Общество

ЯК ПІДЛИМАН ХОДИВ СВАТАТИСЬ

  ЯК ПІДЛИМАН ХОДИВ СВАТАТИСЬ

Серпневого вечора 23 числа вулицями с. Підлиман струмочками стікалися мешканці до сільського Будинку культури. Село вирувало, гомоніло сотнями веселих голосів. Усміхнені, щасливі люди збиралися в черговий раз поспілкуватися, відсвяткувати 22 річницю Незалежності України та День села.

 Свято розпочалося  театралізованою виставою «Як Підлиман ходив свататися». «Весілля» було прикрашено гуморесками, запальними танцями, українськими народними та сучасними піснями.

Багата талантами Підлиманська земля! Довгий час радує своїми піснями вчитель-пенсіонер Носата Тетяна Григорівна. Свою любов до пісні вона  передала і своїй онучці Полинько Ярославі. Зачарували глядачів своєю грою та піснями головні герої вистави:  Ганна Савкіна, художній ке-рівник Будинку культури, яка грала роль  Борової та Леонов Дмитро, студент і постійний учасник сільських свят, який виступав у ролі Підлиману.

Хореографічний колектив «BUM-BOX» (учні Підлиманської ЗОШ І-ІІІ ст.) веселив присутніх своїми запальними танцями. Цей колектив очолює життєрадісна, талановита людина Труш Катерина, яка працює в територіальному центрі соціального обслуговування населення Борівського району.

Підростає гідна зміна старшим аматорам сцени. Всіх схвилювали юні виконавці Безкровна Карина та Міщенко Надійка.

На святі перед жителями сільської ради звітував Підлиманський сільський голова Калінін Олександр Васильович, який  розповів про успіхи в розвитку села. За минулий рік змінилося обличчя Підлиманського дитячого садочка «Струмочок». Був замінений дах, вікна та двері, відремонтована система опалення. Новий  ігровий майданчик, який подарувала Південна залізниця, дуже сподобався дітлахам. Кожного ранку малюків зустрічають яскраві  іграшки та казкові герої, створені руками батьків.

У приміщенні Підлиманської ЗОШ І-ІІІ ст. для учнів був побудований теплий  туалет, в облаштуванні якого допомагали Південна залізниця та голова СФГ «Моноліт» Супрун Сергій Григорович.

Сільський голова привітав довгожителів села Підлиман Шкляра Андрія Тимофійовича, Білик Катерину Костівну, Перерву Ганну Олександрівну. Ці люди  -  ровесники Борівського району.

Цього року багато сімей села відсвяткували свої родинні ювілеї. 15 подружніх пар відзначили 20, 25 та 30 річницю свого спільного життя. Кожній родині були вручені подарунки.

Із золотим весіллям все село привітало шанованих та відомих людей, подружжя  Жорників Інну Афанасіївну та Дмитра Андрійовича, які довгий час очолювали художню самодіяльність. Подарунок сільського голови, гобелен-ікона Божої Матері, прийшовся до вподоби ювілярам.

Кожного року лелеки прилітають на подвір’я молодих жителів рідного села, а цього року їх було особливо багато. 16  малесеньких мешканців Підлиману своїми дзвінкими голосочками сповістили про свою появу на світ. Всі молоді батьки одержали привітання і подарунки.

Свято продовжувалося  на площі біля Будинку культури святковою лотереєю та смачною польовою кашею. Музика та пісні у виконанні Миколи Голуба ще дужче піднесли настрій всіх присутніх та запросили у веселий танок.

Довго тривали веселощі. Навіть  зоряне небо стало свідком цих масових  гулянь.

Серпневу ніч прикрасили спалахи святкового салюту та радісні, захоплюючі голоси мешканців сільської ради.

Але цього дня свято не закінчилося. 24 серпня на сільському стадіоні відбувся товариський матч з футболу між двома підлиманськими командами  «Форестер» та «Трактор». Перемогла ДРУЖБА. Матч закінчився  рахунком 1:1 та смачним пловом, який приготував сільський голова та спортивні уболівальники.

Велика подяка всім приватним підприємцям і керівникам сільгосппідприємств, які допомогли в організації свята.

Вміють підлиманці і старанно працювати, і добре веселитися. За-прошуємо всіх до нас у гості!

Олена САВІНА.Секретар Підлиманської сільської ради.