Общество

Головне в роботі Гороховатської сільської ради

Головне в роботі Гороховатської сільської ради

GSRГороховатка – це одне з найпрекрасніших сіл Борівщини. Вона розташована біля Червонооскільського  водосховища, тож вабить людей із різних сіл та міст України на відпочинок. А щоб село розквітало з кожним днем все більше й більше і місцевим жителям жилося якомога краще, Гороховатська сільська рада докладає для цього максимальних зусиль.

 На території сільради знаходиться три села: Гороховатка, Бахтин та Голубівка, населення яких складає 793 чоловіки.

Колектив  сільської ради

Палієнко Віктор Миколайович в різний час був депутатом Підвисочанської  сільської ради, Борівської районної ради, Гороховатської сільської ради. На посаду Гороховатського сільського голови вперше його обрали в 1990 році. Потім у його роботі була чотирирічна перерва, але так, як йому вже вдалося заслужити авторитет та повагу односельчан, у 2006 році він був обраний знову, і щоб виправдати довіру та сподівання всіх, хто підтримав його на виборах, робить усе можливе, щоб покращити умови життя населення. Його наполегливість, цілеспрямованість та працьовитість допомагають завжди досягати бажаних результатів у будь-якій ситуації. Кушин Раїса Іванівна працює на посаді секретаря Гороховатської сільської ради вже 10 років та є незамінним помічником сільського голови у вирішенні повсякденних питань, сумлінно ставиться до своїх обов“язків, адже, певною мірою від сільради залежить добробут всіх її мешканців. Вирішенням земельних питань займається землевпорядник Ірина Алєксєєнко. Касир Людмила Пелих, яка є депутатом Борівської ра-йонної ради, зробила значний особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування, бере активну участь у громадському житті району, нагороджена Почесною відзнакою Борівської районної ради «Борівська слава». Обов“язки бухгалтера виконує Любов Ткачова. Активно працювала фахівець із со-ціальної роботи Борівського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Світлана Матвієнко, на даний момент вона перебуває в декретній відпустці, а її обов`язки виконує Сергій Нікітенко, який працює не лише на території Гороховатської сільської ради, а й Підвисочанської.

Проблеми    сільради та шляхи

  їх вирішення

Однією з найактуальніших проблем Гороховатської сільської ради є заміна водозабірника «Довжанський» в селі Гороховатка. Сільська рада взяла участь у  Всеукраїнському конкурсі проектів і програм місцевого розвитку «Питна вода», було подано проект  «Заміна водозабірника на насосній станції в с. Гороховатка.  Але на даний час не вистачає коштів. Для вирішення проблем із водою було встановлено додаткову водопровідну башту. Також заготовлено резервні насоси і двигуни, але однією з необхідних складових водопостачання є енергозберігаючі технології, тож ведеться пошук спонсорів для придбання якісного обладнання для водопостачання.

Ще одним складним питанням є газифікація села Бахтин. Підведення газу потребує великих коштів, але ні сільська рада, ні мешканці маленького села не в змозі оплатити вартість робіт по газифікації. 4 роки чекають гроші від Нафтогазу України.

Ремонт дамби, що з“єднує два населені пункти: Гороховатку і Бахтин – ще одна хвилююча проблема, яка потребує термінового вирішення, адже вже 5 років дамба знаходиться в ава-рійному стані, а цією дорогою кожного дня  возить дітей до школи шкільний автобус. Найближчим  часом планується  зробити генеральні плани забудови населених пунктів Гороховатка і Бахтин.

Ремонт доріг на територіі сільради

В результаті використання сільгосптоваровиробниками важкої техніки, що працює на території, стан доріг значно погіршується, а деякі дільниці знаходяться в аварійному стані. На капітальний ремонт бракує коштів, тож на території Гороховатської сільської ради розпочали ямкові ремонти  власними силами. На 34-й сесії 6-го скликання від 6 липня 2013 року було вирішено рекомендувати всім сільгосптоваровиробникам взяти участь у 2-денному суботнику по ремонту доріг. Добре, що є такі люди, як керівники ФГ «Нива 2006» Калюга В.Г., та ФГ   «Кириченко М.» Кириченко М., одноосібники та небайдужі мешканці села Висоцький О.І., Дубинець М.В., Могильний В.М., Таранов В.В., які з розумінням поставилися  до загальних проблем і допомогли в ремонті доріг.

Соціальний

захист громадян

Велика увага приділяється соціальному захисту населення. Активну участь у цьому бере Пожарова В.П., яка разом із членами сільради та школярами  вітає ветеранів праці  та ветеранів Великої Вітчизняної війни квітами та подарунками. До Дня Перемоги вона організовує святковий вогник. Тож ветерани завжди оточені любов“ю та турботою.Одиноким людям похилого віку, які потребують соціального захисту, надають допомогу со-ціальні робітники Василенко І.М. та Шепітко О.М. На території Гороховатської сільської ради є люди, які користуються повагою односельців: це дві матері-героїні: Хиленко О.О. і Яценко Г.М. та дві багатодітні родини: Левшини і Хиленки.

Благоустрій

населення

Сільська  рада велику увагу приділяє благоустрою населення: власними силами та з допомогою робітників, які стоять на обліку в  районному центрі зайнятості, здійснюється обкіс трави на території, упорядковується кладовище, два рази на місяць  проводиться збір твердих побутових відходів. У літній період систематично  прибирали прибережну смугу водосховища та узбіччя доріг,  відремонтували автобусні зупинки, біля СБК села Гороховатка побудували новий паркан, в сільську бібліотеку поставили нові двері.  Зараз виготовляються двері для Будинку культури, який вже багато років не бачив капітального ремонту. За допомогою народного депутата Остапчука В.М. відновлено меморіальний комплекс загиблим воїнам, зроблено капітальний ремонт постаменту  Безіменного Солдата і Стелли.

3 роки тому після капітального ремонту в с. Гороховатка почав працювати ДНЗ «Сонечко». На сьогоднішній день ДНЗ відвідують 17 дітей. Колектив працівників складається з 5 чоловік. Новопризначена завідуюча дитсадком Сикало Наталія Євгеніївна та вихователь Надворна Валентина Іванівна  створюють всі умови для повноцінного розвитку дітей. Продукти харчування постачає ПП «Малятко». Незабаром на майданчику дитячого садочку встановлять альтанку – подарунок від народного депутата Остапчука В.М. 

На сьогоднішній день сільська рада невтомно працює над невирішеними проблемами для покращення умов життя всіх мешканців  території Гороховатської сільської ради.

Наталія ВАСИЛЕНКО.