Официально

Відбувся V Міжнародний економічний форум «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!»

            Відбувся V Міжнародний економічний форум «Інновації.  Інвестиції. Харківські ініціативи!»

На виконання доручення Президента України щодо забезпечення реалізації інвестиційно-інноваційної     політики в м. Харків відбувся V Міжнародний економічний форум «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!»

На відкритті V Міжнародного економічного форуму «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!» було зачитано вітання Президента України Віктора Януковича: «Щиро вітаю організаторів і учасників V Міжнародного економічного форуму «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!». Діалог влади і бізнесу є сьогодні надзвичайно актуальним, адже подальший економічний розвиток нашої держави неможливий без налагодження нових ділових контактів, залучення інвестицій та обговорення оптимальних шляхів для взаємовигідного міжрегіонального співробітництва. Упевнений, що конструктивність та змістовність ухвалених на заході рішень сприятиме активізації інвестиційного та інноваційного потенціалу Харківського регіону, надасть нові можливості для діяльності українських і міжнародних компаній. Бажаю усім Вам плідної роботи, нових ідей та успіхів», - зазначено у вітальному слові.

 Форум зібрав на Харківщині представників влади, ділових кіл, інвесторів, провідних експертів та вчених з метою обміну досвідом з питань розвитку регіональної економіки, поліпшення інвестиційного клімату, виявлення основних проблем у цій сфері, а також пошуку їх розв’язання.

 - Форум має велике значення для економіки регіону, - сказав голова Харківської обласної ради Сергій Чернов. -  Зростаючий з року в рік представницький рівень Форуму свідчить про його ефективність. Впевнений, цьогорічний форум «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи» ще більше розкриє інвестиційний потенціал Харківщини, сприятиме інноваційному розвитку і ділової активності регіону в майбутньому.

В рамках V Міжнародного економічного форуму «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!» підписано Меморандум про співпрацю щодо створення Наукового парку «Міжнародний центр ефективного землеробства». Меморандум підписали директор Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва, Національної академії аграрних наук України Сергій Попов та директор міжнародної інвестиційної компанії «SigmaBleyzer» Вадим Бодаєв.

Як розповів директор Департаменту агропромислового розвитку ХОДА Віталій Панов, в рамках меморандуму планується співробітництво у виведенні та апробації нових сортів зернових культур. «Це дасть можливість в змінених кліматичних умовах в тій же Харківській області виводити ті сорти, які будуть більш пристосовані до нестачі вологи. Це в подальшому дасть можливість збільшення врожайності наших культур: пшениця, кукурудза та інші», - зазначив Віталій Панов.

Голова Харківської ОДА Михайло Добкін, говорячи про те, що необхідно зробити для успішності реформ, зазначив, що першою запорукою успіху є об’єднання еліт: політичної, творчої та бізнес-еліти. «Харків і область є прикладом об’єднання зусиль усіх гілок влади. Історично так склалося, що в Харкові це протистояння було особливо гострим, і можливість монолітної роботи з’явилася тільки в 2010 році. Чого завдяки цьому вдалося досягти, можуть побачити всі харків’яни і гості міста, вони відзначають успішність Харкова та області», - сказав Михайло Добкін.

Також він зазначив, що в основі основ успішної роботи - вміння і можливості тих, на кому лежить   відповідальність об’єднати навколо себе людей.

«Ми йдемо своєю дорогою і не звертаємо з неї. У нас є і підтримка глави держави, і Кабінету Міністрів, а найголовніше - у нас є підтримка жителів Харківщини. Відчуваючи таку підтримку, можна звернути гори. Головною оцінкою роботи влади щодо створення інвестиційного клімату є думка тих підприємств, які тут працюють. Сьогодні практично всі провідні компанії говорять про те, що їм комфортно працювати в Харківській області, що будь-які питання, які вимагають регулювання з боку держави, вирішуються в нормальні терміни, а бюрократизм мінімізований» , - наголосив Михайло Маркович.

За матеріалами Департаменту масових комунікацій Харківської обласної державної адміністрації.