сергій Шутько доповів про роботу районної комісії з підготовки господарського комплексу та об’єктів соціальної сфери до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2014-2015 років. В експлуатації по району знаходиться 44 котельні, 42 з них повністю готові до початку опалювального сезону. Повністю виконано план підготовки по водопровідно-каналізаційному господарству.

По житловому фонду району заплановано комплексно підготувати 82 житлових будинки, з них підготовлено 78 (95%), в т.ч. з 73 будинків комунальної власності здійснено підготовку 69 будинків; повністю підготовлені будинки відомчого житлового фонду і ОСББ. Станом на 08.09.2014 року в районі створено 4 ОСББ, загальною площею 0,440 тис. м2. До кінця 2014 року планується створення ще одного ОСББ в смт Борова.

Рівень розрахунків за природний газ Борівського комунального підприємства теплових мереж за опалювальний період 2013-2014 років станом на 29.08.2014 року становить 82%, заборгованість – 2 млн. 882 тис.грн., в т.ч. 2014 рік – рівень розрахунків 84, 5%, заборгованість 430 тис.грн. Не відшкодована різниця тарифів становить 2 млн. 165 тис.грн.

Споживачі за теплову енергію з початку 2014 року станом на 29.08.2014 р. розрахувалися на 129%. Заборгованість споживачів становить 1134, 0 тис.грн., в т.ч. населення заборгувало 685 тис.грн.

За інформацією директора Борівського КПТМ Андрія Омельченка, роботи по підготовці до опалювального сезону здійснюються згідно плану. Рівень готовності складає 92%. Є певні труднощі і затримка в підготовці через відсутність коштів. Закінчити всі роботи з підготовки з заповненням системи і встановленням циркуляції планується до 20 вересня. Складною проблемою для підприємства в опалювальний період 2014-2015 років є скорочення лімітів газу на 30%, що, на жаль, не може не позначитися на якості послуг, які надає Борівське КПТМ.

Анатолій Скиба, начальник Борівського КВКП, проінформував присутніх про роботи по підготовці господарського комплексу до функціонування в осінньо-зимовий період та недопущенню перебоїв в наданні послуг населенню по водопостачанню та водовідведенню. На даний час затверджені плани по підготовці виконані на 95%: створено необхідний запас ремонтних матеріалів; відремонтовані свердловинні насоси; очищені біоставки, мулові карти; проведена ревізія засувок на водопровідних мережах; виконана дезінфекція накопичувальних басейнів та водонапірної башти; здійснюється монтаж нового повітряного компресора, який був придбаний з допомогою селищної ради. Крім цього працівниками КВКП здійснюються поточні роботи по технічному обслуговуванню та ремонту машин та механізмів, які задіяні в технологічному процесі.

Начальник Борівського КП «ЖКГ» Юрій Чуйко також надав інформацію про підготовку житлово-комунального господарства до нового опалювального сезону 2014-2015 років. Повністю підготовлені елеваторні вузли будинків, закінчено планові роботи по заміні ділянок мереж теплопостачання, на 90% завершено роботи по технічному обслуговуванню повітроскидувачів в будинках, тривають роботи по утепленню мереж теплопостачання в підвалах та на горищах, повністю виконано всі планові роботи на мережах водопостачання та каналізації. Ревізію електрощитових в житлових будинках проведено на 90%. В трьох будинках на кошти мешканців було встановлено нові електрощитові. На 90% виконано роботи по заскленню вікон, утепленню слухових вікон на горищах та ремонту дверей в під’їздах і підвалах.

Про організацію підготовки лікувально-профілактичних закладів Борівського району до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2014-2015 років інформувала Любов Віннікова, головний лікар Борівської ЦРЛ. На сьогодні всі заклади охорони здоров`я підготовлені до зими. Повністю готові 3 котельні на твердому паливі і 7 топкових, 2 системи централізованого опалення. Йде процес заготовки твердого палива. Проводиться поточний ремонт автотранспортних засобів ЦРЛ та ЦПМСД, всього 11 санітарних автомобілів, всі в робочому стані та залучаються до надання медичної допомоги жителям району. За рахунок благодійної допомоги проведено заміну вікон на склопакети на суму 50000,00 грн. та заміну дверей , з метою економії та збереження тепла.

В галузі культури, за інформацією Світлани Шведченко, начальника відділу культури і туризму Борівської РДА, в ході підготовки до опалювального періоду проведено 15 поточних ремонтів у закладах культури району, здійснено 6 часткових ремонтів опалювальних систем (в районному будинку культури, дитячій музичній школі, центральній бібліотеці, Загризівському СК, Дружелюбівському СК та Маліївському СК). Заклади культури району на 100% забезпечені твердим паливом. Заплановано провести перевірку електропроводки на опір ізоляції та перевірку технічного стану пожежних рукавів. З 1 жовтня планується утеплення дверей та вікон.

Леонід Куліш, начальник відділу освіти РДА, звітував про готовність навчальних закладів. До роботи в осінньо-зимовий період підготовлено всі загальноосвітні, дошкільні і позашкільні навчальні заклади району. Завершується підготовка котелень. Відповідно до лімітних призначень на 2014 рік розпочався завіз вугілля.

Борівський селищний голова Олександр Тертишний доповнив інформацію виступаючих в частині, що стосується селищної ради. Крім підготовки опалювальних систем, проведення заходів з утеплення та енергозбереження, планових робіт по підготовці до опалювального періоду, проведених житлово-комунальним, водопровідно-каналізаційним підприємствами та КПТМ здійснюється ще ряд заходів. В дошкільні навчальні заклади завезено пісок для посипання доріжок, східців, ігрових майданчиків у разі виникнення льодового покрову. До кінця вересня планується заготовити піщано-солеву суміш для місць загального користування.

На території Богуславської сільської ради, як повідомив сільський голова Володимир Мальченко, всі установи соціальної сфери підготовлені до функціонування в зимовий період. Наявні недоліки планується ліквідувати до настання опалювального періоду.

На апаратній нараді розглянуто ряд інших питань.

Підготувала

Оксана Дудник.