Общество

Вони оберігають «зелені легені» країни

Вони оберігають «зелені легені» країни

Ліс – безцінне багатство країни, унікальний витвір природи і людської праці. Лісівники своєю невтомною працею зміцнюють лісовий фонд країни, добре розуміючи, що дуже важливо розширювати лісові насадження, зберігати їх для прийдешніх поколінь, якомога раціональніше використовувати природні багатства на благо розвитку і процвітання нашої країни.

 

n3Колектив Борівського лісництва до свого професійного свята виконав всі планові завдання, а це означає, що всі вони  - справжні спеціалісти своєї справи, а на посаді головного лісника – знаюча і творча людина. З листопада минулого року Борівське лісництво очолює молодий спеціаліст Олександр Лисенко. Один із відомих російських письменників сказав колись: «Начальник сильний своїми підлеглими, а підлеглі сильні при розумному, вмілому начальнику».  Цей вислів якнайкраще підходить для даного колективу. Про досягнення, будні та колектив попросила розповісти Олександра Лисенка.

n1

- Яка площа Борівського лісництва і чи є останнім часом якісь нововведення?

- Площа нашого лісництва – 6878 га,  ростуть сосни і твердолистяні насадження. Нещодавно ми, дійсно, зробили нововведення – вирощуємо посадковий матеріал із закритою кореневою системою. При цьому стовідсотково всі висаджені рослини приживаються без проблем.

- Розкажіть про свій, я так розумію, в основному, чоловічий колектив.

n2

- Так, колектив у нас в основному чоловічий. Та спершу хочу сказати, що ми – як одна сім’я, всі добросовісно трудяться, справжні професіонали. Почати слід з помічника лісничого – Михайла Івановича Павленка, який трудиться в лісництві близько 30 років. Це дуже чуйна, відповідальна, щира людина, на якому тримається весь лісогосподарський облік і вирощується посадковий матеріал. І це дуже важливо, адже головне завдання для нас усіх – не рубати, а насаджувати ліс.

Михайло Іванович завжди готовий прийти на допомогу кожному. І окремо хочу йому подякувати за те, що він допомагає мені, як молодому керівнику, порадами.

n4

У нас працюють два старших майстри лісу Олексій Бєлік та Олександр Бурлачко. Це досвідчені спеціалісти, на їх дільницях завжди порядок, чітко налагоджено всі необхідні роботи.

Хочеться також відзначити роботу майстрів лісу Сергія Шевченка, Миколи Гуляєва, Романа Стрільця, Віталія Шевченка, Василя Руснака, Григорія Москота, Віталія Стрільцова, Анатолія Ковтуновича, які добросовісно виконують свої службові обов’язки.

- На жаль, в лісі не обходиться без пожеж. У вас є підготовлена команда, яка слідкує за пожежним станом у лісі, особливо в літній період?

- Велику роботу проводить державна лісова охорона лісництва. До її складу входять спеціалісти своєї справи: Віктор Комишанський, Микола Татарін, Микола Погорілий, Юрій Рогоза, Олег Величко,  Андрій Борщ, Юрій Александров, Сергій Чудний, Юрій Кулик, Юрій Бровко. Завдяки їх оперативній роботі цього року в лісгоспі було лише 3 пожежі на загальній площі 0,35 га.

- Але робота колективу не буде повною, якщо не згадати працівників бухгалтерії лісництва?

- Звичайно. Перефразовуючи  класика, слід сказати – контроль, контроль і ще раз контроль - дуже важливий в нашій роботі. А вчасну здачу всіх звітів забезпечує головний бухгалтер Валентина Стрельнік і касир Алла Віннік.

- Ваш колектив має свою велику історію, в яку вписано багато прізвищ людей, які самовіддано працювали на благо процвітання лісового господарства Борівщині.

- Таких людей дуже багато. У переддень свята хочеться привітати наших ветеранів: Володимира Петровича Клочка, Анатолія Петровича Вітченка, Миколу Івановича Гуляєва, Сидора Максимовича Сідаша, Олександра Матвійовича Давиденка. Всі вони віддали роботі в лісництві все своє життя і залишили тут часточку своєї душі. А інакше і бути не може, бо наша робота специфічна тим, що на ній затримуються люди щирі, віддані своїй справі.

- А ще специфіка вашої роботи полягає в тому, що ви розраховуєте на допомогу райдержадміністрації, силових відомств?

- Це правда. Так, наприклад, без допомоги голови РДА В.М.Сенчука ми не змогли б цього року авіацією обробити біопрепаратами ділянки зараженого лісу. Велику допомогу в охороні лісових насаджень нам надають співробітники  райвідділу внутрішніх справ на чолі з начальником РВ В.М. Агєєвим. Хочеться щиро подякувати працівникам пожежної частини і начальнику РВ ГУ МНСУ в Харківській області О.Д.Вороніну, а також працівникам районної прокуратури і особисто прокурору району А.М.Коробову. Дуже допомагає в нашій роботі підтримка директора ДП Куп’нського лісгоспу В.С.Григоренко. Тож сподіваюся і надалі на співробітництво і підтримку.

- Що бажаєте своєму колективу у переддень професійного свята?

- Хай доля щедро нагородить усіх здоров’ям, щастям, миром і натхненням. І щоб жили всі сотні літ під Божим і людським благословенням.

Інтерв’ю провела Олена КОЛЕСНІКОВА.