Авторское, Общество

Свято людей мужніх професій

Свято людей мужніх професій17 вересня - День рятівника, професійне свято людей мужніх професій – пожежників, працівників аварійно-рятувальних формувань і служб, які несуть відповідальність за вирішення питань загальнодержавної ваги – забезпечення надійного захисту національного багатства, життя людей від вогню та стихії. Утверджуючи добро і милосердя, вони з честю виконують покладені на них завдання.

На території Борівщини працює районний сектор ГУ ДСНС України у Харківській області. Колектив складається з 36 чоловік. В основному це віддані своїй справі люди, які пройшли випробування під час ліквідації найскладніших надзвичайних ситуацій.

Так, серед офіцерського складу слід відзначити начальника караулу 60-ї ДПРЧ старшого лейтенанта служби цивільного захисту Ігоря Усанова, головного інспектора Борівського РС капітана служби цивільного захисту Юрія Ткаченка, заступника начальника 60-ї ДПРЧ майора служби цивільного захисту Сергія Гонтаря.

Ці товариші також, крім служби вдень і вночі, постійно проводять профілактичну роботу з населенням, особливу увагу приділяють учням та вихованцям дитячих дошкільних закладів, організовують з ними різноманітні конкурси, змагання.

Напередодні свята особливо хочу відзначити старшого пожежного, сержанта служби цивільного захисту Андрія Мартиненка, старших пожежних 60-ї ДПРЧ старшого сержанта Андрія Шутька та сержанта служби цивільного захисту Сергія Білого.

За 8 місяців нинішнього року на території Борівського району виникло 54 пожежі. На щастя, завдяки своєчасним і вмілим діям наших рятувальників, обійшлося без жертв. Зареєстровано 7 виїздів на знешкодження боєприпасів часів Великої Вітчизняної війни.

Був і особливий випадок, коли в екстремальних умовах довелося рятувати 7 рибалок, які не могли вибратися на берег з Червонооскільської водойми в районі Пісок-Радьківських. Крига раптово стала провалюватися під їхніми ногами і люди залишилися на важко доступному острівці. Понад 6 годин тривала рятувальна операція. Пересуваючись на животі з допомогою рятувального круга, за допомогою мотузки всіх рибалок вивільнив з крижаного полону старший пожежний Андрій Мартиненко. За проявлену мужність, вмілі дії під час рятування цих людей Андрій був відзначений Почесною грамотою Харківської облдержадміністрації.

Спасибі вам всім, шановні, за вірність обов’язку, постійну бойову готовність до захисту населення і території Борівщини від надзвичайних ситуацій, запобігання та реагування на них. Переконаний, що наш підрозділ і надалі віддано і сумлінно служитиме обраній справі та збагачуватиме її кращі традиції.

Бажаю всім миру, бадьорості духу, здоров’я, благополуччя, душевного спокою у родинах і якомога менше тривожних викликів. Нехай Божа Матір завжди буде нашою покровителькою і захисницею, вірною помічницею у професійній діяльності та оберегом на життєвому шляху.

Напередодні професійного свята також висловлюю найтепліші слова подяки за багаторічну службу нашим ветеранам підполковнику внутрішньої служби Григорію Голику, майору служби цивільного захисту Володимиру Мартиненку, старшому лейтенанту служби цивільного захисту Ігорю Юренєву, капітану служби цивільного захисту Богдану Сівні, прапорщику служби цивільного захисту Сергію Тарасенку.

Олег Воронін, начальник Борівського районного сектора ГУ ДСНС України у Харківській області, підполковник служби цивільного захисту.