Общество

Попереду – багато роботи

Попереду – багато роботи

KONF1Традиційно напередодні нового навчального року проводиться педагогічна конференція, щоб підбити підсумки попереднього навчального року. На конференцію були запрошені голова РДА Микола Кравцов і голова райради Євген Жук.

Розпочалася конференція приємною подією - кращим педагогам Борівщини (Дмитру Літвінову, Олені Шевченко, Ользі Безкровній) керівники району вручили подарунки й квіти.

Голова райдержадміністрації Микола Кравцов подякував батькам і спонсорам за допомогу у підготовці шкіл району до нового навчального року, вчителям побажав здоров’я, вдячних учнів, перемог у конкурсах, олімпіадах. Попереду – багато роботи, зазначив Микола Олексійович, тому вже сьогодні необхідно думати про майбутнє сьогоднішніх дітей, адже від якості знань, отриманих у школі, багато в чому залежить їхня подальша доля.

З доповіддю про підсумки розвитку освіти в районі за минулий навчальний рік та завдання на наступний виступив начальник відділу освіти Леонід Куліш. Він, зокрема, повідомив, що у червні цього року була проведена акція  «Нові стандарти – нова школа» з метою вивчення готовності загальноосвітніх навчальних за-кладів до впровадження нового державного стандарту початкової, базової та повної загальної середньої освіти у 2 та 5 класах.

Окрім питань щодо санітарно-гігієнічного стану, організації харчування та медичного обслуговування учнів, вивчалися питання оснащення шкіл комп’ютерною технікою, кваліфікаційного рівня вчителів інформатики та іноземних мов, вік педагогів  тощо. В рамках акції директори шкіл Борівського району відвідали навчальні заклади Балак-лійського району і навпаки.

У 2013-2014 навчальному році працюватимуть 14 загальноосвітніх навчальних закладів, де навчатимуться 1586 учнів.

KONF2Підвищенню престижу професії педагога та виявленню справжніх майстрів своєї справи сприяє районний конкурс «Учитель року», в якому взяли участь 6 учителів з Підвисочанської, Підлиманської, Богуславської, Піско-Радьківської, Шийківської ЗОШ. Абсолютним переможцем конкурсу став вчитель фізики Підлиманської ЗОШ Сергій Мостовий. А лауреатом ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів «Вихователь року» стала вихователька Борівського ДНЗ №1 Ольга Безкровна. Вона увійшла в шістку кращих вихователів області у номінації «Досвідчений вихователь».

Щорічно оновлюється база даних обдарованих учнів району. Кращі учні беруть участь у конкурсах та олімпіадах, змаганнях, турнірах. Участь в обласних тренінгах показала, що наші учні не навчені аналізувати відповіді суперників, опонувати, аргументовано доводити власну думку. Над цим треба працювати. Слід також зазначити, що показник виконання олімпіадних завдань ІІ етапу не є достатньо високим, тому вчителям потрібно звернути першочергову увагу на високоякісну підготовку до участі в олім-піадах усіх рівнів. На жаль, другий рік поспіль учні району показують низький рівень результативності участі в олімпіадах, хоча у 2011 році мали 4 переможців.

Пріоритетним напрямом роботи з обдарованими дітьми є конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів членів МАН. У районному етапі взяли участь учні 9 шкіл, від поза-шкільного закладу представлено 2 роботи. Всі учні, які були допущені до захисту, захистилися майже на відмінно, але отримали низькі бали за контрольні роботи,  завдання виявилися занадто важкими, тому вперше за останні роки не маємо переможців у МАН. Розглянувши результати державної підсумкової атестації учнів 9 класів, можна сказати, що у порівнянні з минулим роком показник якості знань дев’ятикласників знизився, бажають бути кращими і знання випускників.

Велика робота проводиться по вихованню в учнів людяності, гідності, фізичної досконалості, моральності, духовності, трудової та естетичної культури. Значно активізувалася робота органів учнівського самоврядування Гороховатської, Борівської ЗОШ №2, Підлиманської та Шийківської шкіл, що позитивно вплинуло на згуртування учнівських колективів.

Протягом минулого навчального року збірні команди учнів ЗОШ району виборювали призові місця в обласних змаганнях.

В обговоренні доповіді взяли участь вчителі шкіл району та вихователі ДНЗ, які поділилися своїми думками щодо покращення роботи з дітьми.

На конференції було оголошено рішення комісії по підведенню підсумків огляду готовності навчальних закладів до роботи у новому навчальному році.

І місце посів колектив Ізюмської ЗОШ (директор С.Д.Титаренко), друге – Підлиманська та Піско-Радьківська ЗОШ (директори Ю.О.Шокало і Л.Л.Русанова), ІІІ місце – за колективом Борівської ЗОШ №1 (директор Л.Г. Терентьєва). Серед ДНЗ І місце  - колектив Піско-Радьківського дитсадка (завідуюча В.М.Шерстюк), ІІ і ІІІ місця відповідно за колективами Борівського ДНЗ№3 і Богуславським ДНЗ (завідуючі Н.Г.Придатько та Л.П.Токар).

За багаторічну сумлінну працю та за підсумками  минулого навчального року Почесними грамотами нагоро-джено вчителів шкіл району: Ірину Горенко, Тетяну Гонтар, Олександру Ковригу, Тетяну Коротку, Василя Матвієнка, Василя Небувайла.

Олена КОЛЕСНІКОВА.