Официально

Звіт спостережної комісії

Звіт спостережної комісії

Спостережна комісія при Борівській районній державній адміністрації інформує громадськість району про роботу, проведену спостережною комісією за 8 місяців 2011 року.

 

Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання - це дострокове звільнення засудженого від подальшого відбування призначеного йому покарання за умови, що він своєю сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення. Як правило, особи, звільнені від відбування покарання, потребують допомоги у соціальній адаптації та уваги зі сторони громадськості. У виправленні і перевихованні засуджених, а також у здійсненні громадського контролю за особами, звільненими від відбування покарання, беруть участь спостережні комісії.

На підставі статті 25 Кримінально-виконавчого кодексу України, Постанови Кабінету Міністрів від 01.04.2004 року № 429 „Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах” та розпорядження голови Борівської районної державної адміністрації від 29.08.2005 року № 307 «Про створення спостережної комісії при Борівській районній державній адміністрації» при Борівській районній державній адміністрації діє   спостережна комісія.

Відповідно до покладених завдань спостережна комісія   на підставі інформації органів і установ виконання покарань веде облік осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання, організовує громадський контроль за поведінкою цих осіб та проведення виховних заходів за місцем їх роботи (навчання) і проживання протягом невідбутої частини покарання; здійснює заходи соціального патронажу щодо осіб, звільнених від відбування покарання. На засіданнях спостережної комісії заслуховується інформація представників громадських організацій і трудових колективів, що здійснюють громадський контроль за особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, про їх роботу (навчання) та поведінку в побуті.

З початку року спостережною комісією при Борівській районній державній адміністрації проведено 3 засідання, під час яких було розглянуто 4 повідомлення від кримінально-виконавчої інспекції Борівського району та Балаклійського виправного центру УДДУ ПВП у Харківській області щодо умовно-дострокового звільнення осіб від відбування покарання.

На кожному засіданні спостережної комісії заслуховується інформація голів сільських рад та депутатів про осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання. Директором районного центру зайнятості надаються роз’яснення щодо порядку взяття на облік до районного центру зайнятості. На початок 2011року на обліку в центрі зайнятості перебувало четверо осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання. З них працевлаштовано три особи, одна особа знята з обліку за відмови від запропонованих робіт. Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді визначаються потреби осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання, надаються адресні соціальні послуги, здійснюються заходи соціального супроводу. Управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації вирішуються питання призначення державної соціальної допомоги особам, умовно-достроково звільненим від відбування покарання, одержання пільг, оформлення до будинку-інтернату для одиноких громадян Харківської області.

В роботі спостережної комісії активну участь приймає Товариство Червоного Хреста в Борівському районі. Особам, які потребують, надається гуманітарна допомога у вигляді вживаних речей та продуктів харчування.  Таким чином, особи, умовно-достроково звільнені від відбування покарання, не залишаються поза увагою держави .

        Секретар спостережної комісії                                     Курдеман Л.М.