Официально

Засідання громадської ради (вересень 2012 р.)

Засідання громадської ради

grradaМинулого тижня відбулося чергове засідання Громадської ради району. На засідання були запрошені голова РДА Микола Кравцов, заступники голови РДА Ольга Суховій і Сергій Шутько, заступник голови районної ради Анатолій Васильєв, керівники підрозділів РДА.

Про соціальний захист та стан безробіття і зайнятості населення району, перспективи створення робочих місць інформували начальник управління праці та соціального захисту населення РДА Оксана Гамора і директор Борівського РЦЗ Віталій Кіян.

Як зазначив Віталій Олексійович, за 8 місяців послугами служби зайнятості скористалося 1600 осіб (2011 рік-1631). Чисельність незайнятого населення, яке перебувало на обліку станом на 1 вересня  2012 року, становить 535 осіб, що на 111 менше, ніж у відповідному періоді минулого року. Рівень безробіття становить 5,0%, проти 6,27% минулого року.

Потреба підприємств у працівниках становить 60 осіб, в т.ч. 24 службовці.

Навантаження на одне вільне робоче місце - 9  чоловік проти 16 відповідного періоду минулого року.

Із загальної чисельності незайнятого населення, яке перебуває на обліку на 1 вересня, 203 особи  – молодь до 35 років (37,9%) та 319 осіб – жінки, що становить 59,6%.

Протягом 8 місяців цього року роботу отримали 707 осіб, рівень праце-влаштування незайнятих громадян підвищився.

Професійне навчання пройшли 224 особи, рівень працевлаштування після навчання становить 100%, (по області 77,7%).

В оплачуваних громадських роботах у січні-серпні  взяли участь 458 осіб, найбільше  - по  Борівській селищній, Богуславській, Підлиманській сільських радах.

За січень – серпень 2012 року  в Борівському районі створено 236 нових робочих місць та 182  робочих місця ліквідовано. Найбільшу  питому вагу в зазначених показниках  за видами економічної діяльності займає  торгівля і ремонт побутових виробів та предметів особистого вжитку - створено 126 робочих місць (53,4%) та сільське господарство -39 робочих місць (16,5%).

До розмови приєднався голова РДА Микола Кравцов і зазначив, що для створення робочих місць слід більш ефективно використовувати підприємства - харчосмакову фабрику, молокозавод.

Начальник фінансового управління РДА Лариса Терентьєва інформувала про стан виконання районного бюджету за 8 місяців нинішнього року і проблеми та перспективи наповнення районного бюджету 2012 року.

Розглядаючи питання про виконання вимог законодавства щодо виплати орендної плати за земельні паї, своєчасність та повноту їх виплат, голова РДА Микола Кравцов повідомив, що губернатор області Михайло Добкін звернувся до керівників сільгосппідприємств з проханням закінчити розрахунки за орендовані земельні паї до 1 листопада нинішнього року. Також Микола Олексійович зазначив, що слід досягти стовідсоткового погашення заборгованості сплати за земельні ділянки в межах населених пунктів.

Заступник начальника управління АПР Наталія Козинська доповіла, що на даний час орендодавці отримують не менше 3% від вартості земельних паїв, виплата на 1 гектар становить від 200 до 508 грн. Всього нарахувань на виплату – 18 млн. грн., на даний час виплачено 30%, в основному виплату проводять грошима.

Від громадської організації «Суспільна служба України» (керівник Віктор Шаховський) до Громадської ради району надійшло звернення щодо роботи Борівської тепломережі і, зокрема про причини збільшення витрат на обігрів будинків у минулому опалювальному сезоні.

Як пояснив заступник голови РДА Сергій Шутько, порівнюючи опалювальні періоди трьох попередніх років, стає зрозумілим, що середньомісячна температура знижується, протяжність опалювального періоду збільшується, тому збільшується виробіток теплової енергії.

Що стосується норм споживання теплової енергії, розрахунки проводяться згідно з методичними рекомендаціями, в яких  установлено норму  при наявності приладів обліку теплової енергії, що вже дещо застарілі. Щоб вирішити дане питання, підготовлено відповідне звернення райдержадміністрації,  до початку опалювального сезону 2012-2013 років у Харківській ОДА буде проведено нараду.

Олена КОЛЕСНІКОВА.