Общество

Прекрасна, лагідна земля

Прекрасна, лагідна земля

дивним зіллям серце напоїла

vesel1Наприкінці літа в маленькому,  мальовничому селі зібралося багато гостей. Вони приїхали з різних куточків України, щоб зустрітися із родичами, земляками, відвідати рідні, дорогі серцю місця.  Всі, хто народилися у селі Борівська Андріївка, кожного року приїжджають сюди на День села. Ще в дитинстві лагідна  земля напоїла їх дивним зіллям, яке навіки-вічні приворожило їх до рідного краю. З того часу, де б не була людина, її не полишають думки про свою маленьку батьківщину.

 Для самых азартных и жаждущих веселья - игровые автоматы играть бесплатно - новый Интернет-портал "IMPERIA AZARTA" с онлайн играми на деньги.

 Село Борівська Андріївка (Веселівка) розташоване на сході Борівського району за 8 км від районного центру. Протягом ХУІІІ-ХХ століть це село не раз змінювало свою назву. Вже в 60-х роках ХІХ ст. в клірових відомостях Різдво-Богородицької  церкви Слободи Борової є назва хутора Веселовка (12 дворів тимчасовозобов’язаних селян поміщика Колежського, секретаря Веселовського, більше ста мешканців).

 На початку ХХ століття хутір Веселовка вже належав до приходу Успенської церкви слободи Шийківки. Назва хутора Веселовка походить від прізвища його власника – поміщика Веселовського. За офіційними документами - зараз село Борівська Андріївка, до якого приєдналися малі хутори Куцманівка (Журавка), Жолобок, Михайлівка, Квітківка. В 2-й половині ХХ століття проходить швидкий процес ліквідації «неперспективних» хуторів, вони зникають, переселяються або зливаються з Андріївкою. Андріївку  починають офіційно називати Борівською Андріївкою, щоб відрізнити її від ще одного села Андріївки.
Багато сердечних вітань на адресу жителів села пролунало від почесних гостей, багато подарунків привезли вони з собою. Для цікавого дозвілля молоді залізничники подарували тенісний стіл, керівники СТОВ агрофірми «Світанок» і ФГ «Слобода» Тамара і Богдан Головченки - музичний центр. Ушанували ветеранів, дітей Великої Вітчизняної війни - їм теж вручили подарунки від приватних підприємців. Привітали й  найменших жителів села Гамалія Богдана  та Мальцеву Анну-Марію.    

Згадали  на святі родини, які багато  років живуть разом  у злагоді,   мирі, любові  й взаєморозумінні.  Курій Михайло Іванович та Галина Федосіївна прожили разом 46 років, виховали 2 синів,  доньку, мають 7 онуків, 4 правнуків.  У наступному році золоте весілля відзначатимуть  Жирови Василь Микитович та Ніна Яківна, які виховали 3 доньки, мають 2-х онуків і  правнука.   Багатодітною була родина  Сєроус Григорія Макаровича та Ганни Ополонівни. Їхня найменша донька Віннікова Любов Григорівна вже багато років живе в Боровій, але рідне село не забуває. З радістю й сумом, з величезним хвилюванням вона вітала своїх земляків, згадуючи дитинство, юність, шкільні роки, друзів, учителів.

Низький уклін від усіх земляків найстаршому жителю   с. Веселівка -  Сикалу Іллі Єфремовичу, учаснику бойових дій, і Вінніку Михайлу Олексі-йовичу, трактористу, нагородженому Орденом «Знак пошани» за високі досягнення і наполегливу працю в сільському господарстві.

vesel2Найщиріші побажання і музичні вітання звучали для ювілярів -  Ісмаілової Віри Павлівни, Вишнякової Надії Григорівни, Вітченка Анатолія  Петровича, які в цьому році відзначили  60-річчя, і для багатодітних мам, які виховали трьох і більше дітей.  

       Після урочистої частини всі смакували юшкою, польовою кашею та іншими смачними стравами, які наварили й напекли господині.   

Тетяна ГУНЬКО.