Общество

Надають першу допомогу хворим

Надають першу допомогу хворим

Щодня тисячі провізорів, фармацевтів, дистриб’юторів, працівників фармацевтичних виробничих підприємств стоять пліч-о-пліч з працівниками медичної галузі на варті здоров’я громадян України. Завдяки успішним результатам їхньої шляхетної та самовідданої праці Україні вдається протистояти багатьом захворюванням. Щодня, отримуючи з їхніх рук лікарський засіб, а одночасно й надію перемогти хворобу, мільйони українських людей відчувають, що у важку хвилину їх не залишено на самоті.

 

Сьогодні з гордістю можна стверджувати: український народ може розраховувати на допомогу фармацевтів — професіоналів, людей, які у свою працю вкладають не лише знання та вміння, але й, без перебільшення, доброту душі та світлі думки.

v8В липні 2008 року в Борівській ЦРЛ відкрився аптечний пункт №1 ФОП „Вітченко В. В.” Завідуюча аптечним пунктом Вікторія Вітченко не тільки дбає про те, щоб у наявності був великий асортимент лікарських засобів, а й завжди порадить, які ліки краще обрати, запропонує ліки і вітчизняного, і іноземного виробництва.

Після закінчення школи Вікторія вступила до медичного училища №1 м. Харкова на фармацевтичне відділення, через кілька років, вже маючи досвід роботи, працюючи в аптеці, Вікторія не хотіла зупинятися на досягнутому, мріяла отримати вищу освіту. Бажаний диплом Харківської національної фармацевтичної академії України за спеціальністю „провізор” Вікторія отримала в 1996 році. Першим місцем роботи була ЦРА №79 м. Ізюм. У цю ж аптеку прийшов на роботу Юрій Іванович Батраченко, так жителі Борової зустрілися і познайомилися за кілька десятків кілометрів від рідного селища. В аптеці працювала ще одна борівчанка – Наталія Колісник. Дружба між земляками тривала багато років, весь час вони підтримували один одного, це був не просто згуртований колектив, вони були як одна родина, разом ділили радості й печалі, успіхи й невдачі. Світла пам’ять про Наталію Петрівну назавжди залишиться в серцях її колег – Вікторії Вітченко і Юрія Батраченка.

Провізора-чоловіка нечасто можна зустріти в аптеці, на даний час у селищі цю посаду обіймає лише Юрій Іванович Батраченко (на знімку). Після закінчення фармацевтичного інституту деякий час він працював у Луганській області, а потім його призвали в армію. Службу проходив у Німеччині, під Берліном. Після строкової служби вирішив залишитися, щоб отримати цінний досвід роботи. Ще 3 роки після армії він працював в аптеці шпиталю м. Лейпциг. Повернувшись на Батьківщину, знайшов роботу в м. Ізюм. В Ізюмській ЦРА №79 Юрій Іванович працював до травня 2009 року, а жив у Боровій. Майже щодня доводилося рано прокидатися, на автобусі долати чималу відстань між домом і роботою. Юрій Батраченко за багаторічну працю в Ізюмській аптеці заслужив повагу й довіру багатьох ізюмчан, його цінували на роботі, але від пропозиції своєї давньої приятельки перейти на роботу в Шийківську аптеку і допомагати їй в аптечному пункті не зміг відмовитися. З травня 2009 року вони працюють разом. І кожен відвідувач аптечного пункту чудово знає їх обох. Кваліфіковані спеціалісти, вони добре розуміються на лікарських препаратах, знають не тільки їх найменування, а й з чого виготовлені препарати, дозування, застереження, показання. В будь-який час доби вони готові надати допомогу в придбанні ліків. Адже розуміють, що їхня допомога така ж важлива, як і лікарська. І хоча вони не давали, як інші медичні працівники, Клятву Гіппократа, але головною метою їхньої роботи, як і для всіх медиків, є перша допомога хворому.

17 вересня працівники фармацевтичної галузі відзначатимуть своє професійне свято. Ми вдячні усім працівникам аптек району за їхню важливу, відповідальну працю. Нехай кожен день несе вам радість, задоволення, гарний настрій. Щастя вам, здоров’я, успіхів, злагоди в родині!

Тетяна ГУНЬКО.