Общество

Борівщина на Слобожанському ярмарку 2012 р.

Борівщина на Слобожанському ярмарку  

slyarm18 та  9 вересня у м. Харків проходив Слобожанський ярмарок. Традиція проведення ярмарку на Слобожанщині заснована у другій половині XVII століття, відразу після заселення міста Харкова, за ініціативою козацьких отаманів і з дозволу царя.

Ініціатором відродження ярмарку стала Харківська облдержадміністрація. У 2012 році Великий Слобожанський ярмарок проводиться в одинадцятий раз. Місцем проведення ярмарку спочатку був Харків, потім кілька років ярмарок проходив у різних  районах Харківської області. У цьому році він знову повернувся в обласний центр.

У рамках заходу всі райони і міста області презентували свої ярмаркові експозиції. Крім цього, впродовж двох днів тривала торгівля сільгосппродукцією та товарами народного споживання за цінами виробників.

slyarm2

Веселу ярмаркову атмосферу створював обласний центр культури і мистецтва: весь час роботи ярмарку на великій сцені  проходила концертна програма за участю фольклорних колективів та виконавців з усієї Харківщини.

Свої вироби представили майстри народної творчості з усієї Харківщини.

slyarm3

Борівський район є  активним учасником Слобожанського ярмарку. Що-річно на ярмарку свою продукцію пропонує Борівська райспоживспілка, СТ «Орхідея Т», майстрині демонструють свої вишивки, картини, інші вироби. Яскравим завжди є виступ працівників та аматорів  Борівського районного Будинку культури. Цього року, як і завжди, глядачі  не хотіли відпускати їх зі сцени. Костянтин Мустафаєв вразив присутніх циганською піснею, брати Шведченки прославляли рідний край піснею «Рідна Борівщина». Дуже сподобався всім виступ наших козаків - Костянтина Мустафаєва, Валерія Озерного, Анатолія та Андрія Шведченків, Юрія Клименка, Пантелія Шевченка, - після пісні про сало у їхньому виконанні глядачі довго ще скандували «на біс!».

Великим попитом у покупців користувалася продукція райспоживспілки, СТ «Орхідея Т», постійно була черга й біля прилавків з сільгосппродукцією ЦОВТ «Акваторія» (керівник Олег Назарько). 

slyarm5На гостину до славних борівських пасічників, які пригощали різними видами меду, завітали почесні гості - голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, заступник губернатора Юрій Сапронов. «Циганки» Аліна Одінокова і Людмила Кожетова наворожили гостям щастя, здоров’я, успіху, всього найкращого.

slyarm4У конкурсах на кращу страву і кращий коровай Борівський район був представлений гідно. Борівські господині приготували фаршировані щуку й курицю і зробили незвичайний торт «Ріг достатку». Дегустаторам ярмарку страви наших господарочок прийшлися до смаку.

За активну участь у Слобожанському ярмарку Борівський район нагородили Дипломом  голови Харківської обласної ради та голови Харківської обласної державної адміністрації.

Тетяна ГУНЬКО.